"Tego nie można zaakceptować" - Schetyna o Kaczyńskim i "współpracownikach gestapo"

Wg byłego szefa MSZ, bardzo niepokojące jest zaostrzenie wypowiedzi polityków PiS. - Chodzi mi o sygnały, przesłanie. O to, że prezes Kaczyński kiedyś mówił, że my z PO stoimy tak gdzie stało ZOMO, a wczoraj mówił o współpracownikach gestapo. To bardzo przykre - mówił Grzegorz Schetyna w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Według polityka PO, takie wypowiedzi, jak słowa Jarosława Kaczyńskiego, nie mają nic wspólnego z polityką.

- Jak można w wolnej Polsce operować takimi określeniami? To jest coś, czego nie można zaakceptować.

Kontrowersyjne słowa padły podczas rozmowy z reporterem TVN24. Na pytanie, czy prezes PiS przeprosi za wypowiedź o "Polakach najgorszego sortu", Jarosław Kaczyński odpowiedział: "Panie redaktorze, niech pan będzie poważny. Czy według pana współpracownicy Gestapo i AK-owcy to ten sam sort ludzi? Według mnie nie".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (30)
"Tego nie można zaakceptować" - Schetyna o Kaczyńskim i "współpracownikach gestapo"
Zaloguj się
 • much0m0r.sr0m0tnik0wy

  Oceniono 10 razy 8

  Panie Schetyna po co te jęki.
  Groziliście postawieniem Kaczyńskiego i Ziobry przed Trybunał Stanu.
  Jak wyszło? Wleźliście w...kupę - taki był efekt działania.
  A Kaczyński? Działa zgodnie z tym jak oskarżał czołowych polityków PO o zbrodnię morderstwa na prezydencie. Co wtedy zrobiliście? Skierowaliście sprawę do sądu?
  Przykładów Waszego "politykowania" można dawać mnóstwo.Niechlubnych przykładów.

  "Mowa nienawiści chroniona wolnością słowa" A.Holt. Według przez Was stanowionego prawa.

 • cynnik2

  Oceniono 6 razy 4

  Ten tchórzliwy kurdupel idiotycznym porównaniem obraża ofiary gestapo.
  Wycieranie sobie mordy takimi porównaniami powinno być ścigane z urzędu.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 17 razy 3

  I ma racje prezes ze o was tak mowi...
  Wielu z was(PO) jest wspolpracownikami BND ktore to tworzyli na samym poczatku tej sluzby byli pracownicy SD(gestapo).Kaczor prawidlowo was tak nazwal tyle ze nie przetlumaczyl wam znaczenia swojego wywodu.Ten kto wspolpracuje z agentami BND(w platformie) jest kolaborantem dawnego gestapo.
  Cale szczescie nie kazdy czlonek PO jest wspolpracownikiem BND.To tez nalezy zaznaczyc.

 • rot.leszek

  Oceniono 4 razy 2

  A swoja droga, dlaczego Kaczyt wspomnial o Gestapo ...a nie o NKWD ?
  Ze wzgledu na pamiec o ojcu ?

 • reiter1

  Oceniono 2 razy 2

  A czy ktoś z Was się zastanowił kogo JK stawia w tym porównaniu na pozycji Gestapo, a kogo na pozycji AK?
  Może zupełnie błędnie interpretujemy to zdanie JK?

 • zdzisek1949

  Oceniono 1 raz 1

  Czy to prawda,że Schetyna to niemieckie "name"

 • cogito-ergo-sum-vere

  Oceniono 3 razy 1

  a propos "faszyzmu" itp. ... trochę na marginesie wydarzeń : podobno Giertych zakłada FOD, tj. kolejny NOWO-TWOREK po KOD (Komunistyczne Oddziały Dywersyjne) R. Petru i „NOWOCZESNEJ”, ... BIEGUNKA "NOWOCZESNYCH" POMYSŁÓW ... R. Giertych – STARY MISTRZ OD ZAKŁADANIA "CZEGOŚ TAM"! Przypomnijmy, że R. Giertych przewodził Wszechpolakom i Lidze Polskich Rodzin (LPR). W tym czasie bliżej mu było do "kaczora" i był uważany przez "salon III RP" jako czołowy polski FASZYSTA (popatrz w net-cie: młodzieżówka-bojówka UW: "Giertych do wora, a wór do jeziora")! Swoimi "ręcami" uwalił LPR! Od lat próbuje wrócić do polityki -- ostatnio dogadał się z D. Tuskiem i E. Kopacz i dostał fory od PO w ostatnich wyborach -- Kopacz WYDYMAŁA Abgarowicza i na liście do Senatu umieściła Giertycha! Ale kicha, jak to mówią d... blada (mimo szczególnych sympatii ze strony .... "salonu III RP" -- teraz dla salonu Giertych nie jest już BE, jest cacy, bo wali w "kaczora"). Ale Giertych się nie poddaje i zakłada kolejne KANAPY: nie tak dawno Instytut Myśli Politycznej (wraz z Michałem Kamińskim, K. Marcinkiewiczem, S. Niesiołowskim, R. Sikorskim i z poparciem ... B. Komorowskiego), po drodze jeszcze było "coś tam", no i teraz ta Fundacja Obrony Demokracji! Co na to "salon"? Jak to teraz jest z tym Giertychem? Czy nadal jest jeszcze FASZYSTĄ, czy obrońcą demokracji? Tym bardziej, że chyba niedługo dołączy do FOD również inny "demokrata". Mam na myśli Michała Kamińskiego, którego niedawno w TVP-INFO A. Olechowski podsumował słowami "GOEBBELS TEZ BYŁ FACHOWCEM"! Przypomnę, że wspomniany M. Kamiński wraz z red. T. Wołkiem (TOK-FM) zorganizowali pamiętną wyprawę do Londynu w celu wsparcia ... GEN. PINOTCHETA! No to wiemy o jaka "demokrację" walczyć chcą TOK-FM, FOD i cały "salon III RP" -- to demokracja A'LA GEN. PINOTCHET!

 • tom_58

  Oceniono 15 razy 1

  Schetyna idzie w ślady Tuska, w myśl teorii, że jedyne to co spaja ich wyborców to naparzanka słowna. W chwili, gdy rozjeżdża mu się partia konieczna jest zmiana taktyki. Partia robi to, tzn konflikt będzie ostrzejszy.
  Przeinaczanie słów Kaczyńskiego to wielokrotnie wypróbowana metoda. Jechali na tym nie raz, nie dwa, nie trzy. Staje się to już nudne i nie chwyta.
  Natomiast odnośnie wczorajszego, jeśli poczuwa się za gestapowca, to cóż, to jego problem.

 • marudna.maruda

  Oceniono 7 razy 1

  "prezes Kaczyński kiedyś mówił, że my z PO stoimy tak gdzie stało ZOMO, a wczoraj mówił o współpracownikach gestapo. To bardzo przykre "- ależ to nic nowego. Skoro za rządów PiS prezes bezkarnie obrażał, to teraz, mając pełnię władzy, pozwala sobie do woli. A my, najgorszy sort Polaków, powinniśmy pokornie posypać głowy popiołem i poczołgać się do nóg prezesa. Tego prezes oczekuje- posłuszeństwa bezwzględnego, poklasku.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX