Sierakowski: Tylko PiS jest prawdziwą partią w Polsce. Kontra: zwożą ich na protesty autokarami. "Ale oni chcą do nich wsiąść"

- W pewnym sensie tylko PiS jest prawdziwą partią polityczną w Polsce - stwierdził Sławomir Sierakowski w Poranku Radia TOK FM. - Ta partia jest fantastycznie zakorzeniona społecznie. Może przegrać osiem wyborów z rzędu i się od tego nie załamać - dodawał publicysta.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Mniejszość ocierająca się o fundamentalizm, popierająca prawicę, jest dobrze zorganizowana - mówił Grzegorz Rzeczkowski w audycji Piotra Kraśki. - Spaja ich jedna idea, jeden wódz - zaznaczał. - Jest inaczej. Jest ta idea, wódz, ale w pewnym sensie tylko PiS jest prawdziwą partią polityczną w Polsce - uznał Sławomir Sierakowski.

- Nie dlatego, że ma karną armię - podkreślił naczelny "Krytyki Politycznej". Jak dodawał, ta rzeczywiście jest karna, stopień podporządkowania wygląda jak w filmach Barei. - Pyta się posłów PiS o odpowiedź, oni mówią: najbardziej popieram ze wszystkich polityków Kaczyńskiego Jarosława, z którym się utożsamiam całkowicie - żartował Sierakowski. W jego przekonaniu, o prawdziwości ugrupowania świadczy fakt, że jest "fantastycznie zakorzenione społecznie".

Sierakowski podkreślał rolę związanego blisko z PiS Radia Maryja, które jest "jedną z najsilniejszych instytucji społeczeństwa obywatelskiego". - Chodzi o regularne tworzenie więzi społecznej między ludźmi - wyjaśniał. - To buduje sprawną wspólnotę polityczną, która może przegrać osiem wyborów z rzędu i się od tego nie załamać ani nawet nie osłabnąć - stwierdził publicysta.

"Takich działań nam brakuje"

Sierakowski przywołał podział Jacka Kuronia na wspólnoty instrumentalne i ekspresyjne. Te drugie nie opierają się na celu, ludzie "spotykają się dla samych siebie". I tego typu wspólnoty są obecne w PiS. - Popatrzcie na ich demonstracje, tam są ludzie z silnymi przekonaniami - mówił Sierakowski. - Tego nie ma po drugiej stronie. To się zaczyna tworzyć, jest KOD, to jest szansa. Takich działań nam brakuje - zaznaczył publicysta.

- Ludzie przyjeżdżający na demonstracje PiS są zwożeni autobusami - oponowała Renata Grochal. - To są w dużej mierze działacze partyjni, organizowani przez struktury partyjne, związki zawodowe - mówiła. - To jest iluzja, że to są tylko tacy - sprzeciwił się Sierakowski. - Zastanówcie się, czy wystarczy mieć autokary. Trzeba jeszcze chcieć wsiąść do nich - podkreślił publicysta.

Warto przeczytać: satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (271)
Sierakowski: Tylko PiS jest prawdziwą partią w Polsce. Kontra: zwożą ich na protesty autokarami. "Ale oni chcą do nich wsiąść"
Zaloguj się
 • cud_smolenski

  Oceniono 98 razy 78

  Ein Volk Ein Reich Ein Fuhrer! Czemu te same trole co pisza w obronie faszystowskiego Putina pisza tutaj w obronie pis?

 • bbarab

  Oceniono 71 razy 47

  Ci prawdziwi zwolennicy PiS to pokolenie tęskniące za PRL-em, za przewodnią rolą partii, dobrym sekretarzem, opieką, talonami, pracą dla każdego, choćby za grosze. A jeśli jeszcze ten nowy PRL- będzie katolicki, a nie leninowski, to raj na ziemi. Czasem tę swoją tęsknotę dziadki owe przekazują wnukom jak baśnie o cudownej zaginionej krainie, gdzie nikt nie był głodny, a mieszkania można było zostawiać otwarte, bo nie było złodziei. Oni dziś w prezesie widzą tego zbawcę, króla złotego, mesjasza i sekretarza jedynego... A myślenie? A chvj z myśleniem!!!

 • maks1956

  Oceniono 88 razy 34

  Gospodarskie wizyty szefa rządu PiS-u to ustawki, w których za tło robią partyjni działacze, gdzie każdy krok i słowo są zaplanowane. Autokarami zwozi się ludzi by robić wrażenie ze cała naród ich popiera

 • al48

  Oceniono 42 razy 32

  W pisie nie można się wychylić z własnym zdaniem bo traci się wszystkie frukty, Zemsta i pamiętliwość prezesa jest znana wszem .

 • sztucznypolak

  Oceniono 151 razy 31

  W normalnej partii czlonkom przysluguje prawo posiadania wolnej woli i umiejetnosci myslenia.
  PiS jest tak samo zakorzeniony spolecznie jak NSDAP.

 • norbertrabarbar

  Oceniono 35 razy 29

  Jarosław Kaczyński przy korycie od 1989 roku. Dzieci jego bratanicy z różnych tatusiów będą miały trzeciego nowego tatusia bo drugi siedzi w więzieniu za okradanie państwa Polskiego, a pierwszy do dzisiaj nie wie czy jest ojcem pierwszego dziecka czy nie... a może coś pomyliłem bo słabo kumam telenowele...

  Nie róbmy z szamba perfumerii...

 • koles751

  Oceniono 75 razy 29

  Po co ta polityczna poprawność?
  PiS żyje w symbiozie z Kościołem, wspólnie żerując na hodowanym ciemnogrodzie.
  Ot i cała prawda na temat ich sukcesu.

 • bombadilwlocie

  Oceniono 54 razy 26

  Kościół. I wszystko jasne.

 • janbar22

  Oceniono 43 razy 25

  Sierakowski mówi w sposób jasny, konkretny i celny. Jeden z niewielu publicystów, których jeszcze jestem w stanie strawić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX