Szef Dwójki: Nikt nie został zwolniony za moją sprawą. Nie chciałbym się skupiać na sprawach związanych z miotłą nowej władzy

Maciej Chmiel to od pięciu dni szef Dwójki. - Jestem po spotkaniu z zespołem, to są świetni fachowcy. Nikogo nie zwolniłem - mówił w TOK FM.
W TOK FM Maciej Chmiel zapewnił, że nie zamierza dokonywać wielu zmian personalnych w TVP2. - Jestem po spotkaniu z zespołem Programu Drugiego, to są świetni fachowcy - powiedział. - Jestem dyrektorem od piątku. Nikt nie został zwolniony za moją sprawą. W ogóle nie mam takich zamiarów. Nie chciałbym skupiać się na rzeczach kojarzonych z wejściem nowej władzy i nowej miotły - komentował.

Szef TVP uważa, że produkcja powinna wrócić do telewizji publicznej (teraz często robią je firmy zewnętrzne), powinniśmy zwrócić większą uwagę na programy, które określamy umownie misyjnymi, tak żeby przestały być umowne, a stały się czymś naturalnym - stwierdził. - Dwójka jest programem inteligenckim, obliczonym na kontakt widza z kulturą, sztuką, dobrze zrobionym serialem. To 95 proc. naszych aktywności i chciałbym się na tym skupić - zapowiedział.

Podkreślił, że w TVP 2 są dwie pozycje, które dotyczą polityki - jeden program publicystyczny (chodzi o program Tomasza Lisa) oraz program informacyjny ("Panorama").

"Naciski?" - Wróbel szuka merytorycznych powodów do "Lisozmiany". A dyrektor TVP2 odsyła do byłych władz

Czym będą różnić się media publiczne od narodowych? - Zobaczmy, co będzie w ustawie. Nie jestem jej autorem, trudno mi spekulować - wymigał się Chmiel. Na razie zaznaczył tylko, że dostał ciekawy projekt programu przypominającego słynny program popularnonaukowy "Sonda".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
Szef Dwójki: Nikt nie został zwolniony za moją sprawą. Nie chciałbym się skupiać na sprawach związanych z miotłą nowej władzy
Zaloguj się
 • checho-fil

  Oceniono 11 razy 9

  I tak panie Chmiel to "pisowskie gó..." się do pana przyklei na całe lata.

 • 1theguru1

  Oceniono 9 razy 7

  pewnie Zelnika pytali kogo zwolnić !

 • peter-321

  Oceniono 4 razy 2

  Facet straszy , tak jak wiekszosc w PIS, jak np. Terlecki, Prezes, itd.

 • iksior66

  Oceniono 1 raz 1

  Pomimo że to pisowiec to i tak się o niebo lepiej niż to prymitywne chamidło które zostało nowym szefem TVP1.

 • paulkamil-1993

  0

  pis to pis i nic z tego nie bedzie szkoda czasu

 • shinjitsu-jin

  0

  patrzcie, kukiełka przyznaje że nikt za jego sprawa nie został zwolniony, on tylko przekazywał list napisany przez kaczora,pewnie myślał ze to przeprosiny za lata opluwania i kłamstw wypowiadanych przez pisowców. No cóz skąd miał wiedzieć że jest inaczej?

 • toboh1

  Oceniono 7 razy -1

  Z-ca będzie zwalniał ? A twoim zadaniem będzie pisowska propaganda ?
  Nie będę słuchał ani oglądał "narodowych" kanałów.
  Przerabiałem to w latach 2005-7 i później jakiś czas z przyzwyczajenia.
  Wstyd być mianowanym na jakiekolwiek stanowisko przez pislamistów.

 • tokfm_acz_kolwiek

  Oceniono 9 razy -1

  Koloratka ci się zsunęła

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX