"Wpadka z wypowiedzią o broni nuklearnej to dowód na to, że w MON Macierewicza panuje kompletny bałagan"

Wiceminister wypalił w wywiadzie telewizyjnym o broni atomowej w Polsce. - Skandal, że takie rzeczy mówi w wywiadzie - oburzał się w TOK FM Marcin Kierwiński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wiceminister MON Tomasz Szatkowski powiedział w Polsat News, że w Ministerstwie Obrony Narodowej trwają prace, które mogą zapewnić Polsce dostęp do broni jądrowej. Jego wypowiedź wywołała konfuzję części sceny politycznej.

Kilka godzin po jego wystąpieniu pojawiło się dementi na stronach Ministerstwa Obrony Narodowej.

Marcin Kierwiński, poseł PO, b. doradca Ewy Kopacz, komentował w Poranku Radia TOK FM: Jest czymś skandalicznym, że tego typu informacje pojawiają się mimochodem w wywiadzie. Wolałabym, żeby tego typu rzeczy były przekonsultowane i przegadane z naszymi sojusznikami z NATO, z prezydentem, Radą Bezpieczeństwa Narodowego... O tego typu sprawach nie mówi się w mediach, a w zaciszu gabinetów - komentował polityk.

Jego zdaniem ta wypowiedź wiceministra to dowód na to, że MON-ie kierowanym przez Antoniego Macierewicza panuje kompletny bałagan.

Bez odpowiedzi zostawił pytanie, czy to się przekłada na poziom bezpieczeństwa Polski.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (26)
"Wpadka z wypowiedzią o broni nuklearnej to dowód na to, że w MON Macierewicza panuje kompletny bałagan"
Zaloguj się
 • mariner 4

  Oceniono 18 razy 16

  To normalka. Psychopata na stanowiski szefa MON

 • flat-ower1

  Oceniono 15 razy 13

  To jest jakiś sabotaż. Najpierw szarża Macierenki na USA i system Patriot, potem taka sama szarża jakiegoś jego podkuchennego na francuskie helikoptery... Tak się rozmawia z sojusznikami? Jęliby tak wszyscy postępowali to przypuszczam,że oprócz proc ogólnowojskowych i prostych strzelb nikt inny by nic nie zakupił! W większości krajów cykl kadencyjny wynosi 4 lata a negocjacje, przetargi, dogadywanie offsetów i ogłoszenie przetargu potrafią być bardzo rozciągnięte w czasie. Ta ekipa tego nie rozumie i niszczy wszystko co poprzednicy zrobili: w zdrowiu, w szkolnictwie, w węglu (Dyzma się kłania, a za Dyzmą chyba Unia bo taki skup węgla to pomoc jak 2+2=4) ! To jest najbardziej prymitywny rząd od czasów tow. Wiesława !

 • warszawa1967

  Oceniono 7 razy 5

  Dlatego zatrudniono Edmunda. On to uporządkuje ;-)

 • fortuna1972

  Oceniono 3 razy 3

  "...w MON-ie kierowanym przez Antoniego Macierewicza panuje kompletny bałagan"

  Czyli burdel. A co na to burdelmama? ;->

 • ggchmiel

  Oceniono 3 razy 3

  To dowód na to, że wiceministrem obrony jest idiotą. Brak natychmiastowego wyrzucenia go z posady na zbity....twarz będzie dowodem na to, że jego przełożony także jest idiotą.

 • 68jacekw

  Oceniono 14 razy 2

  Dokladnie to powiedział"rozważamy przystąpienie do programu".A program polega na tym,ze w państwach NATO buduje się infrastrukturę na potrzeby magazynowania broni atomowej.czyli jak Rosja wstawi do Kaliningradu swoje 'atomy" to w Polsce bedzie gotowe stanowisko na przyjęcie naszych atomów.I tyle w temacie.A kontrola jest i będzie przez przez Prezydenta USA,więc nie straszcie Antkiem .i po co tak pyszczyć??

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 17 razy 1

  Antek to przebiegly strateg i wie co mowi.
  Kundelki ujadaja a karawana jedzie dalej :)

 • kubadziu

  Oceniono 26 razy 0

  Czego można się spodziewać po ludziach, którzy forsują teorię "mordu smoleńskiego" bez jakiejkolwiek wiedzy lotniczej i jeżdżą klękać przed szefem toruńskiej sekty religijnej?

 • tani_dran

  Oceniono 24 razy 0

  Nieeeee.. Maciarenka i jego ludzie są tak bardzo fachowi że my prostu nie jesteśmy w stanie tego ogarnąć

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX