"Pełnia władzy Kaczyńskiemu nie wystarcza. Trzeba czekać, kiedy zechce być prymasem Polski"

Zdaniem Romana Kurkiewicza, zdecydowane zaostrzenie kursu, obserwowane w wystąpieniach Jarosława Kaczyńskiego, ma służyć "radykalnej mobilizacji" elektoratu i "osłabieniu wszelkiej krytyki". - Charakterystyczne było przejęzyczenie Joachima Brudzińskiego, który przedstawiał Kaczyńskiego jako najwybitniejszego przedstawiciel opozycji.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Okazało się, że pełnia władzy nie wystarcza Jarosławowi Kaczyńskiemu. Chciałby mieć też pełnię władzy opozycyjnej - ironizował Kurkiewicz w TOK FM. Jak stwierdził publicysta TVN24, "wystarczy czekać, kiedy Kaczyński zachce być prymasem Polski".

O tym, że Jarosław Kaczyński występuje dziś w dwóch rolach - "najwyższej władzy oraz lidera opozycji" - napisał na blogu Daniel Passent. Dlatego, jak ocenił publicysta "Polityki", prezes PiS "nabiera w żagle zarówno wiatr buntu, jak i powiewy zadowolenia, że oto mamy prezydenta i rząd prawicy".

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (158)
"Pełnia władzy Kaczyńskiemu nie wystarcza. Trzeba czekać, kiedy zechce być prymasem Polski"
Zaloguj się
 • kowalskyy49

  Oceniono 60 razy 56

  Kaczyński Prymasem? Bez żartów, szanowni państwo. Jego ambicje sięgają znacznie wyżej.

 • weralange

  Oceniono 48 razy 46

  Z wysokiego konia boleśniej się leci - zwłaszcza, jak ogólnie jest się marnego formatu :-)

 • noelkabat

  Oceniono 35 razy 31

  Boze! Kogosmy sobie wybrali! Ten leninowiec zniszczy Polske, tak jak Targowica...

 • jesiotr99

  Oceniono 31 razy 29

  a po co ma być prymasem, wystarczy że będzie trzymał za jaja prezydenta, premiera (tu akurat nie za jaja) i prymasa. Ewentualnie może się mianować cesarzem lub imperatorem bo wszystkie niższe tytuły byłyby raczej obraźliwe

 • rasta-mw

  Oceniono 30 razy 28

  Nie doceniacie prezesa Kaczyńskiego, on stoi wyżej niż najwyższy hierarcha kościelny, on stoi wyżej niż papież a nawet wyżej niż sam Bóg, bo Kaczyński jest nadBogiem, on jest mega stworzycielem panem i władcą. I to wcale nie jest żart, tak właśnie postrzegają go jego wyznawcy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX