"Głupota, groteska". Wielowieyska niszczy "Wprost" za okładkę z Lisem i Petru

Tomasz Lis i Ryszard Petru z kodami kreskowymi na czole oraz dramatyczne pytanie - "Za ile kupiła ich Platforma?". - Trzeba przeczytać tekst, żeby wiedzieć, jak głupia jest ta okładka - komentowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Temat numeru najnowszego tygodnika "Wprost" to rozliczenie wielomilionowego dofinansowania, które Narodowe Centrum Kultury przekazało na różne projekty, nie tylko kulturalne.

NCK daje na...

Np.690 tys. zł przekazało na rzecz NSZZ "Solidarność" i koncert z okazji 35-lecia związku, 250 tys. dla Telewizji Polskiej za produkcję materiału z okazji 50-lecia zespołu Skaldowie, a 75 tys. na album z rysunkami Andrzeja Mleczki.

Zaskakiwać może okładka - znaleźli się na niej dziennikarz Tomasz Lis i lider Nowoczesnej - Ryszard Petru.

Lis - bo jego portal Natemat.pl miał dostać 60 tys. na dział kultura, Petru - bo NCK dofinansowało wydanie jego książek.

"Nagonka"

- Jest to element bezsensownej nagonki. Takiego głupstwa i groteskowego oskarżenia jeszcze nie widziałam - komentowała w Poranku Radia TOK FM Dominika Wielowieyska. - Trzeba przeczytać tekst, żeby wiedzieć, jak głupia jest ta okładka. Narodowe Centrum Kultury wydaje pieniądze na rozmaite przedsięwzięcia. Największym beneficjentem jest Solidarność, która dostała prawie 700 tys. na zorganizowanie koncertu rocznicowego.

NCK wspierało różne inicjatywy - np. książkę Bogusława Chraboty czy Pawła Kowala. - Ja rozumiem, że gazety mają swoje poglądy i sympatie polityczne i gazety je mają. Ale myślę, że trzeba wystrzegać się głupoty - stwierdziła Wielowieyska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (217)
"Głupota, groteska". Wielowieyska niszczy "Wprost" za okładkę z Lisem i Petru
Zaloguj się
 • drk0202

  Oceniono 36 razy 18

  Niszczy, miażdży, celnie, lepiej tego nie można ująć itp. Drodzy redaktorzy, Wy nie jesteście od ferowania wyroków, tylko od przekazywania informacji. Mądrzy ludzie, a za takich się uważają Wasi czytelnicy sami sobie będą skale owego miażdżenia/niszczenia określą.

 • khazaddd

  Oceniono 32 razy 18

  Błagam, nie idźcie tą drogą! Do tej pory nagłówki o "niszczeniu", "masakrowaniu", czy "miażdzeniu" interlokutorów były domeną mediów "niezależnych". Jak takowe widzę, to skacze mi ciśnienie.

 • slade1972

  Oceniono 29 razy 15

  Niszczy, miażdży i uciera!
  To artykuł jest?
  Czy reklama miksera!

 • august.b-w

  Oceniono 43 razy 13

  "Lis - bo jego portal Natemat.pl miał dostać 60 tys. na dział kultura, Petru - bo NCK dofinansowało wydanie jego książek."

  No przecież to jawna granda jest.
  Najbogatszy poseł i majętny "dziennikarz" żebrają w NCK.
  Niech Szanowna Pani napisze najpierw co o tym sądzi, a potem niech lepiej milczy...
  Naprawdę Pani nie wie o co chodzi, czy tylko udaje, bo musi?

 • ariadna100

  Oceniono 17 razy 11

  Nie wiem co niszczy Pani Wielowieyska, chyba jedynie swoją reputację, bo raczej nie okładkę WPROST, która jest całkiem ok i dotyka tematu, o którym wiedzą wszyscy, a niewielu ma odwagę pisać, czyli dyspozycyjności dziennikarzy wobec określonych gremiów politycznych. Może TOK FM też miewa z tym problemy? Kto wie.... :-)

 • krystoff2

  Oceniono 35 razy 11

  Lis powinien być pod ochroną prezesa za wydatną pomoc w wygranych wyborach. Bez Lisa nie byłoby tak dobrze. Salcia Wielowiejsztain jak zwykle nie trafia.

 • ta.deusz

  Oceniono 23 razy 11

  POlitrukowa będzie nadawać do us.... śmierci :-)

  www.wpolityce.pl/polityka/274247-tylko-u-nas-spirala-histerii-sie-nakreca-schetyna-i-petru-jada-do-brukseli-skarzyc-sie-na-polski-rzad-zanosi-sie-tez-na-debate-w-pe

 • otto.zderzak

  Oceniono 29 razy 11

  Niszczą mnie głupawe nagłówki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX