Żakowski o wyniku wyborów: To jest najlepszy możliwy zły wybór Polaków

- PiS nie zmodernizuje Polski, to źle. Ale będzie musiało wziąć na siebie całą odpowiedzialność za rządy, to dobrze - komentował w TOK FM Jacek Żakowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wg nieoficjalnych danych Prawo i Sprawiedliwość wygrało wybory. Wiele wskazuje na to, że partia Jarosława Kaczyńskiego będzie rządziła samodzielnie.

- To jest najlepszy możliwy zły wybór Polaków - komentował w TOK FM Jacek Żakowski. - W tym sensie zły, bo nie wydaje mi się, żeby PiS było dobrym wyborem strategicznym. Żeby sprawdził się wariant modernizacji bez modernizmu, wariant zmiany technologicznej bez zmiany kulturowej - stwierdził publicysta ''Polityki'' i jeden z prowadzących Poranek w TOK FM. - Myślę, że tak nie można unowocześnić Polski i dogonić Zachodu - dodał.

Jego zdaniem jednak to, że Prawo i Sprawiedliwość ma większość jest dobre. - Jak weźmie całą władzę, to będzie ''rozliczalny'' z obietnic. I będzie odpowiedzialny za rządzenie - dodał Żakowski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (110)
Żakowski o wyniku wyborów: To jest najlepszy możliwy zły wybór Polaków
Zaloguj się
 • pan.szklanka

  Oceniono 50 razy 44

  Wyborca PiS raczej nie spodziewa się poprawy swojej sytuacji. Wyborca PiS ma szczerą nadzieję na pogorszenie sytuacji sąsiada.

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 33 razy 29

  Wymyśliłem sposób na sfinansowanie, może nie wszystkich, ale wielu pisowych obietnic. Sprzedajmy krzesła które zostawiamy wolne w wigilijny wieczór, po przygodzie z uchodźcami którzy do nas nie przyjechali, kontynuowanie tej ckliwej, jasełkowej tradycji wychwalającej naszą gościnność,wydaje się bezsensowne i bije hipokryzją na skalę globu

 • makariusz

  Oceniono 25 razy 23

  Prawdziwy Polacy mażą o całkowitej destrukcji, zniszczeniu, zatonięciu, rozsadzeniu, rozwaleniu etc. Platformy. Ileż w tych komentarzach energii! Takiego radosnego "dopieprzyć im" ! To jest dopiero format ludzi. Gdzie nam do nich. Co najmniej jakby zostali wyzwoleni od okupanta.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 17 razy 15

  "Ale będzie musiało wziąć na siebie całą odpowiedzialność za rządy, to dobrze"

  Dobry żart. Przez następne 4 lata najbardziej chodliwym towarem będą "wina Tuska"...

 • Dawid Przytarski

  Oceniono 15 razy 9

  Prosiaczek do Kubusia: - Misiu, Krzyś mówi, że wygrał jakiś PiS... - Tak, wygrał. Bo ludziom znudziło się siedzieć w gofnie po pas... wolą po uszy.

 • abracadabra1

  Oceniono 10 razy 4

  Panie Zakowski , przez te ochy i achy nad partia Razem , ktore uczynily media
  lewica jest poza Sejmem , w ktorym roi sie od konserwatystow !

 • kotmiki

  Oceniono 3 razy 3

  Polacy to najgłupszy naród w Europie ;to efekt wielowiekowego ponizania chłopa , tarzania go w błocie ,taniej gorzałce itd. przez pana,wójta i plebana a jak wiadomo 90 % Polaków ma pochodzenie prosto od chłopa pańszczyźnianego ;stąd taki wynik wyboró.
  Polacy lubia jak trzyma się ich krótko przy pysku ;teraz dostaną w doopę to zmądrzeją albo i nie

 • vomitorium1

  Oceniono 14 razy 2

  "Myślę, że tak nie można unowocześnić Polski i dogonić Zachodu - dodał."
  i o to chodzi
  (zachód jest zgniły
  i wyzuty z uniesień patriotycznych)

 • Cannis Majoris

  Oceniono 8 razy 2

  Panie Jacku, te figury retoryczne nic nie dadzą, już po wyborach, czas na igrzyska przez duże "I"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX