"Zakaz pedałowania", "white power". Atak na siedzibę Lambdy w Warszawie

W nocy z soboty na niedzielę ktoś zaatakował siedzibę stowarzyszenia Lambda w Warszawie. Wyryto napisy "zakaz pedałowania" i "white power", spalono także plakat z nazwą stowarzyszenia. Sprawą zajmuje się policja.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak informuje stowarzyszenie Lambda to pierwszy tak silny atak. Stowarzyszenie działa na rzecz osób LGBT i ma siedzibę w centrum Warszawy przy ul. Żurawiej. W nocy z soboty na niedzielę nieznani sprawcy zaatakowali wejście do Lambdy.

Na drzwiach są widoczne próby włamania. Sprawy wyryli na drzwiach napis "zakaz pedałowania" i "white power" oraz krzyż celtycki. Spalono też plakat z nazwą organizacji.

Chcemy, żebyście wiedzieli, że doszło do próby włamania do siedziby Lambdy Warszawa. Oprócz tego zdarzenia na drzwiach...

Posted by Lambda Warszawa on 8 luty 2016


Sprawę zgłoszono na policję. - Nie chcemy by komuś stała się krzywda, nie damy się też jednak zastraszyć żadnym ugrupowaniom. Choć utrzymujemy się głównie z darowizn i składek członkowskich planujemy w najbliższym czasie wprowadzić dodatkowe zabezpieczenia na wypadek kolejnych ataków - napisała w komunikacie Yga Kostrzewa z Lambdy.

To nie był dobry weekend dla Warszawy - na Targówku nieznani sprawcy zamalowali mural stworzony przez dzieci. Znajdowały się na nim postaci o różnych kolorach skóry. Pojawiły się za to wulgarne napisy m.in. "Biały Targówek pie***oli uchodźców".

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (243)
"Zakaz pedałowania", "white power". Atak na siedzibę Lambdy w Warszawie
Zaloguj się
 • irocx

  Oceniono 109 razy 47

  Wystarczy przejść na gazeta.pl kilka stron dalej, do jakiegokolwiek artykułu mającego związek z Kościołem. Stopień nienawiści, prezentowany przez niektórych w komentarzach bije na głowę przytoczone tu bazgroły. No ale plucie na Kościół jest takie postępackie i modne. I przy tym jest pod ochroną giewu.

 • antypopis

  Oceniono 104 razy 36

  Każda akcja rodzi reakcję. Natrętna autopromocja coraz silniejszego pederastów wspierana przez lewactwo powoduje, że takie wydarzenia będą zdarzać się coraz częściej.

 • anita_ani_tamten

  Oceniono 64 razy 30

  No to jest okazja:
  - założą "Stowarzyszenie przeciw Opluwaniu Drzwi i Rysowania po Nich"
  - wystąpią o dotację do UE i Sorosa
  - dostaną granty
  - będą robili szkolenia i warsztaty.....
  Czyli kilka lat spokojnego życia bez pracy.

 • totmes72

  Oceniono 61 razy 21

  A mi sie wydaje, ze to prowokacja. Gdyby to była akcja jakiś anty homo sił to by zwykłą brechą albo siekierą wyważyli drzwi lub chociaż farbą ze sprajem pomalowali. A tu porysowane jakby nożem - zwykły stolarz to naprawi i godzinę. Wygląd mi to na zwykłą prowokację - teraz będzie można drzeć jape jak to wstrętny faszyzm gnębi gejów. Nikt przy zdrowych zmysłach by tego nie robił, a terrorysta lepiej by to przygotował.

 • 43norbert

  Oceniono 49 razy 21

  Polska powinna byc wolna od wynaturzen homoseksualizmu. Te wszystkie organizacje zezwierzecenia seksualnego powinny byc zakazane, bo demoralizuja polskie dzieci i mlodziez. A tych wszystkich zboczencow powinno sie poddac przymusowemu leczeniu, bo to ludzie chorzy. Lewactwu sni sie po nocach, aby demoralizowac wspolczesne spoleczenstwa, dlatego tym bardziej powinnismy sie bronic przed taka zdemoralizowana choroba. Dzis my normalni ludzie jestesmy uwazani za nienormalnych, a ci zboczency uwazaja sie za normalnych czas wreszcie z tym skonczyc!

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 57 razy 21

  Dzieki waszej redakcji ludzie tacy jak ja dowiedzieli sie ze jest taka chora organizacja.

 • wifi888

  Oceniono 51 razy 21

  Znajac zycie to lewaki sami na siebie organizuja "ataki" - młynowi potrzebna jest woda.

 • heresy

  Oceniono 55 razy 21

  Półoficjalne stanowisko rządu: To młodzi ludzie i muszą się wyszaleć. Poza tym to nic niezgodnego z konstytucją, a drzwi już były zaniedbane.

 • dziad60

  Oceniono 40 razy 20

  A czy Lambda multi kulti wesprze uchodzcow w imię wolności sexualnej czy 1200 zgwalconych przez nich Niemek?
  A czy wesprze rodzinę multi kulti zamordowanej przez Afganczyka czy tegoż biednego uchodzce?.
  O to jest pytanie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX