PiS szykuje kolejne referendum w Warszawie? "Podejmę rękawicę" - zapowiada Gronkiewicz-Waltz

Dominika Wielowieyska sugeruje, że PiS nie skończy na pomyśle wcześniejszych wyborów do sejmików wojewódzkich. Wg dziennikarki "GW", nie można wykluczyć, że partia Jarosława Kaczyńskiego po raz kolejny spróbuje odsunąć od władzy prezydent Warszawy. - To naruszenie demokracji, Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego - oceniła w TOK FM Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Zdaniem prezydent Warszawy, organizowanie wcześniejszych wyborów tylko dlatego, że PiS od początku trzyma się wersji, że przed rokiem doszło do fałszerstw, jest bezzasadne.

Tym bardziej, że sądy zajmujące się protestami wyborczymi nie znalazły dowodów, że do fałszerstw faktycznie doszło.

- Słyszę, że PiS chce też odzyskać miasta. I na przykład w Warszawie jeszcze raz organizować referendum przeciwko pani - pytała Dominika Wielowieyska prezydent stolicy.

Gronkiewicz-Waltz zadeklarowała, że jeśli pomysł referendum w sprawie jej odwołania zostanie zgłoszone, "podejmie rękawice".

- Ale takie referendum to naruszenie demokracji, Europejskiej Karty Samorządu Lokalnego, bo ogranicza samodzielność. Nawet w Szwajcarii nie ma referendów w sprawie odwołania burmistrza czy prezydenta. Organizowanie referendum rozpatrywać można tylko w sytuacjach wyjątkowych, np. kiedy mamy do czynienia z malwersacjami na wielką skalę, czy kiedy prezydent rządzi z więzienia, jak było to w przypadku Olsztyna i Gorzowa - mówiła prezydent Warszawy w TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (111)
PiS szykuje kolejne referendum w Warszawie? "Podejmę rękawicę" - zapowiada Gronkiewicz-Waltz
Zaloguj się
 • pe_ro

  Oceniono 50 razy 38

  Kaczyński zwany kartoflem chce wymienić władze Warszawy żeby w końcu postawić pomnik na Krakowskim Przedmieściu. Ten człowiek jest chory na przerost ambicji. W d... ma zasady demokracji liczy się tylko jego przerośnięte ego.

 • andopa

  Oceniono 40 razy 30

  Kto jedynie słusznej partii zabroni? Może dopiero nowy ruch na podobieństwo pierwszej Solidarności. Ale niech wiedzą, że wszystko notujemy i pamiętamy. O ich bezeceństwach będą uczyć w szkole. Po co przechodzą na ciemna stronę mocy? Dla władzy, kasy i innych ulotnych rzeczy. Na pewno nie dla dumy i honoru, bo ich nie mają...

 • remi-2

  Oceniono 42 razy 28

  Jeśli będzie znowu referendum, to ręczę, że Warszawiacy ponownie wybiorą Gronkiewicz-Waltz. W końcu przemawiają za nią osiągnięcia. Nikt nie zrobił tyle dla Warszawy. A pamiętacie, co zrobił Lech Kaczyński, gdy był na jej miejscu? PIS-owi marzy się jedynie władza. W dodatku uważają, że przyjdą na gotowe. Nic więcej nie zrobiliby. No, poza pomnikami i zmianami nazw ulic na jedynie słuszne.

 • praskiso

  Oceniono 29 razy 23

  Kolejne pomysły PIS. Ile to będzie kosztować ? Jarka strasznie boli, że Warszawa nie jest jego. A ja myślę, że nigdy już nie będzie. I trzeba będzie pomnik pod pałacem odłożyć ad acta.

 • ojciec_niedyrektor

  Oceniono 26 razy 20

  Zbyt szybko uruchomiony został most Łazienkowski. Tej nadgorliwości PIS nie może puścić płazem. Przecież można jak Lech przez 3 lata robić przetarg by go w końcu nie doprowadzić do końca. Przecież Warszawiacy to w końcu nie jest elektorat "prawdziwych patriotów".

 • bonifacyp

  Oceniono 24 razy 20

  Kilka dni temu powiedzial, ze nie bedzie zemsty, co obecni przyjeli gromkim smiechem.Typowy "dowcip" kartofla.

 • sp-dziadu2012

  Oceniono 23 razy 19

  Oczywiście przy okazji konieczne jest pytanie czy chcesz kolejnego pomnika smoleńskiego a może kaczej niedojdy? Frekwencja murowana.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX