Paradowska: Ślubowanie na zwłokach państwa prawa. Prezydent wypełnił co do joty, co kazał mu Kaczyński

- Pan prezydent mówił, że ?zachowana została ciągłość pracy Trybunału?... Gdyby to nie było tak dramatyczne, to można byłoby powiedzieć, że pan prezydent raczył sobie w porze nocnej zażartować - tak Janina Paradowska komentowała w TOK FM decyzję Andrzeja Dudy. Prezydent nad ranem przyjął ślubowanie od czterech z pięciorga sędziów TK wybranych w środę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Prezydent nad ranem przyjął ślubowanie od czterech z pięciorga sędziów TK wybranych w środę. Jak poinformował Radio TOK FM rzecznik prezydenta - Marek Magierowski, w uroczystości, która odbyła się "nad ranem", wzięli udział prezydenccy ministrowie oraz prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jak komentowała Janina Paradowska w TOK FM, wszystko odbyło się w "szaleńczym pośpiechu".

Sędziowie rekomendowani przez PiS zostali wybrani wczoraj wieczorem. Głosowaniu towarzyszyła awantura i protesty opozycji. Przed Sejmem protestowali obrońcy konstytucji orz zwolennicy PiS.

- "Zachowana została ciągłość pracy Trybunału - stwierdził Prezydent RP, podkreślając równocześnie wagę pluralistycznego charakteru tej instytucji" napisano... Gdyby to nie było dramatyczne i nie odbywało się na zwłokach państwa prawa, to można byłoby powiedzieć, że pan prezydent raczył sobie w porze nocnej zażartować. Ale nie żartował, tylko wypełnił co do joty, to co kazał mu prezes Jarosław Kaczyński - oceniła publicystka.

Przeczytaj "A chciałam być aktorką..." - pierwszy biograficzny wywiad z Janiną Paradowską >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (646)
Paradowska: Ślubowanie na zwłokach państwa prawa. Prezydent wypełnił co do joty, co kazał mu Kaczyński
Zaloguj się
 • maura4

  Oceniono 189 razy 137

  No brawo, lepszego prezydenta Polska nie mogła sobie wymarzyć. Duda pracuje na tytuł najgorszego prezydenta Polski w dziejach. To nie prezydent, to pisowski aparatczyk.
  Niemożliwe, aby prawnik nie wiedział, że zaprzysiągł sędziów wybranych bezprawnie, ponieważ ustawa PiS nie weszła jeszcze w życie.

 • iusetiustitia

  Oceniono 152 razy 114

  To chyba dzisiaj najbardziej dyspozycyjny i przerażony człowiek w Polsce.

 • makariusz

  Oceniono 93 razy 71

  Kancelista udowodnił że jest podnóżkiem i sługusem. Wybrańcy złożyli ślubowanie albo podczas snu albo w piżamach w sypialni kancelisty. Co było oczywistą oczywistością że nastąpi pod osłoną nocy. Obrzydliwość.

 • Dorota Maciocha

  Oceniono 85 razy 63

  Dobra zmiana przychodzi nocą? Do tej pory noc była domeną działań nieco innych profesji.
  Jakie ustawy chce uchwalić PIS, że tak się boi Trybunału Konstytucyjnego? Osobiście czekam na dogmat o nieomylności prezesa i zapis, że wola prezesa jest najwyższym dobrem narodu...

 • wmc-33

  Oceniono 78 razy 58

  Trzeba Kaczyńskiemu jedno przyznać: Hitler nie reformował państwa z taką determinacją i prędkością. U nas dojście do obozów koncentracyjnych potrwa miesiące, a nie lata. Absurd? No to zobaczymy.

 • marxk

  Oceniono 77 razy 51

  przecież POLSKA nie ma prezydenta, jest tylko osoba wykonująca polecenia

 • hippolitkwas1

  Oceniono 86 razy 50

  Pan Kornel Mazowiecki - szkoda gadać.
  Trudno uwolnić się od homo sovieticus.

 • rafiol

  Oceniono 60 razy 48

  Prezydent jaki jest, kazdy widzi. To juz wiadomo. Ale co to za sedziowie - funkcjonariusze panstwa majacy stac na strazy prawa - ktorzy przyjeli te nominacje I zlozyli slubowanie? Jak widac zawsze znajda sie usluzni, w kazdym systemie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX