"PiS nie ma żadnych hamulców. Powstrzymać ich mogą jedynie spadające sondaże"

- Mówimy górnolotnie o zamachu na TK. Ale przecież przy trybunale manipulowała wszystkie partie. Tylko, że teraz nie ma nawet próby przypudrowania tego - ocenia dr Anna Materska-Sosnowska. Wg politolożki z UW, nie ma co oczekiwać, że PiS będzie się ograniczało w realizacji swoich celów. Ale rządzącym nie może umknąć, że miesiąc po wyborach "widać dużo negatywnych ocen" dla działań rządu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 - Dopóty dopóki będą istniały media informujące o tym, co robi PiS, to sondaże będą spadały. I to może ich ograniczyć na przykład przed realizacją pomysłu przedterminowych wyborów do sejmików wojewódzkich. A tam jest bardzo duża chęć do zrobienia skoku na sejmiki - uważa dr Anna Materska-Sosnowska.

Zdaniem politolożki z Uniwersytetu Warszawskiego, nie ma innych możliwości, by Prawo i Sprawiedliwość zmieniło taktykę. - Dlaczego mieliby się ograniczać? Bo nam się tak wydaje? - pytała w rozmowie z Jackiem Żakowskim w "Poranku Radia TOK FM".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (58)
"PiS nie ma żadnych hamulców. Powstrzymać ich mogą jedynie spadające sondaże"
Zaloguj się
 • Black Swan

  Oceniono 18 razy 12

  spadające sondaże są istotne dla kaczystów? Czy po ośmiu latach w czasie których byli w opozycji nie dali dostatecznie dużo dowodów na miejsce gdzie oni mają te sondaże?
  Czy gdyby zainteresowani opiniami ekspertów medialnych czy dziennikarzy to czy Antoniego lub Zbyszka zrobili by ministrami?
  Reasumując; oni mają te sondaże dokładnie w tym samy miejscu w którym mają i was; zasranych politruków (czyli w dupie was mają) bo nie dla lansu czy dansu wzięli władzę..

 • checho-fil

  Oceniono 20 razy 12

  Władza demoralizuje - władza absolutna demoralizuje absolutnie, szczególnie takich przestępców pisowców.

 • snakeinweb

  Oceniono 12 razy 10

  Każde wybory, które nie będą korzystne dla PiS-u będą "sfałszowane" i "zdelegalizowane". A tu paniusia coś o jakiś sondażach bredzi.

 • safelogica

  Oceniono 13 razy 5

  Szanowna pani myli się bardzo. Sondaże po wyborach nie interesują Kaczyńskiego.
  W następnych wystąpi PIS oraz dopuszczeni przez Kaczyńskiego.
  Wszyscy dziennikarze, eksperci sa na razie zszokowani. Nim otrząsną się z szoku Kaczyński opanuje i media. Ma taki plan i go realizuje: Prezydent - wygrana nieprzewidziana, Sejm, Senat, Rząd, TK, Spółki, Media, Sądownictwo, Prokuratury.
  A Polacy? Poco mu Polacy. Przecież to naród ignorantów i leni. Spośród młodych większość oczekujących zmian, postepowych, dynamicznych - wyemigrowała. Moim zdaniem ok. 2 miliony.
  Gospodarka runie, ale co to obchodzi Kaczyńskiego. On nigdy w życiu nie miał nikogo na utrzymaniu, nie miał konta, nie miał pieniędzy a żył. Gospodarka jest jedyną sprawą, która może zepchnąć Dyktatora z TRONU, ale raczej do tego dojdzie

 • aaron.goldstein

  Oceniono 25 razy 3

  Poparcie dla PiSu nie spadnie poniżej określonego długoterminowego poziomu.

 • szpung

  Oceniono 27 razy 3

  adm
  Dokladnie do nich wciaz nie dociera nastroj spoleczenstwa oni sadza iz to dalej ten sma magdalenkowy odrobug w ktorym mozna wciskac ludziom ciemnote iz musza zyc w nedzy bo tego wymaga 'rozowoj' MFW BS i rynki kapitalowe.
  30% mniejszosc ktora wygrala na przemianach noe moze zrozumiec prostej w gruncie rzeczy sprawy iz PIS to nic innego jak w miatre lagodne przejscie do panstwa republikanskiego, ktore daje bufor polskiej demokracji, przed bardziej radykalnymi rozwiazaniami. 26 lat to dosc dlugo czas by ludzie upomnieli sie o dobrobyt i masy wlasnie zaczely to robic, PIS w pewien sposob pacyfikuje nastroje zapowiedzia wiekszej redystrybucji dochodu narodowego. Choc nie ludzmy sie po 26 latach traktowania sfery publicznej jak ulicznego burdelu nie wszystkie oczekiwania da sie spelnic od razu.

 • 66kropek

  Oceniono 4 razy 2

  I rewolucja, rewolucja pod przewodnictwem Żakowskiego Jacka, który powiedzie lud swoimi ulicami w celu obrony Pałacu Zimowego. Władyka miał tutaj rację: to trochę śliska analogia Jacku!

 • 66kropek

  Oceniono 4 razy 2

  I rewolucja, rewolucja pod przewodnictwem Żakowskiego Jacka, który powiedzie lud swoimi ulicami w celu obrony Pałacu Zimowego. Władyka miał tutaj rację: to trochę śliska analogia Jacku!

 • szpung

  Oceniono 22 razy 2

  Wezmy art. 90 prostytuanty IIIrp

  1. RP może na podstawie umowy międzynarodowej przekazać organizacji międzynarodowej lub organowi międzynarodowemu kompetencje organów władzy państwowej w niektórych sprawach.

  Teraz pomyslmy co znaczy niektore sprawy? co ustawodawca mial na mysli piszac - niektore sprawy i jak roztrzygnac iz te sprawy np. mieszcza sie w pojeciu niektorych spraw.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX