"Czegoś takiego jeszcze nie słyszałam! Kandydatka na premiera zamiast układać swój gabinet wyjeżdża na urlop"

- Rozumiem, że rząd musi się tworzyć przez jakiś czas. Nie rwałabym włosów z głowy, że to tyle trwa. Ale jeśli kandydatka na premiera bierze wolne, to wydaje mi się to zupełnie abstrakcyjne - oceniła w TOK FM Dominika Wielowieyska. Wg spekulacji mediów, w rządzie PiS mają znaleźć się m.in. Antoni Macierewicz i Zbigniew Ziobro.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Gowin na czele MON, to jedna z obietnic składanych w czasie kampanii przez Beatę Szydło. Ale według informacji "Rzeczpospolitej", zamiast lidera Polski Razem szefem resortu obrony ma być Antoni Macierewicz.

Gowinowi miały zaszkodzić, niezgodne z linią PiS, wypowiedzi na temat przetargu na śmigłowce dla polskiej armii.

Jednak zdaniem Dominiki Wielowieyskiej, spekulacje na temat składu rządu i roli Jarosława Kaczyńskiego w dobieraniu ministrów przegrywają z informację, że Beata Szydło wzięła wolne i pojechała na urlop.

- Muszę powiedzieć, że czegoś takiego jeszcze nie słyszałam! Żeby kandydatka na premiera zamiast prowadzić rozmowy z kandydatami na ministrów, układać swój gabinet wyjeżdża na urlop, to coś niebywałego - komentowała dziennikarka "GW" w "Poranku Radia TOK FM".

- Rozumiem, że rząd musi się tworzyć przez jakiś czas. Nie rwałabym włosów z głowy, że to tyle trwa. Ale jeśli kandydatka na premiera bierze wolne, to wydaje mi się zupełnie abstrakcyjne.

Wczoraj Ewa Kopacz wyzłośliwiała się w programie Tomasza Lisa. - Panią Szydło zapominano zaprosić na spotkanie, na którym ważyły się losy jej gabinetu. Szczerze jej współczuję - powiedziała w programie "Tomasz Lis na żywo" premier Ewa Kopacz.

Wątpliwości Wielowieyskiej, na temat urlopu Beaty Szydło, podziela Renata Kim. - To jest naprawdę zdumiewające - oceniła w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem dziennikarki "Newsweeka", wiceprezes PiS powinna uczestniczyć w rozmowach, na temat formowania rządu. - To przecież jej rząd! To ona będzie musiała współpracować z tymi ludźmi, wydawać im polecenia, rozliczać z zadań. Jak to ma robić, jeśli to będą ludzie wskazani nie przez nią tylko przez prezesa?

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (572)
"Czegoś takiego jeszcze nie słyszałam! Kandydatka na premiera zamiast układać swój gabinet wyjeżdża na urlop"
Zaloguj się
 • robmar2007

  Oceniono 119 razy 95

  Jeszcze będziemy świadkami, wielu abstrakcyjnych zachowań polityków zwycięskiego obozu... Wielu!

 • normal2015

  Oceniono 96 razy 82

  Pan Kaczyński w sposób dobitny pokazuje kto tu rządzi. Najpierw prezydent musiał przyjechać do willi na Żoliborzu, a teraz przyszła premier czeka cierpliwie aż prezes jej umebluje rząd i pozwoli wygłosić jego expose, a może pozwoli tylko żeby trzymała tablet z którego będzie prezes przemawiał.

 • caririnho

  Oceniono 79 razy 65

  ...a co to za różnica czy ona jest czy nie... rozumku niewiele a karty i tak rozdaje polskęzbaw...

 • ptakoryb

  Oceniono 64 razy 48

  A ja już coś takiego widziałem. Prezydent Duda zaraz po elekcji wybrał się na wakacje do Toskanii. Odrzucając zaproszenie na Radę Bezpieczeństwa Narodowego.

 • batura3

  Oceniono 45 razy 39

  Dlaczego Pani jest zdziwiona - p. Szydło dostała polecenie od Jarosława K - czas na urlop.
  Tak samo jak Plastikowy Prezydent dostał polecenie od Jarosława K na Westerplatte - nie podawaj łapy :-)))

 • varissa

  Oceniono 43 razy 37

  No a po co miała się preziowi pod nogami pałętać.
  A czym pojechała, szydłobusem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX