"PiS daje swym krytykom potężny oręż do ręki. Zmianie szefów specsłużb nadaje aurę przewrotu"

Michał Szułdrzyński przypomina, że to nie PiS a PO jest odpowiedzialna za psucie dobrych sejmowych obyczajów, ws. służb specjalnych. Bo to Platforma odsunęła PiS od przewodniczenia speckomisji. Ale zdaniem publicysty "Rz", nie zmienia to faktu, że taktyka PiS szkodzi nie tylko partii ale i krajowi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak ocenił Szułdrzyński, "nocna zmiana" szefów specsłużb, do której doszło ze środy na czwartek, "wygląda paskudnie".

Tym bardziej, że wymianie szefów służb towarzyszą kontrowersyjne wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości.

W rozmowie z TVN24 minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski, nazwał ABW "policją polityczną". W nocnej wymianie szefów nie widzi rzecz jasna nic złego. Jak stwierdził, "każda minuta utrzymywania dotychczasowego kierownictwa ABW i innych służb jest większym zagrożeniem dla bezpieczeństwa państwa niż czynniki zewnętrzne".

"To zarzut najcięższego kalibru. Polityk PiS ma oczywiście prawo krytycznie oceniać funkcjonowanie służb za rządów Platformy. Ale czym innym jest krytyka, a czym innym oskarżanie de facto o zdradę polskich interesów. Bo na takie zarzuty trzeba mieć dowody" - komentuje Michał Szułdrzyński.

Publicysta "Rzeczpospolitej" zwraca uwagę, że PiS robi wszystko, by standardowej procedurze, jaką są zmiany kierownictwa specsłużb, nadać aurę rzeczywistego przewrotu". I tym samym dostarczyć przeciwnikom politycznym "potężny oręż do ręki".

Przypomnijmy, decyzją premier Szydło na czele ABW stanął prof. Piotr Pogonowski, a szefem Agenci Wywiadu został płk Grzegorz Małecki. Piotr Bączek został szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego, a płk Andrzej Kowalski Służby Wywiadu Wojskowego.O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (220)
"PiS daje swym krytykom potężny oręż do ręki. Zmianie szefów specsłużb nadaje aurę przewrotu"
Zaloguj się
 • setton_13

  Oceniono 51 razy 33

  To co się dzieje jako żywo przypomina początki nazizmu w III Rzeszy. Ciekawe tylko jaki kolor koszul wybiorą ?

 • precz_z_komunia

  Oceniono 29 razy 23

  Zaczyna się rozbiór Polski przez skrajnie prawicowych fundamentalistów z sekty PISIS!

 • rubo45

  Oceniono 33 razy 19

  Waszczykowski to głupol i nie kontroluje swojej gadki, dlatego nie nadaje się na ministra a ministra spraw zagranicznych w szczególności.

 • Oceniono 35 razy 15

  PIS zaczyna przypominać NSDAP. Te same metody, ta sama retoryka. Wstrząsające to wszystko jest. Pisze to cżłowiek, który uważał rządy PO za mierne. Teraz będę się przez co najmniej 4 lata bał. Wczoraj spotkałem się ze znajomymi z Niemiec i Oni się mnie pytają, o co chodzi polskiemu rządowi? Ja szczerze, że nie wiem, bo władzę już mają. Teraz chcą tę władzę zabetowować na wieki i przyspawać się mocno do stołków. Brunatna siła pręży muskuły w Polsce...

  maxxximalizator.blox.pl

 • azteci

  Oceniono 29 razy 15

  PiS jedzie na fali zwycięstwa. Będą rzucać ludowi ochłapy obietnic do czasu, aż zrealizują swoje cele. Na razie ten "oręż", który dostają przeciwnicy to miecz z kartonu. A później będzie wszystko "po naszemu". I kto nam podskoczy?

 • az1960

  Oceniono 24 razy 14

  Lenin wiecznie żywy- przejąć wojsko (mamy), policję i służby (mam), środki masowego przekazu (Kurski już jest) i wprowadzić Państwowy Sąd narodowy. W imię prawa i sprawiedliwości Towarzysze.

 • jesiotr99

  Oceniono 22 razy 14

  komentarz do zdjęcia: tak panie prezesie,.... tak panie prezesie...., oczywiście panie prezesie,.... już biegnę pranie prezesie... coś przynieść panie prezesie... tak panie prezesie.

 • grave669

  Oceniono 18 razy 10

  A dziś w Trójce premier z tabletu oznajmił ze Kurski będzie zaprzysiężony na jakiegoś ministra kuźwa brak słów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX