Morawiecki chwali prezydenta: Szybko, ale dobrze zrobił

Kornel Morawiecki z Kukiz'15 w sporze o TK stoi po stronie PiS. Jak przekonywał w TOK FM, zmiany trzeba było przeprowadzić, bo ?nie może być instytucji, która uniemożliwia sprawować PiS władzę?. A taką instytucją ma być TK. Morawiecki uważa, że nie ma się co oburzać na szybkie przyjęcie przez prezydenta ślubowania od nowych sędziów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Myślę, że pan prezydent dobrze zrobił. Szybko, ale dobrze - komentował Morawiecki w "Poranku Radia TOK FM"

Poseł ugrupowania Kukiz'15 nie ma wątpliwości, że Prawo i Sprawiedliwość ma pełne prawo dokonywać zmian w składzie Trybunału Konstytucyjnego. Bo wygrało wybory.

- PiS chce sprawować władzę i nie może być instytucji, która to uniemożliwia. A nawet po mianowaniu nowych sędziów to PO ma większość w TK - stwierdził.

Dla Morawieckiego, kłótnie towarzyszące środowym wyborom sędziów, to "awantura tych którzy stracili władzę i chcieliby ją odzyskać. - Platforma która zjadła ciastko, chciałaby mieć ciastko.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (322)
Morawiecki chwali prezydenta: Szybko, ale dobrze zrobił
Zaloguj się
 • kamilakarabasz

  Oceniono 115 razy 83

  Co to się na starość z ludźmi dzieje. Mógł się zachować przyzwoicie, a teraz całą legendę szlag trafił.

 • borys_heinza

  Oceniono 98 razy 70

  Albo zdrajca Polski (ruski agent) albo idiota - trudno mi wymyślić trzecią możliwość

 • henryk57

  Oceniono 80 razy 68

  Co uwiąd starczy zrobił z Morawieckiego. Klan Morawieckich ,syn ministrem ,ojciec posłem jeżdżą po Polsce jak na łysej kobyle.Człowiek który był symbolem walki z komuną stoi po stronie Targowicy.

 • iglicznia

  Oceniono 56 razy 50

  Kolejna legenda "Solidarności" to zwykła szmata. I do czego "geniusze" warcholstwa i prywaty pod sztandarem "Bóg,Honor i Ojczyzna" prowadzicie??????

 • checho-fil

  Oceniono 62 razy 50

  Człowiek, który siedzi w ławach poselskich z faszystami jak dla mnie jest zwykłym ZEREM.

 • ciemnobedzie

  Oceniono 46 razy 42

  Jak się ma syna, który jest ministrem w rządzie PiS to Pan Kornel automatycznie stał się naturalnym zakładnikiem prezesa i nic innego jak PiS nie może powiedzieć. Majstersztyk szkodliwy dla Polski.

 • jami48

  Oceniono 40 razy 32

  Panie Morawiecki czy pan nie widzi,że jesteś marionetką w rękach

  Panie Morawiecki czy ty człowieku nie widzisz,że jesteś marionetką małego zawistnego człowieczka oraz w rękach Kukiza.Człowieku ośmieszyłeś się a podobno im człowiek starszy tym mądrzejszy.Przecież nie o to walczyłeś.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX