Gugała: Polska ma fatalną prasę na świecie. Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji

- Zagraniczni dziennikarze mają zapotrzebowanie na historie, które mają udowadniać tezę, że w Polsce rozwija się jakiś katolicki nacjonalizm - mówił w TOK FM Jarosław Gugała. - To powoduje, że będzie nam trudno załatwić cokolwiek na arenie międzynarodowej. Odbije się także na gospodarce - oceniał publicysta.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Problem, z jakim Polska będzie się borykała, jest taki, że mamy fatalną prasę na świecie - mówił Jarosław Gugała w Poranku Radia TOK FM. Jak dodawał, rozmawiał z pracującymi w Polsce zagranicznymi dziennikarzami. - Mają zapotrzebowanie ze swoich krajów i tytułów tylko i wyłącznie na historie, które mają udowadniać tezę, że w Polsce rozwija się w tej chwili jakiś katolicki nacjonalizm, że są łamane prawa człowieka, zwłaszcza mniejszości - mówił publicysta.

- To wszystko powoduje, że będzie nam bardzo trudno cokolwiek załatwić na arenie międzynarodowej - zaznaczył Gugała. - Niezależnie od tego, co będą mówili nasi ministrowie spraw zagranicznych. To jest bardzo wielki problem, przed którym staniemy - dodał. Zdaniem publicysty, może to odbić się na kwestiach inwestycyjnych i gospodarczych.

- W ciągu najbliższych miesięcy dojdzie do obniżenia ratingu Polski w innych agencjach, a w każdym razie wskazania, że kierunek, w jakim idziemy, nie jest pozytywny - stwierdził Gugała. To, jego zdaniem, ma odbić się na oprocentowaniu polskich papierów dłużnych czy kursie złotego. - To wszystko będzie miało określone implikacje dla wszystkich obywateli, dla gospodarki - zaznaczył dziennikarz. - To będzie bardzo wielki problem. Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji - ocenił.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (63)
Gugała: Polska ma fatalną prasę na świecie. Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji
Zaloguj się
 • smurfmadrala

  Oceniono 55 razy 31

  Gugała mówi jednoznacznie o zamówieniach na KONKRETNE, FATALNE HISTORIE z Polski, a kto wydaje te polecenia "obiektywnym" politrukom ?

 • smurfmadrala

  Oceniono 58 razy 30

  Węgrzy rabowani przez socjalistów mieli dobrą prasę,
  potem kiedy Orban uratował swój kraj, lewactwo od medialnego prania mózgów
  dostało histerii jak Żyd w pustym sklepie.

 • 66kropek

  Oceniono 48 razy 24

  -"Zagraniczni dziennikarze mają zapotrzebowanie na historie, które mają udowadniać tezę, że w Polsce rozwija się jakiś katolicki nacjonalizm" I wy z kolektywem GW I Polsatu staracie się to zainteresowanie zaspokoić a nawet podsycić. Sami dzielnie piszecie artykuły i udzielacie obszernych wywiadów o prześladującym was reżimie.Brawo!

 • wlomat1

  Oceniono 46 razy 18

  Polska ma fatalną prasę na świecie?
  No i będzie mieć - bo ta prasa jest prawie w 100 % opanowana przez środowiska neoliberalno-lewackie - stojące na straży interesów ponadnarodowych spekulantów finansowych i zwierzęco nienawidzące katolicyzmu i ludzi o poglądach prawicowych.
  Ale nie musimy się tym przejmować - bo te środowiska niedługo padną na pysk - tak jak właśnie pada popierana przez nie Europa i nie tylko >!>!>!>

 • diabetyczka

  Oceniono 27 razy 15

  Ależ odkrycie red. Gugały. O tym, że Polska spostrzegana jest jako kraj ultra-katolicko-nacjonalistyczny przekonałam się już na przełomie lat 1991/1992, gdy zagraniczni rozmówcy zaciekawieni Solidarnością nawiązywali rozmowę, a następnie puentowali - Polska to katolicki kraj i z godnością odchodzili. Nie rozumiałam wówczas tego, o co chodzi? Przecież nie chodzi o to, że katolicki, tylko o to, że kościół katolicki stanowić chce być w Polsce siłą polityczną, a nie tylko religijną. Ilustracja - 20 mln na ojca Rydzyka i tak się znajdzie. Dziennikarze, którzy chcą pozostać i zrobić karierę w narodowych mediach są tacy głupi czy tylko udają?

 • szpung

  Oceniono 18 razy 14

  Sytuacja w ktorej pierdz..cy zali sie na panujacy wokol smrod ma cos z klimatu skeczow monthy pythona.

 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 18 razy 14

  a to wszystko dzięki piso-idiotom, radiomaryjnym wyjcom i tym, którzy w wybory siedzieli w domu.
  bo tak chciał bóg. dzięki wielkie ci składamy...
  proponuję więc, żeby wybory odbywały się w sobotę.
  amen.

 • kat-kk

  Oceniono 14 razy 12

  Polacy muszą sobie uzmysłowić,że każdy kraj z kościelnym garbem, idzie na dno.Nie ma bogatego kraju katolików, na calym świecie prócz Watykanu.

 • bzbz666

  Oceniono 14 razy 12

  Panie Gugała, czy pan żeś się Pissu nawąchął, jak biedne dzieci z przedmieścia?

  Weź se pan wyguglaj artykuły na temat Polski sprzed roku, sprzed dwóch, trzech i czterech lat: są pełne pochwał, zachwytów - po angielsku, po francusku. Wtedy zagraniczni dziennikarze pisali z uznaniem o Polsce która jako jedyna w Europie zdołała zachować wzrost gospodarczy, mimo szalejącego kryzysu. Oglądałem wtedy dokumentalne filmy o Polsce niemieckiej TV i przecierałem oczy - bo Polska w nich była bajkowym krajem, pięknym jak z reklamy!

  A teraz nagle "cuś" im się stało, tym prasom, i nagle "dostali zapotrzebowanie" od kogoś - nie wiadomo kogo - może od masonów? może od Żydów? może od kosmitów? - żeby Polskę oczerniać.

  Problemem Polski nie jest "że mamy fatalną prasę na świecie" jak raczył pan beknąć. "Fatalna prasa" to nie jest przyczyną. To jest SKUTEK. Skutek antydemokratycznych posunięć antydemokratycznej sekty. Jeżeli nowa "wadza ludowa" depcze niezależność sądów, to KAŻDY dziennikarz na świecie ma obowiązek o tym informować. Jeżeli ministrowie nowej "wadzy ludowej" wysyłają do zagranicznych dyplomatów listy z obelgami i chrzanią coś o spisku cyklistów i wegetarian, to nie trzeba żadnego "zapotrzebowania". Takie wiadomości trafiaja AUTOMATYCZNIE na pierwsze strony gazet, bo to jest sensacja, kiedy kraj europejski postanawia sobie z własnej woli zafundować bananową dyktaturę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX