Komentarze (545)
"No niestety, w tym roku jestem na TYLKO jednej okładce". Owsiak ironicznie o najnowszym numerze "Gazety Polskiej"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • metalin

  Oceniono 18 razy 12

  Panie Jurku, jest Pan WIELKI!!!!
  Dużo zdrowia i odporności na tych "miłujących" Boga i człowieka.

 • observerpl

  Oceniono 29 razy 11

  wystarczy wybrać się do najbliższego szpitala, tam wejść do najbliższego gabinetu i policzyć jaki procent sprzętu jest oznaczone serduchem WOŚP - i już żaden PiSdzielec nie przekona człowieka że WOŚP to hucpa.

  Ukłony dla Jurka! Kawał dobrej roboty! Szkoda jedynie że WOŚP jest aż tak potrzebny by kupować to co powinno być kupione za podatki.

 • szmatlawiecusuwakomentarze00

  Oceniono 13 razy 11

  Komu nie pasuje WOŚP niech da na fundację el Banowskich.

 • rekontra333

  Oceniono 32 razy 10

  Bronio i Owsiak z jezyczkiem? Pozdrowienia od Matki, Matki Kurki

 • goldendeliceus

  Oceniono 14 razy 10

  Podobnie do lat poprzednich, dołaczę do ludzi wspierających wspaniały ruch Owsiaka. To wiele więcej niż pieniądze. To angażowanie ludzi młodych w prace społeczne. Nieocenione.
  Dam wiele więcej niż poprzednio. Ilość zgromadzonych środków, to także wazny element akcji Owsiaka.
  Postaw ludzi o mentalności PiS, nie będę komentował. Uważam, że poniżej godności normalnego człowieka.

 • sunim

  Oceniono 38 razy 10

  A jak tam ze sprawami sądowymi? Dalej wszystkie przegrane, Owsiak?
  Przy okazji - w tym roku jest jakaś nowa spółka, czy zysk zgarniają te same co ostatnio?

 • szpung

  Oceniono 36 razy 10

  Tylko czasem przy tablicy,
  wiosną jakiś okularnik,
  skradnie swej okularnicy pocałunek.
  Wtem okular zajdzie mgłą,
  przemarznięte dłonie drżą.
  Potem razem w bibliotece,
  i w stołówce, i w kolejce.
  Itp., itd.,
  itd.

 • chilli13

  Oceniono 11 razy 9

  Dziwne...pisiory opluwaja GW a tyle ich tutaj ! Pisiorskich mediów propagandowych nawet kijem nie dotknę bo strach czytac zeby czlowiekowi papka z mozgu sie nie zrobila

 • c4q

  Oceniono 13 razy 9

  Zazdrość zżera nieudaczników z tych "prawicowych" brukowców. Wartość tych wypocin jest gó....na, ale wpada w duży pisowski "wentylator" i obs...rywa wszystko dookoła. Na szczęście do "redaktorów" też się przylepi.

 • rekontra333

  Oceniono 29 razy 9

  Pialem troche zartobliwie o jezyczku i tzw. jezyczku na Brezniewa.

  Mysle, ze ci kolesie ze zdjecia, mocno trzymaja sie wzajemnie za jaja. W smiertenym uscisku.

 • pietia16

  Oceniono 11 razy 9

  A teraz nikt nie przyznaje się do tego, że głosował na::BiererckoSkokoPisoMundurowoGórniczoSmoleńskoKaczyńskoRydzykowoPutinoAntyeuropoJestemKrusowcemniepłacęniczegomniesięnależyDudamida...

 • 11lech

  Oceniono 23 razy 9

  Owsiak to uczciwy i prawy człowiek. Pada wiele nieprawdziwych oskarżeń. A jak wygląda model funkcjonowania faworyzowanego Caritasu? Z analizy wynika, że oparty jest on głównie na pasożytnictwie.
  1. W 2012r. przychody Caritas Polska wyniosły 135 mln złotych z czego 7,5 mln otrzymał z budżetu państwa ; 1,7 mln z 1% odpisu, a 124 mln z innych źródeł (nic ze zbiórek publicznych, nic środków własnych).
  2. Te 124 mln (wykazywane przez Caritas jako „dochody inne” w sprawozdaniu) to głównie artykuły żywnościowe otrzymane od UE w ramach programu PEAD
  ( Europejski Program Pomocy Żywnościowej).
  3. W 2013r. Polska otrzymała od UE na realizację PEAD 77 mln euro. Kupiono za to 18 mln litrów mleka, 3 miliony litrów oleju oraz 77 tys. artykułów spożywczych. Znaczną część tych produktów przechwyciła Caritas co pozwala jej się chwalić dobroczynnością.
  4. Jeśli by Caritas Polska pozbawić unijnej żywności to koszty administracyjne stanowiły by aż 30% wydatków (135 mln minus 124 mln to 11 mln; 3,3 mln z 11 mln to 30%). A gdyby Caritas nie otrzymywał dotacji z budżetu państwa to by ledwie starczyło na wynagrodzenie - czyli bez środków publicznych nie mogłaby istnieć.
  Także na pasożytowaniu oparty jest model funkcjonowania w Caritas diecezjalnych.

  Przykładowo:

  1. W Caritas Archidiecezji Krakowskiej w 2012r. zebrano 18 mln zł. Z czego 6 mln otrzymano od samorządów i 1,5 mln od państwa. Koszty administracyjne wg Caritas to 430 tys. zł. - choć na same wynagrodzenia wydano 5 mln zł.
  2. Caritas Archidiecezji Katowickiej zgromadził 51 mln zł., z czego 46 mln od samorządów. Dochód jest prawie w całości przeznaczany na płace 1000 osób personelu.
  3. Caritas Diecezji Tarnowskiej – przychód 19 mln zł. z czego 11 mln od państwa i samorządów . Na płace 290 osób wydano 8 mln zł. Ze zbiórek publicznych uzyskano prawie 1 milion , co stanowi 5 % przychodu. To wśród wszystkich Caritas rekord bo normalnie zbiórki te stanowią 1 - 2 % zgromadzonych środków.

  Z powyższego wynika iż katolicki Caritas nieźle się urządził:
  1. żywność którą otrzymuje z UE - z dużym prawdopodobieństwem - w pierwszej kolejności służy zaspokojeniu potrzeb olbrzymiej armii księży i zakonów oraz znajomych królika, a to co pozostanie - to dla naiwnej i biednej dziatwy - jako alibi.
  2. Przecież nikt by nie śmiał w Polsce rozliczać i kontrolować Caritas. Dlatego może on podawać dowolne dane w sprawozdaniach odnośnie ilości ludzi korzystających z dożywiania - nikt tego nie sprawdzi.
  3. Wieloszczeblowość Caritasu pomaga w ukryciu realnych sum otrzymywanych od państwa, samorządów i UE. Najprawdopodobniej jest to suma kilkakrotnie przekraczająca pieniądze uzyskane ze zbiórki „Orkiestry”.
  4. Można sobie wyobrazić ile Caritas wyłudza pieniędzy skoro kościół posiada w Polsce 14 Metropolii, 14 archidiecezji, 27 diecezji, 1057 dekanatów.
  5. O wiele korzystniej i taniej dla budżetu państwa i samorządów było by wynajęcie w formie przetargu prywatnej firmy cateringowej do działań na które Caritas wyłudza miliony publicznych pieniędzy.
  6. Ale do tego nie dopuszczą przecież usytuowani na rożnych szczeblach władzy polscy agenci watykańscy - którym bliżej do zaspakajania interesów watykańskich za poparcie przy urnach, niż dbałość o interesy naszej ojczyzny.

 • Piotr Tkaczyk

  Oceniono 53 razy 9

  "Matka Kurka został skazany za znieważenie Owsiaka" ale został uniewinniony z pozostałych zarzutów, mówiących o sprzeniewierzaniu pieniędzy przez Jurasa i małżonkę, na co miał dokumenty. Czemu drogie lemingi Juras po jednej rozprawie z Matką Kurka wycofał wszystkie inne pozwy ?

 • rekontra333

  Oceniono 30 razy 8

  Zdjecie godne. Jak Brezniew z Jaruzelskim. Nie wiadomo co kto i komu oraz gdzie wsadzal. Lata mijają, ale zachowania bondzow, ktorzy mysla ze nami rzadza, nie zmienily sie.

 • dokowski

  Oceniono 16 razy 8

  Chociaż nie popieram pomagania skorumpowanej służbie zdrowia, to cenię WOŚP za uszlachetnianie dusz Polaków. Owsiak sprawia, że dobro staje się silniejsze w tej odwiecznej walce dobra ze złem. Dlatego ludzie dobrzy i szlachetni wspierają Owsiaka, a ludzie podli i źli próbują mu szkodzić. Wdzięczny jestem Owsiakowi także za to, że dzięki niemu demaskują się ludzie podli, którzy mogliby nas oszukać, gdybyśmy im zaufali.

 • kunwyscigowy

  Oceniono 52 razy 8

  Plujcie szczujcie i szkalujcie ile możecie pisowskie karły!!!
  Jurkowi robicie tylko reklamę a sami się pogrążacie.

  Przykładem jestem ja dawny sympatyk umiarkowanej polskiej prawicy, raczej obojętny (choć nie wrogi) na WOŚP.
  Dziś zagorzały wróg PISU, a w niedzielę do skrzynki Jurka wrzucę największą kwotę w życiu...

  c%@$ wam w piętę.
  Dziś pierwszy wróg PISU

 • kaja206

  Oceniono 9 razy 7

  Dawałam do tej pory jakieś drobniaki. Teraz w ramach sprzeciwu wobec bezmyślnych ataków na porządnego człowieka sypnę groszem:-)

 • a.k.traper

  Oceniono 9 razy 7

  Tiaaa, pieszczoch władzy każdego rządu oprócz tych wspieranych przez Episkopat:)))
  Osobiście nie lubię takiego całowania się, wiec unikam ich życzeń, opłatków, ślubów itp., nawet obce baby mnie denerwują z tymi całownicami.
  Nie rozumiem niechęci do WOŚP w której młodzi ludzie się odnajdują i widzą, że jak się chce to można, wiem, że środowiska tzw. katolickie próbowały zrobić kontrę ale zwyczajnie nie mieli publiki, nie sztuka krytykować gdy samemu się nic nie robi, sztuka zrobić i nie dbać o ordery.

 • gregor100

  Oceniono 7 razy 7

  Mądry człowiek to ma swoje robić a nie wdawać się w pyskówki .

 • weralange

  Oceniono 13 razy 7

  Tysiąc razy dam Owsiakowi i nikomu nic do tego - ani grosza pasożytom kościelnym czy partiom politycznym - nie będę mieć a dam Owsiakowi - a przyjemność z tego - bezcenna! :-)

 • pensylwania2

  Oceniono 13 razy 7

  Juz chyba bardziej Fakt reprezentuje wyższy poziom dziennikarstwa niż Gazeta Polska. Każdy artykuł chyba autoryzowany jest przez samego prezesa :). Jurek w niedziele gramy dla dzieci i starszych osób!!!

 • sgd1981

  Oceniono 13 razy 7

  jurek gramy do konca swiata i o jeden dzien dluzej pamietam to zawsze bez ciebie nie byloby wielu wspanialych dzieciakow oni przemina wosp nie

 • kuk-tusk-klan

  Oceniono 19 razy 7

  owsiak, a jak odpowiesz na to ?

  kontrowersje.net/jerzy_o_dzia_a_na_szkod_wo_p_pompuje_rekord_a_miliony_przelewa_do_firm_prywatnych

 • czarna_zoska

  Oceniono 14 razy 6

  To jest Gazeta (anty)Polska! Jurek! Gramy!

 • gromek1

  Oceniono 12 razy 6

  oj boli ciemnogród, że ludzie wolą dać fundacji niż na tacę, albo chociaż caritasowi

 • felicjan.dulski

  Oceniono 10 razy 6

  Być może to ostatnia taka orkiestra. Za rok będzie trudniej. Najpierw zakażą handlu w niedzielę przez co hipermarkety jako miejsca zbiórek odpadną. Władze lokalne w których PiS będzie miał przewagę nie wydadzą zgody na koncerty na świeżym powietrzu. Telewizja publiczna tj. narodowa w kagańcu będzie siedzieć cicho. Ale czy to już koniec świata?

 • arcylapsus

  Oceniono 16 razy 6

  Owsiaka nie lubią pospolite g.wnojady.

 • auxlux

  Oceniono 18 razy 6

  Szanowni przeciwnicy WOŚPu, mam serdeczną prośbę, aby podpisali Państwo klauzulę, żeby pod żadnym pozorem nie leczono i nie ratowano życia Państwu i Państwa krewnym sprzętem zakupionym za pieniądze WOŚPu. W końcu zaśniecie spokojnie.

 • Wojtek Baryluk

  Oceniono 20 razy 6

  Jurek jesteś idolem wielu młodych ludzi (a nawet tych z kolejną młodością) i pokazujesz im to, co w życiu może być dobre i pożyteczne. Nie przejmuj się "brzęczeniem much". Trzymam za ciebie kciuki.

 • aurora-22

  Oceniono 12 razy 6

  niech pokażą kartofla jak całuje chłopów hahaha

 • buk.horror.dulszczyzna.00

  Oceniono 14 razy 6

  Wolę całować się z Owsiakiem,
  niż z panną Krysią,

 • 2bjp3

  Oceniono 5 razy 5

  Niech pokażą też mordy kochanków tego geszefciarz z Torunia. Numerów do końca roku zabraknie.

 • psiorgan

  Oceniono 7 razy 5

  wczoraj byłem w banku, dostanę pożyczkę i przekażę ją Jurkowi. Dzięki Jurek, że jesteś! Trzym się chłopie!

 • iksiazek

  Oceniono 5 razy 5

  Nawet jeśli uważać liczby podane przez MatkaKurka za najprawdziwszą prawdę objawioną (a tak nie jest, bo wiele w tych sumach złośliwych manipulacji) to wynika z nich, że około 20% wynoszą 'koszty pośrednie' a ok. 80% jest przeznaczane jest na sprzęt medyczny. Każdy, kto miał do czynienia z wydawaniem pieniędzy innym niż w sklepie na... wie, że taki procent kosztów to 'niska strefa stanów średnich'.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 11 razy 5

  Najgorsze jest to, że nasze społeczeństwo łatwo przyjmuje każdą nową niedogodność, każde ograniczenie, bo zawsze jakoś to będzie. A za cztery lata gdy przyjdzie do wyborów zryte przez propagandę w TV mózgi znów zagłosują jak poprzednio. NWWD!

 • ml2403

  Oceniono 15 razy 5

  Niedawno Andrzej Urbański w w radiu Z powiedział, ze J.Kaczyński jest czymś więcej dla zwolenników PiS niż tylko przywódcą, bo ma z nimi kontakt emocjonalny. Biedaczek chyba się zagalopował, a pozostali uczestnicy tez byli ciency, że tego od razu nie zauważyli, bo jest to klasyczna definicja sekty i jego guru.
  Co do Owsiaka to patrzę na WOŚP z dwóch stron, bo z jednej wydatki są niewspółmiernie duże do ilości zebranych pieniędzy, ale z drugiej strony jest to bardzo cenna inicjatywa społeczna, zwłaszcza jeśli chodzi o młodsze pokolenie.

 • 2mimoza

  Oceniono 15 razy 5

  Czy Urząd Skarbowy kiedykolwiek pozwał Owsika do rozliczenia się z przychodów i podatków ?

 • kochajacyinaczej

  Oceniono 6 razy 4

  Jurek - kocham cię, jesteś dla mnie wszystkim

 • apollo111

  Oceniono 12 razy 4

  A ja chetnie popatrze jak twoj bachor zdycha przy wielorazowych ,metalowych strzykawkach ubeku

 • wd1960

  Oceniono 12 razy 4

  Brawo Jurek !

 • andrzej23195

  Oceniono 7 razy 3

  No cóż facet coś zrobił i robi dla młodych to wielki szoł i myślę że potrzebny . Mogę zrozumieć przeciwników jeżeli dochodzi do machlojek ale jeżeli nie to nie wiem dlaczego są przeciw . Jestem za zmianami dlatego że należy dokończyć to co Wałęsa i innni zaprzepaścili stworzenia państwa sprawiedliwego . Państwa które nie jak dotychczas zostało wykszywione dało bogartym , aferzystom i cwaniakom zostawiając biedniejszych na dnie i bez perspektyw .

 • astrolog-2

  Oceniono 23 razy 3

  To był pocałunek śmierci dla Bula od Owsika

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX