#Dobrazmiana w mediach publicznych. Czemu Ziemiec pracuje, a Tadlę zwolniono? Wyjaśnia Piotr Semka

Piotr Semka nie ma wątpliwości, że duże zmiany w mediach publicznych były konieczne. Bo jak ocenił w TOK FM, za czasów PO-PSL dominowała ?wyłącznie opcja lewicowa i liberalna?.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Piotr Semka wyjaśnił, dlaczego mimo "lewicowego i liberalnego przechyłu", nie wszyscy prowadzący flagowy program informacyjny TVP - "Wiadomości" - stracili pracę.

- Pan Ziemiec prezentował postawę stonowaną. Nie był wymachującym szablą publicystą. Był przykładem normalności, nie traktował swoich gości tak jak Beata Tadla. Znamy się, pracowałem z nią w radiu... Sposób w jaki prowadziła rozmowy, w czasie kampanii prezydenckiej, był ewidentnie stronniczy - ocenił publicysta tygodnika "Do Rzeczy".

Piotr Semka piętnował stronniczość, ale przyznał, że także on był wśród komentatorów zapraszanych do TVP, za czasów poprzedniej władzy.

Choć bywał w telewizji publicznej "niezwykle rzadko".

Od kilku tygodni trwa wielkie czyszczenie kadr w TVP - pracę straciło wielu prowadzących - m.in. wspomniana już Beata Tadla, Piotr Kraśko, Hanna Lis czy Piotr Maślak. Z pracą pożegnało się też kilka osób z drugiego planu - np. wydawca w "Panoramy".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (209)
#Dobrazmiana w mediach publicznych. Czemu Ziemiec pracuje, a Tadlę zwolniono? Wyjaśnia Piotr Semka
Zaloguj się
 • Witold Janicki

  Oceniono 143 razy 121

  Powiem tak. Zmuszony byłem wyłączyć radyjko .Aby posłuchać kłamstw i insynuacji można włączyć sobie trwam i przyległe, Tutaj oczekuję prawdy i sensu. Takie postaci jak ten jegomość , niech się wywnętrza u Kiepskiego w toalecie. Niech nie myśli że głupkowate teorie cały głupi lud kupi. Tych jest tylko 30 %. Droga Pani proszę nie zapraszać kłamców jeśli sobie z nimi nie radzicie.

 • jkl54

  Oceniono 99 razy 83

  Pani Moniko po co zaprasza Pani tego ohydnego typka, nawet Pani nie daje dojść do słowa! Czy to w imię pluralizmu?

 • u_bolt

  Oceniono 74 razy 68

  Pani Dominiko! Prosiłem już Panią kilka razy żeby pana Semkę (znanego pod ksywą "sapiący knur") nie zapraszać do studia. Ten facet naprawdę nie ma nic konkretnego do powiedzenia oprócz sapania.

 • krektunt

  Oceniono 70 razy 66

  Panie Semka !
  Proszę z uwagą przeczytać przypowieść księdza Tischnera o lisie który miał apetyt na słodkie winogrona. Tyle że winogrona wisiały zbyt wysoko. Lis tak wysoko nie sięga. Aby się jakoś pocieszyć, wmówił sobie, że winogrona są kwaśne. Tych, którzy mówili inaczej, uznał za kłamców. Resentyment polega na odwróceniu - „przewrocie” - porządku wartości. Jak notował wnikliwy badacz świata aksjologicznego ks. Józef Tischner wartości wyższe zostają uznane za wartości niższe, a niższe za wyższe. Skąd się to bierze - pytał Tischner. Ze słabości. Lis nie uznaje faktu, że jest mały. Przecież każdy wie, że lisy są wielkie. Zamiast pogodzić się z rzeczywistością, mści się na świecie wartości i przewraca go do góry nogami. Tyle że mszcząc się na porządku wartości, mści się w gruncie rzeczy na ludziach, którzy ten porządek reprezentują .Tak wygląda wasza reforma mediów publicznych,panie Semka.

 • natenczas_wojski

  Oceniono 62 razy 58

  Semka jakby zadbał o siebie to może byłby częściej zapraszany do TV. W radiowej Trójce słyszę go co dzień od lat. Potrafi "uzasadnić" każdą głupotę wypowiedzianą lub wykonana przez PiS. A jesli to niemozliwe to mówi "ooo ..i co wielkiego się stało?".

 • next-2-come

  Oceniono 41 razy 39

  jest ogólnie masakra - ja nie wiem czy oni myślą co będzie potem - bo sondaże oglądalności będą bezwzględne - takiej propagandy jak teraz to ja raczej nie widziałem w telewizji - to aż cieknie obłędem

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX