Mucha: PiS chce nas anihilować. Oni myślą "wygraliśmy wybory, to możemy wszystko"

- Rządzący nie uznają żadnych barier przed przejęciem pełni władzy - mówiła posłanka PO Joanna Mucha. - Również w obszarach, które powinny być pozbawione partyjniactwa - dodała. Jej zdaniem, takie sfery to m.in. media, służba cywilna czy policja. - One są zawłaszczane nawet nie przez rząd, ale przez partię polityczną - zaznaczyła Mucha.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- PiS próbuje nas anihilować - powiedziała Joanna Mucha, która była gościem Dominiki Wielowieyskiej w Poranku Radia TOK FM. - Próbuje stworzyć narrację, że skoro wygrali wybory, to mogą wszystko - stwierdziła posłanka PO.

- PiS nie ma żadnych barier, granic ani konstytucyjnych, ani wynikających z obyczaju parlamentarnego przed tym, żeby przejmować pełnię władzy - mówiła Mucha. Dodała, że chodzi o obszary, które "powinny być pozbawione partyjniactwa, bezpośredniego nacisku polityków". - Mówię o mediach, służbie cywilnej, policji i podsłuchach - wyjaśniła polityk. - Te dziedziny są zawłaszczane nawet nie przez rząd, tylko przez partię polityczną - podkreślała. W jej przekonaniu, jedyną bronią opozycji jest w tej sytuacji "nieustający sprzeciw". - Jeśli przestaniemy o tym mówić, tłumaczyć i namawiać Polaków do zorganizowanego oporu, to po prostu znikniemy - stwierdziła Mucha.

- Czytałam, że Grzegorz Schetyna chce uderzyć w Ryszarda Petru - powiedziała Wielowieyska. Celem tego ataku miałoby być "zneutralizowanie Nowoczesnej, która odbiera głosy Platformie". - To byłby błąd - odparła posłanka. - Namawiam wszystkich moich kolegów, także z innych partii, żebyśmy tworzyli szeroki front demokratyczny - mówiła. Podkreślała, że poza PO i Nowoczesną, widzi w nim miejsce również dla PSL i przedstawicieli lewicy. - Mam nadzieję, że wcześniej czy później do takiego porozumienia dojdzie. W tej chwili lepsze są działania łączące nas w tym dużym opozycyjnym bloku niż dzielące - zaznaczyła Mucha.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (10)
Mucha: PiS chce nas anihilować. Oni myślą "wygraliśmy wybory, to możemy wszystko"
Zaloguj się
 • solussolius

  Oceniono 2 razy 2

  Zorganizowany opór, czyli? Ministro Mucho, protesty już były, zwłaszcza te wielomiesięczne protesty rolników przeciwko sprzedawaniu ziemi zagranicznym podmiotom.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 17 razy 1

  Anihilacja opozycji - slogan wymyślony przed laty przez jakiegoś bezimiennego głąba z PiS, a później po tysiąckroć wyśmiany przez tych, którzy między uszami mają głowę.
  Anihilacja to proces zderzenia cząstki materii z cząstką antymaterii, w wyniku którego OBIE ulegają całkowitej destrukcji. Anihilacja PO oznacza więc jej zniszczenie przy równoczesnym zniszczeniu PiS, zaś twierdzenie, że PiS samobójczo dokonuje anihilacji PO, jest zeznaniem idioty.
  Tyle na dziś ma do zaproponowania PO: frau Muchę czyli kompletną kretynkę, która nawet na stanowisku minister od kopania szmacianki ośmieszyła się bezgranicznie i musiała w zażenowaniu odejść.
  Taaak, POkemony, z liderkami tak umysłowo sprawnymi nie odzyskacie władzy nawet w Stowarzyszeniu Producentów Ogórków.
  Właśnie Schetyna, ostatnia nadzieja, sam się wyautował, więc jest po zawodach - macie pozamiatane. Adieu, nie będzie mi was brak.
  Zróbcie miejsce lepszym od siebie... czyli komukolwiek :)

 • szpung

  Oceniono 15 razy 1

  Walka na teze kto kogo bardziej przekupil czy ci od +500 czy KE doplatami dla rolnikow lub roznymi datkami dla cwaniakow w rodzaju 'kapital ludzki'. Polityka i ekonomia sa ze soba nierozerwalnie zwiazane i wlasnie mozemy obejrzec jak teza ta realizuje sie w rzeczywistosci. Tera zastanawiam sie dlaczego mantra z lat 90 o rozdziale polityki i ekonomii byla powtarzana kilkaset razy na dobe. Kierownictwo PIS powinno jednak rozwazyc natezenie i skale wojny z poprzednim rezimem, majqc swiadomosc iz jestesmy panstwem skolonizowanym a rola kolejnych rzadow byla jedynie biezaca administracja terenem roznie okreslanym od tenkraju po odrobug.

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 21 razy 1

  Gdzie jest mucholapka?!
  Jak dlugo ta kobieta ktora okradla polakow na 5mln zl(koncert madonny) bedzie glosic swoje utopijne poglady?!
  Czy w tym panstwe mozna krasc bezkarnie miliony?!

 • tegepe

  Oceniono 2 razy 0

  Na własne życzenie, pani Mucho!

 • milorex10

  Oceniono 14 razy 0

  Przez takie tuzy polityków jak Pani Mucha i inne "psiapsiółki" Pani Premier Kopacz, PO przegrała wybory. Tusk wykosił wcześniej wszystkich, co mieli jakiś potencjał intelektualny, a reszty zniszczenia dokonali kelnerzy z restauracji "Sowa i przyjaciele". Pozostały w PO same muchy i Schetyna.

 • perwersyjny.filatelista

  Oceniono 9 razy -3

  Mucho, żeby Ci fryzjera nie ogolili :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX