Kijowski o języku PiS: Ciągle tylko, że ten jest złodziejem, tamten bandytą. Są ważniejsze sprawy i tym się trzeba zajmować

- PiS ma prawo zmieniać Polskę zgodnie ze sowimi planami. Jest tylko jedna podstawowa rzecz, muszą to robić w zgodzie z prawem - mówił w TOK FM Mateusz Kijowski. Lider KOD podkreślał, że wbrew temu, co mówi Jarosław Kaczyński, sympatycy komitetu nie podważają wyników październikowych wyborów.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Mateusz Kijowski przyznał, że dużym zaskoczeniem jest dla niego, sposób w jaki politycy i sympatycy PiS mówią o sprawie TK i tych, którzy przeciwstawiają się sposobowi działania partii rządzącej.

- My na naszych spotkaniach rozmawiamy o wartościach, zasadach. A podczas manifestacji przed siedzibą trybunału, zwolennicy PiS jakby książkę telefoniczną czytali. Cały czas mówienie, że ten jest złodziejem, tamten bandytą. To dziwny poziom debaty. Nie mówi się o tym co ważne, tylko cały czas o ludziach. Oczywiście wszyscy ludzie mają wady, ale nie widzę powodu, żebym miał komentować życie czy dokonania Jarosława Kaczyńskiego. Są ważne sprawy i tym się trzeba zajmować - mówił Kijowski w TOK FM.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (11)
Kijowski o języku PiS: Ciągle tylko, że ten jest złodziejem, tamten bandytą. Są ważniejsze sprawy i tym się trzeba zajmować
Zaloguj się
 • bzbz666

  Oceniono 8 razy 4

  "...Nie mówi się o tym co ważne, tylko cały czas o ludziach..."

  To wcale nie jest "dziwny poziom", panie Kijowski. To jest język świadomie dostosowany do poziomu prostych, niedouczonych ludzi (w języku PiS = "ciemny lud").

  Kaczyści świadomie zwracają się do analfabetów funkcjonalnych - tzn. ludzi którzy nie potrafią przeczytać ze zrozumieniem żadnego dłuższego tekstu i którzy nie rozumieją żadnych abstrakcyjnych pojęć. Takim językiem posługują się wszystkie partie populistyczne: komuniści-bolszewicy, NSDAP, PZPR, putinowcy, Samoobrona, te wszystkie bandy skinów z "narodowy" w nazwie... W każdym kraju jest kilkadziesiąt procent takich niedouczonych ludzi, których łatwo można nastraszyć "obcymi", poszczuć na "obcych" czy "złodziei". Tak jak w III Rzeszy hitlerowcy decydowali kogo nazwą "Żydem", tak u kaczystów prezes wyznacza, kto w danej chwili ma służyć za "złodzieja" czy "obcego agenta". Kaczyński sprowadza życie polityczne do poziomu bójki, mordobicia, a dyskusję polityczną do poziomu rynsztokowej pyskówki. Robi to świadomie.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 10 razy 4

  White widow moze byc za mocne w tym wieku...

 • siwywaldi

  Oceniono 2 razy 2

  Są ważniejsze sprawy i tym się trzeba zajmować
  ==================
  Może i są, ale tłum słyszy tych co krzyczą, a nie tych co filozofują. A jeszcze LEPIEJ słyszy tych, co krzyczą to, co ten tłum CHCE usłyszeć. Czy tak trudno zrozumieć że MOŻNA połączyć głośną propagandę, z wykonywaną po cichu robotą? Nawet najbardziej krecią i wredną?

 • solussolius

  Oceniono 11 razy 1

  Przypominam niektóre określenia płynące z platfusianej krynicy mądrości: kurduple na kaczych nóżkach, mohery, nienawistnicy, dyplomatołki, dorżnąć watahę, hitlerowcy, naziści, faszyści, pisobolszewia. Wy podważacie wszystko, co nie wynika z układu okrągłostolcowego.

 • chomik1966

  Oceniono 4 razy 0

  Jak chcemy, aby było nam lepiej powinniśmy sami zmienić język, którym mówimy. To jest chrześcijańska postawa - zacząć naprawę od siebie.

 • trebiusz

  Oceniono 1 raz -1

  do gnoja tak samo trzeba mówić,gnój innego języka,jak obelgi nie rozumie

 • adamofsky

  Oceniono 16 razy -2

  Pis chce zerwac wiezi z nowoczesną demokracja typu zachodniego. Kazdy krok ktory nas oddala od Zachodu, zbliza nas do Wschodu. A Wschod tylko na to czeka, a wręcz jest gotowy wyjsc Polsce naprzeciw.

 • lubiedobrze

  Oceniono 14 razy -4

  Motłoch innych słów nie rozumie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX