Duda "prezydentem PiS"? Sroczyński: jeśli się nie uniezależni, przegra następne wybory

- Andrzej Duda nie zostanie wybrany na drugą kadencję, jeśli nie uniezależni się od PiS - mówił w Poranku Radia TOK FM dziennikarz "GW" Grzegorz Sroczyński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" był gościem Dominiki Wielowieyskiej. - W tej chwili waży się druga kadencja prezydentury Andrzeja Dudy, ta sprawa będzie pamiętana - mówił Grzegorz Sroczyński w w TOK FM. Tematem minionego tygodnia był wybór nowych sędziów Trybunału Konstytucyjnego. Prezydent spotkał się z falą krytyki po późnowieczornym przyjęciu ślubowania nowych członków TK.

- Andrzej Duda wygrał, ja obserwowałem to zresztą w swoim środowisku, głosami ludzi, którzy uwierzyli w to, że ten obóz jest w stanie wyciągnąć rękę do zgody. Myśmy żyli przez ostatnie lata w kraju głębokich podziałów. Mieliśmy tego dosyć. Teraz ten podział jest jeszcze silniejszy - mówił Sroczyński. - Andrzej Duda doszedł do prezydentury dzięki tej grupie, która chciała zgody, i w tej chwili ta grupa od niego ucieka - dodał.

"Polityk z osiągnięciami"

- Ja w Andrzeju Dudzie - i będę powtarzał, że to jest cały czas mój prezydent, bo jest prezydentem Polski -dodał Sroczyński, dodając, że widzi w prezydencie potencjał. - To jest człowiek, który niesamowicie dużo osiągnął - stwierdził.

- W jakim sensie? - pytała Wielowieyska.

- W takim sensie, że swoimi talentami i umiejętnością... - kontynuował Sroczyński.

- Że wygrał wybory? - dopytywała prowadząca.

- Wygrał wybory, ale też to nie jest człowiek znikąd. To jest polityk, który ma swoje osiągnięcia. Wydaje mi się możliwe, żeby on w tej chwili osiągnął jakąś niezależność od PiS - odparł Sroczyński. - Wydaje mi się też, że jeżeli tego teraz nie zrobi, to przegra po prostu następne wybory - podkreślił.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (378)
Duda "prezydentem PiS"? Sroczyński: jeśli się nie uniezależni, przegra następne wybory
Zaloguj się
 • prins.bertil

  Oceniono 101 razy 81

  Ja bardzo chetnie chcialbym zajrzec w lodowke w prezydenckim palacu. Po prostu zobaczyc czy chociaz tam pan prezydent ma jaja.

 • rbik53

  Oceniono 84 razy 68

  Dla mnie Duda to manekin, karierowicz bez charakteru, który został wystawiony przez PiS do wyborów tylko dlatego, że się prezentował "ładniej" niż inni. Wygrał wybory? - Tak. Bo mówił i robił to co mu inni kazali. W ówczesnej sytuacji i przy takiej akcji wyborczej PiSu jaka była, nawet "szympans" z dobrą prezencją i w miarę wykształcony został by wybrany.

  Czy Duda jest prezydentem RP? - Dla mnie nie. Żeby zostać prezydentem nie wystarczy wygrać wyborów. Trzeba nim jeszcze rzeczywiście być.

 • fortuna1972

  Oceniono 47 razy 41

  "Andrzej Duda nie zostanie wybrany na drugą kadencję, jeśli nie uniezależni się od PiS"

  Skąd taka myśl, że się uniezależni? Całe dotychczasowe postępowanie tej miernoty wskazuje, że pozycja klęcząca przed prezesim fiutkiem odpowiada mu niesłychanie bardzo. Zresztą, czego by ten złamas konstytucyjny nie zrobił, ma już tak przechlapane, że pozostanie mu tylko emigracja na Białoruś. Będziemy bić w tę kukłę tak długo i mocno, że PiS-dzielska hejterka przeciw Komorowskiemu będzie wyglądać na niewinne pieszczoty. I pamiętajcie - kpina jest potężnym narzędziem. A ten pajac daje do niej wystarczająco dużo powodów.

 • anekelea

  Oceniono 43 razy 35

  Andrzej Duda nie przegra następnych wyborór, bo w nich nie będzie uczestniczył...
  Będzie siedział w więzieniu.

 • rot.leszek

  Oceniono 36 razy 30

  Juz chyba po (nomen omen) " andrzejkach"....( )

 • popijajac_piwo

  Oceniono 41 razy 29

  "Wygrał wybory, ale też to nie jest człowiek znikąd. To jest polityk, który ma swoje osiągnięcia."

  Jedyne osiągnięcia Hitlera Dudusia to blokowanie etatów na uczelni i niepłacenie za prywatne podróże...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX