NAGRODA RADIA TOK FM. Zgłaszanie kandydatur zakończone

Radio TOK FM już po raz szósty wręczy nagrodę im. Anny Laszuk za "wyjątkowy wpływ na rzeczywistość". Tym razem za rok 2015. Kto w tym roku zasłużył na to wyróżnienie?
1 lutego zakończyliśmy przyjmowanie zgłoszeń od słuchaczy i czytelników portalu Tokfm.pl. Wkrótce zacznie procedować kapituła.

Zeszłorocznym laureatem Nagrody Radia TOK FM został Robert Biedroń. - Nasz tegoroczny laureat wbrew wszelkim uprzedzeniom, swoją bezpośredniością, uczciwością i jawnością działania, jawnością w każdej dziedzinie życia, także osobistego, przekonuje do siebie nawet najbardziej nieprzekonanych: zwyczajnie robi to, co zapowiedział i do czego został wybrany - mówiła Kamila Ceran, naczelna radia, wręczając Robertowi Biedroniowi nagrodę.

Pierwszym laureatem Nagrody Radia TOK FM był Michał Boni, doceniony m.in. "za rozum, wrażliwość społeczną i wielki takt przy organizowaniu państwowych uroczystości po katastrofie smoleńskiej" oraz to, że "jako jedna z niewielu osób aktywnych w życiu politycznym rozumie i wdraża w praktyce sens pojęcia polityka".

W roku 2012 nagroda została przyznana Danucie Wałęsie m.in. za "za odwagę napisania książki o tym, co to znaczy być kobietą w Polsce". W 2013 - Katarzyna Szymielewicz i Fundacja "Panoptykon" - "za czujność i podjęcie walki w ważnych i nie zawsze łatwych czy medialnie popularnych sprawach". Rok później laureatem został płk Krzysztof Olkowicz za to, że "zachował się jak człowiek, który żyje w kraju, gdzie prawo działa według zasady dobra i słuszności". A dokładniej - za wpłacenie 40 zł grzywny za osadzonego w areszcie chorego psychicznie mężczyznę.

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (59)
NAGRODA RADIA TOK FM. Zgłaszanie kandydatur zakończone
Zaloguj się
 • fanmario

  Oceniono 7 razy 7

  Prezydent Andrzej Duda za ułaskawienie niewinnego człowieka bez wyroku.

 • rbik53

  Oceniono 11 razy 7

  Kaczyński
  - za bycie największym WARCHOŁEM i szkodnikiem przynoszącym wstyd i hańbę Polsce i swojemu bratu
  - za pogwałcenie Konstytucji i pychę
  - za skłócenie polaków do granic możliwości
  - za "Teraz Ku**rwa My"
  - i za to, że maniak myśli, że mu to ujdzie na sucho

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 5 razy 3

  Sejm RP....
  wyjątkowo zmienia
  rzeczywistą rzeczywistość

 • rako933

  Oceniono 4 razy 2

  Proponuje Komitet Obrony Demokracji KOD. Za przebudzenie społeczeństwa obywatelskiego. Za walkę o wartości demokratyczne. Za nieagresywny, ale jednak stanowczy opór przeciw działaniom ograniczającym swobody obywatelskie. Za nadzieje na powrót do normalności.

 • marchwianka.0

  Oceniono 2 razy 2

  Proponuję do nagrody pana prof. Andrzeja Rzeplińskiego, prezesa TK. Jego bohaterska postawa i obrona Konstytucji uświadomiła wielu Polakom co to jest TK i po co jest TK oraz jak ważna to instytucja w ustroju państwa demokratycznego. Na co dzień społeczeństwo się tą instytucją nie interesuje a teraz w ramach akcji KOD tysiące ludzi protestuje na ulicach.

 • quaga

  Oceniono 4 razy 2

  Zgłaszam Sławomira Sierakowskiego.
  Jako główny przedstawiciel środowiska Krytyki Politycznej wytrwale walcząc z wykluczeniem lesbijek, gejów, biseksualistów, transseksualistów i gromiąc zoologiczny antysemityzm Polaków skutecznie wyeliminował lewicę z polskiej polityki.

 • perwersyjny.filatelista

  Oceniono 10 razy 2

  Najbardziej wpłynął Jarosław Kaczyński. A w następnych latach wpłynie jeszcze bardziej. Za 50 lat dzieci na historii będą czytać o nim jak dziś o Piłsudskim a o Chyżym Roju nikt nie będzie pamiętał.

 • mzyo

  Oceniono 8 razy 2

  " za "wyjątkowy wpływ na rzeczywistość" " Szef tego całego KODu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX