"Ponury żart z nas wszystkich" - Paradowska o kandydaturze Ziobry na ministra sprawiedliwości

Liderzy sojuszników PiS uważani są za pewniaków do nowego rządu. Gowin typowany był już na szefa MON, wicepremiera i szefa resortu nauki. Zbigniew Ziobro najczęściej typowany jest na ministra sprawiedliwości. Jak oceniła Janina Paradowska w TOK FM, powrót Ziobry do resortu sprawiedliwości byłby "ponurym żartem z nas wszystkich".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Ale być może pan Jarosław Kaczyński ma tego typu poczucie humoru, że uważa to za pomysł fantastyczny. Bo jak dowiaduję się z gazet, prezes uważa, że Zbigniew Ziobro powinien zostać ministrem sprawiedliwości - mówiła gospodyni "Poranka Radia TOK FM".

Nominacja byłaby dla lidera Solidarnej Polski powrotem do resortu, po ośmiu latach. Czasy kiedy Ziobro stał na czele resortu sprawiedliwości zapadł wszystkim w pamięć, między innymi, dzięki sprawie transplantologa dr Mirosława Garlickiego, prowokacji wobec posłanki PO Beaty Sawickiej, samobójstwa Barbary Blidy oraz aferze gruntowej.

To wtedy Ziobro występował na konferencji prasowej z dyktafonem, który miał być "gwoździem do politycznej trumny Andrzeja Leppera". Lider Samoobrony został wyrzucony z rządu, po wybuchu afery gruntowej.

Tuż przed zakończeniem minionej kadencji Sejmu, posłowie zdecydowali, że Zbigniew Ziobro nie stanie przed Trybunałem Stanu. Wniosek o postawienie lidera Solidarnej Polski przed TS złożyła sejmowa Komisja Odpowiedzialności Konstytucyjnej. Byłemu ministrowi sprawiedliwości zarzucono przekroczenie uprawnień m.in. w sprawie afery gruntowej.

Do postawienia Ziobry przed trybunałem zabrakło pięciu głosów.

Nie tylko Ziobro

Lider Solidarnej Polski to nie jedyny polityk, który po wygranych wyborach, ma wrócić na stanowisko ministra. Na medialnych listach pojawiają się też nazwiska m.in. Antoniego Macierewicza, który w latach 2005-2007 pracował w MON oraz Krzysztofa Jurgiela, byłego szefa resortu rolnictwa.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (104)
"Ponury żart z nas wszystkich" - Paradowska o kandydaturze Ziobry na ministra sprawiedliwości
Zaloguj się
 • white_lake

  Oceniono 26 razy 20

  no dalej, dalej, pissowskie trolle, nie żałujcie sobie, piszcie dalej, że Paradowska jest stara i brzydka, Komorowska gruba i brzydka, a jej mąż w Japonii skakał po fotelach,
  bo tylko tyle potraficie
  przypadkiem udało się wygrać te wybory, ale już tydzień później widać, że na pewno wszystko SPIE*DOLICIE
  to będzie farsa, tyle że bardzo smutna

 • rot.leszek

  Oceniono 13 razy 7

  "ciota" "kastrat" " gwozdz"... ministrem Sprawiedliwosci

  ... a ministrem Transportu i Zeglugi , niech zrobia smiecia Qrskiego hahaha))

  ament

 • ciemnyluddd

  Oceniono 11 razy 5

  Opinia o Ziobrze jest w społeczeństwie jednoznaczna... Prezes nie pójdzie na niepotrzebną konfrontację mianując go ministrem,..Natomiast pogłoski o mianowaniu go ministrem sprawiedliwości dobrze posłużą Kaczyńskiemu W OCIEPLANIU WIZERUNKU PIS-u, gdy na ministra mianuje kogoś innego... Zresztą identycznie sprawa wygląda chyba ze straszeniem nas...Macierewiczem....

 • szpung

  Oceniono 4 razy 4

  Ustawa 1066: W świetle prawa mogą Wam wpaść do domu obce służby i mogą Was zabrać przedstawiciele obcych państw i słuch po Was zaginie

 • wilma.flintstone

  Oceniono 8 razy 4

  Dlaczego nie? Wyborcy PiSu to albo zelazny elektorat, ktory wszytsko lyknie, albo malolaty, dla ktorych Ziobro jest 'tabula rasa'. A co ich obchodzi reszta spoleczenstwa?

 • arcypapa

  Oceniono 10 razy 4

  Teraz pisowcy a szczególnie zero się rozprawi z wrogami, nie będą się patyczkować jak z nimi. Może to wszystkich nauczy na przyszłość, będzie to bardzo kosztowna lekcja ale za kilka lat potrzebna.

 • normal2015

  Oceniono 10 razy 4

  Wygląda na to, że prezes pokazuje wyborcom ten sam gest, który oni jemu pokazali w wyborach w 2007 r. Czyli: nie podobało się wam wtedy, a ja i tak wam zrobię powtórkę. I co mi zrobicie ?

 • kuchel

  Oceniono 12 razy 4

  to nie zart - to koslawy sierpowy kurdupla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX