Ziobro o naciskach na prokuratorów. Wielowieyska: Rozbawiło mnie to. Niezwykła przewrotność

Minister sprawiedliwości mówi, że ?dziś na prokuratorów wywiera się naciski w sposób nieformalny. My wprowadzamy zasadę, że decyzję podwładnego prokurator przełożony musi zmieniać otwarcie?. - To Zbigniew Ziobro wywierał nieformalne naciski wg raportu Czumy - komentowała te słowa Dominika Wielowieyska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dominika Wielowieyska w przeglądzie prasy w TOK FM komentowała wywiad Zbigniewa Ziobry dla tygodnika "Do Rzeczy". Przeprowadzający rozmowę Cezary Gmyz powiedział, że Ziobro "jako prokurator generalny będzie mógł wydać każdemu prokuratorowi w kraju dowolne polecenie. To potężne narzędzie, które może służyć na przykład zwalczaniu opozycji".

Co na to minister sprawiedliwości? "Dziś mamy do czynienia z sytuacją, w której na prokuratorów wywiera się naciski w sposób nieformalny, zakulisowy. Ci zaś, którzy dopuszczają się takich nacisków, pozostają w cieniu. My wprowadzamy zasadę, że prokurator przełożony, jeśli zmieni decyzję podwładnego, to musi to czynić otwarcie i brać za to pełną odpowiedzialność". Cała rozmowa z ministrem sprawiedliwości w najnowszym numerze "Do Rzeczy".

Nowaka ukarali, Hofmanowi odpuścili

- Ta odpowiedź niezwykle mnie rozbawiła - powiedziała Wielowieyska. Dodała, że to właśnie Ziobro wywierał owe "nieformalne naciski". Tak, jak zaznaczyła, wynika z raportu posła Andrzeja Czumy na temat działalności Ziobry jako prokuratora generalnego w latach 2005-2007. - W momencie, kiedy prokuratura była niezależna od Ministerstwa Finansów, w ramach tych nacisków prokuratorzy postawili zarzuty Sławomirowi Nowakowi, najbliższemu współpracownikowi Tuska - przypominała publicystka.

- Doprowadzili do jego ukarania przez sąd, a odpuścili ówczesnemu politykowi PiS Adamowi Hofmanowi - dodała. - Właśnie tutaj widać naciski partii rządzącej, która specjalnie doprowadza do skazywania swoich czołowych polityków, a broni polityków opozycji. To jest naprawdę, muszę powiedzieć, niezwykła przewrotność - podsumowała Wielowieyska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (15)
Ziobro o naciskach na prokuratorów. Wielowieyska: Rozbawiło mnie to. Niezwykła przewrotność
Zaloguj się
 • guru133

  Oceniono 21 razy 17

  Kiedyś były członek pislamskiej sekty powiedział o Ziobrze "był delfinem, chciał zostać rekinem a ostał leszczem". Dzisiaj dzięki łaskawości genseka pislamu leszcz awansował na glonojada:)

 • jslonko

  Oceniono 14 razy 10

  Jak nie przepadam za Millerem to muszę przyznać rację jego diagnozie: "Jest pan ZEREM panie Ziobro".

 • biesczad1

  Oceniono 14 razy 10

  A czego możemy się spodziewać po moralnych karłach, hipokrytach i kłamcach?!?!?!

 • rpal

  Oceniono 11 razy 9

  Żal mnie nachodzi jak słucham skarg tego zera. Rozpłakałem się i obsrałem w gacie ze wzruszenia.

 • clamcay

  Oceniono 16 razy 2

  Pani Redaktor proszę wskazać w którym miejscu w raporcie min. Czumy jest o naciskach wywieranych na Z. Ziobro...
  Niestety jestem już tak stary że pamiętam jak było i nie kupię kitu

 • Seniora 50plusVAT

  0

  Akurat można wierzyć temu co wygaduje ten człowiek!Od śmiechu można dostać"zajadów" !!

 • pn-ski

  Oceniono 1 raz -1

  "W momencie, kiedy prokuratura była niezależna od Ministerstwa Finansów, w ramach tych nacisków prokuratorzy postawili zarzuty Sławomirowi Nowakowi, najbliższemu współpracownikowi Tuska - przypominała publicystka."

  A co ma prokuratura do Ministerstwa Finansów? Cos sie chyba pani redaktor poebao.

 • fortuna1972

  Oceniono 10 razy -4

  "właśnie Ziobro wywierał owe "nieformalne naciski". Tak, jak zaznaczyła, wynika z raportu posła Andrzeja Czumy"

  To jest tak zwany trzeci rodzaj prawdy, proszę czcigodnej pani redaktorzycy. Może czcigodna pani redaktorzyca przeczyta wreszcie raport komisji "naciskowej"? Ten idiota bronił "braci z PiS-u" (że tak przypomnę retorykę przedwyborczą z 2005 roku) jak niepodległości. Wszak wiadomo, kto komu łba nie urwie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX