Publicystka w euforii: Wreszcie ruszyła się scena polityczna. Mamy dwustu nowych posłów. Rewelacja, bardzo się cieszę

Pojawienie się dwóch nowych partii na polskiej scenie politycznej to zdaniem Janiny Jankowskiej doskonała wiadomość dla Polski i jakości naszej debaty publicznej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Janina Jankowska, publicystka, mówiła w Poranku Radia TOK FM. - Witam z radością to, co się zdarzyło. Wreszcie poruszyła się scena polityczna. Pojawiły się nowe partie. One będą miały ogromne znaczenie. Już rozmawia się na tematy merytoryczne. Cieszę się bardzo, że powstała Nowoczesna, bo Petru zaczyna mówić innym językiem - nie krytykuje czegoś, bo to pomysł PiS, tylko jeśli ich pomysły będą dla Polski niekorzystne - mówiła Jankowska.

Cieszę się, że nie ma w Sejmie postkomuny, czyli SLD. Głosowałam na Razem, zanim była debata. Zobaczyłam ich energię. Widziałam, że zorganizowali się obywatelsko. Chciałabym, żeby z tego powstała poważniejsza partia. To, że oni zaistnieli to także zmienia język i może mieć wpływ na stylistykę debaty publicznej. Z zaciekawieniem czekam na pierwsze posiedzenie Sejmu i na to, że mamy dwustu nowych posłów. Rewelacja, bardzo się cieszę - cieszyła się publicystka.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Publicystka w euforii: Wreszcie ruszyła się scena polityczna. Mamy dwustu nowych posłów. Rewelacja, bardzo się cieszę
Zaloguj się
 • iluminati_semper

  Oceniono 11 razy 9

  Pani jest z Drużyny PiS...
  widać, słychać i czuć
  ekstatycznie o wodzu jak za Stalina...
  szkoda słów

 • malpazparyza

  Oceniono 15 razy 9

  40 poslow Kukiza...
  zeby beda bolec jak oni zaczna nam rozpie...c wszystko.

 • ciemny_lud

  Oceniono 11 razy 9

  Czy pani Jankowskiej coś się nie myli? Głosowała przed debatą? Jak?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 10 razy 8

  My także w euforii... To jest coś...WRESZCIE ZOBACZYMY JAK SIĘ NALEWA Z PUSTEGO W PRÓŻNE... Gdyby nie od...p r o d u k t y w n o ś c i...kraju ale od...g a d a n i a...był dobrobyt...POWSZECHNE BOGACTWO JUŻ BY NA ŚWIECIE BYŁO... Amen.

 • fortuna1972

  Oceniono 9 razy 7

  "Głosowałam na Razem, zanim była debata."

  Ciekawe (ale tylko z medycznego punktu widzenia, bo normalnego człowieka ..uj to obchodzi) czy to tylko starcza demencja, czy standardowy objaw głupawki, tak charakterystyczny dla PiS-jonarzy.
  Czcigodna pani redaktorzyca niepotrzebnie się wysila, zapraszając do radia ten PiS-dzielski pomiot: Semkę, Lichocką czy teraz to rozpadające się fizycznie i mentalnie babsko. I tak dla "niepokornych" PiS-dzielskich włazidupów, wypasionych na ukradzionych ze SKOK-ów kasie, zostanie "reżimową propagandystką".

 • wk-55

  Oceniono 5 razy 5

  Ciekawe ilu z tych 40 posłów od Kukiza pozostanie z nim chociaż dwa lata? Ilu ucieknie do PIS a ilu do PO? Bo za cztery to już ta partia bez wizji przyszłości, tylko zawsze na nie, na pewno przestanie istnieć.

 • klara551

  Oceniono 7 razy 5

  Pani też jest postkomuną i ja i ładnych parę milionów rodaków co się urodzili i wychowali w PRL czy to oznacza ,że nas ma nie być? Ilu jest tzw nowych posłów a ilu starych wyjadaczy,że pani aż tak się podnieciła? Jakość a nie ilość nam pomoże szanowna podniecona młodym/nowym/ sejmowym narybkiem. A co ci nowi to niby co potrafią, co zbudowali, czym zarządzali? Ziobro jest nowy,Cymański nowy,Kempa,Pawłowicz,Sobecka? Jeszcze chwila a faktycznie uwierzę,że wszyscy powyżej 60 to zdeklarowani sklerotycy.

 • snakeinweb

  Oceniono 4 razy 4

  Nie publicystka, lecz zatwardziała PiS-ówka. Więc jej radość jest zrozumiała. Powinna razem z Lisem i 80% publicystycznej braci przestać udawać dziennikarkę i publicystkę i wzorem Lichockiej przejść do partyjnych wydziałów propagandy. Lichockiej to należy się nawet plus za uczciwość, bo jest uczciwsze być otwarcie partyjnym kibolem niż tym samym kibolem ukrywającym się pod płaszczykiem dziennikarza.

 • lukasiklukasik

  Oceniono 5 razy 3

  Red. Jankowska wyznała, że głos wyborczy oddała na Razem. Zaskakujące, jak na pisolubną, ale przecież jakże obiektywną 'zwolenniczkę faktów', publicystkę. Skrajności spotykają się?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX