"PiS ma Sejm, prezydenta i... episkopat. To może być za dużo, nie da się wytrzymać"

Wg prof. Radosława Markowskiego, w parlamencie będą musieli znaleźć się politycy, gotowi do zajmowania się "kwestiami liberalizmu socjo-kulturowego". - Jak się zobaczy, że do zagospodarowania są dwa-trzy miliony wyborców, to wola się znajdzie - mówił politolog w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Według Pawła Wrońskiego z "GW", Prawo i Sprawiedliwość ma władzę, jakiej nie miła żadna inna partia. - Będą mieli premiera. Mają Sejm, prezydenta i... episkopat. To też ważna struktura władzy w Polsce.

- To może być za dużo, tego nie da się wytrzymać. To jedna z możliwych konkluzji - komentował prof. Radosław Markowski.

Jak przypomniał politolog, choć wśród Polaków dominują osoby z poglądami konserwatywnymi, to "z pogłębionych badań wynika", że "nawet osoby głęboko wierzące, chodzące co niedzielę na mszę, chcą mieć w kościele spokój od polityki".

Wola może się pojawić

Zdaniem Adama Szostkiewicza, nie widać dziś w Sejmie kandydatów do zajęcia miejsca lewicy ws. społeczno-obyczajowych. - To problem, bo ludzie o liberalnych poglądach stanowią moim zdaniem około 1/3 społeczeństwa.

Prof. Markowski przyznał, że na razie wśród parlamentarzystów "nie ma woli", by zainteresować się tego typu problemami. - Ale jak się zobaczy, że są dwa-trzy miliony potencjalnych wyborców, to może się pojawić wola.

Okazja do pokazania przez parlamentarzystów liberalnego oblicza pojawi się zapewne dość szybko. Bo politycy prawicy już zapowiedzieli, że szybko zabiorą się m.in. za zmianę przepisów dotyczących in vitro.

Jarosław Gowin przyznał w rozmowie z "Gościem Niedzielnym", że "naprawa dewastacji moralnej" to jedno z głównych zadań nowego rządu.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (97)
"PiS ma Sejm, prezydenta i... episkopat. To może być za dużo, nie da się wytrzymać"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 27 razy 19

  Tylko spokojnie... Bo na gospodarce się znajądokładnie jak ich ekspert ...profesor Gliński... Dlatego zajmą się jak dotąd...lokowaniem swoich, w końcu po to wygrali wybory...ORAZ LOKOWANIEM PANA BOGA WSZĘDZIE... Nawet gdzie to dotąd uważano za niemożliwe... Roboty z tym będzie tyle że spokojnie na kilka lat wystarczy.... "Nie ważne czy Polska będzie biedna czy bogata...ALE BĘDZIE KATOLICKA"...Amen.

 • frogman

  Oceniono 19 razy 13

  Jaruś dlatego nie zostanie premierem, bo podobnie jak dyzma nie zna języka angielskiego i panicznie boi się latania samolotem.

 • kat-kk

  Oceniono 14 razy 10

  Katolickie debile liczyły na 500zł od Kaczkinsa ,a dostali Macierewicza w zamian.Super wymiana katolickie niedojdy.Naprawdę liczyliście ,że wam Jarosław coś da?Hihihihahahhihahah

 • adrian77_szcze

  Oceniono 11 razy 9

  Stoję z boku przyglądam się , słucham...czasem radia jadąc samochodem . Jestem pokoleniem które wkrótce wkroczy w wiek 40 lat , z żoną nie mamy czasu na wiele spotykamy się póżnym popołudniem po pracy dzieci obowiązki i praca jak większość ludzi w tym wieku , nie mamy zbyt wiele wolnego czasu wolnego ale do sedna ..czekamy na weekend . Lubimy usiąść w salonie przy kominku i obejrzeć programy publicystyczne bo jak wielu z nas nie jest nam obojętny los ojczyzny . Wspomnę jedynie że jesteśmy z żoną rodziną wierzącą , wyrastaliśmy i pochodzimy z rodzin głęboko wierzących , zgadzam się z Panem profesorem w 100% naszą reakcją na zaproszenie księdza do TV na dyskusje o polityce jest bojkot takiego programu , nie oglądamy i nie rozumiemy dlaczego tak jest. Kiedyś z czystej ciekawości grzecznie i uprzejmie pytałem moich znajomych z mojego pokolenia zapytałem bezpośrednio czy chodzicie do Kościoła , nikt nie chodzi . Czasem słyszę że dzieckiem ... ale rzadko . , dlaczego nie zrozumieją że ich obecność w polityce więcej szkodzi niż pomaga ,

 • anagl

  Oceniono 13 razy 9

  Gowin, jak widać nie musi znać się na czymkolwiek. Bierze przykład ze swego aktualnego guru. Ten, nie zna się na bankowości, na prowadzeniu pojazdów mechanicznych, na życiu w rodzinie, na poprawnym posługiwaniu się językiem ojczystym, na obsłudze komputera itd. Nie przeszkadzają mu jednak braki podstawowej wiedzy niezbędnej do życia, w skaperowaniu zastępów trolli. Jeszcze nigdy dotąd nie było tak dużego wysypu półgłówków na tok fm. Przypuścili frontalny atak na rozkaz atamana.

 • iluminati_semper

  Oceniono 19 razy 9

  no mają prawie wszystko i już szykują się na nieposłuszne sądy...
  jakim prawem skazuje się pana Kamińskiego, niezłomnie walczącego z układem
  Trybunał Konstytucyjny, KRRiTV, potem sądy i zaczną wprowadzać nowy, prawy ład...

 • androsak

  Oceniono 12 razy 8

  PIS chce mieć również samorządy, prokuraturę i sądownictwo i pewnie się tym wszystkim udławi. amen

 • dziobak_w_kolczatce

  Oceniono 9 razy 7

  U nas to akurat episkopat ma prawie wszystkich polityków. Od lat, niezależnie od partii. A w związku z tym od jakiegoś czasu ma również trybunał konstytucyjny, szkoły publiczne i łapę po łokieć zanurzoną w budżecie państwa.
  Wpisujcie - co jeszcze ma episkopat: ... ... ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX