Komisja Wenecka spotkała się z KRS. Pawłowicz grzmi: To zdrada interesów państwa. Helsińska Fundacja kontruje

Przedstawiciele Komisji Weneckiej goszczący w Polsce spotkali się z Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa. Nie spodobało się to prof. Krystynie Pawłowicz. ?Sędziowie w KRS biorą udział w sędziowskim skandalu braku szacunku dla wyników demokratycznych wyborów?, napisała posłanka. - To jest element działalności KRS wpisany w statut - wyjaśniała Barbara Grabowska-Moroz z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Przedstawiciele Komisji Weneckiej przyjechali do Polski na zaproszenie Ministerstwa Spraw Zagranicznych. Ich wizyta wiąże się ze zmianami składu Trybunału Konstytucyjnego i nowelizacją ustawy o TK. W poniedziałek członkowie Komisji spotkali się z Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa.

Spotkanie skomentowała na stronach Radia Maryja Krystyna Pawłowicz. "Protestuję przeciwko przekształcaniu Krajowej Rady Sądownictwa w organ walki politycznej z demokratycznie wybraną władzą. Protestuję przeciwko 'zajmowaniu' przez KRS jakiegokolwiek stanowiska wobec Komisji Weneckiej w 'sprawie TK', bo takiej zgodnej, wspólnej opinii po prostu nie ma. Indywidualne, prywatne spotkanie Prezydium Krajowej Rady Sądownictwa i jej rzecznika prasowego z członkami Komisji Weneckiej w 'sprawie TK' ma charakter bezprawnej uzurpacji i nadużycia wobec innych członków KRS, posłów i senatorów. Jest nadużyciem prawa, nadużyciem Konstytucji, jest objawem nielojalności, a nawet zdrady interesów państwa. (...) Sędziowie w KRS biorą udział w sędziowskim skandalu braku szacunku dla wyników demokratycznych wyborów w Polsce", napisała posłanka PiS.

W "Połączeniu" do jej słów odniosła się Barbara Grabowska-Moroz z Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. - Sama obecność Komisji w Polsce jest rezultatem decyzji demokratycznie wybranej władzy, czyli MSZ, które zostało powołane przez parlament - mówiła prawniczka.

Jej zdaniem, to właśnie sytuacja, w której KRS byłaby bierna w stosunku do tego, co dzieje się wokół TK, mogłaby "rodzić wątpliwości, co do tego, czy KRS działa na rzecz ochrony sądownictwa". - To jest ich podstawowe zadanie na gruncie konstytucji - zaznaczyła Grabowska-Moroz. - Przedstawienie informacji, które KRS i tak już skierowała do TK to po prostu element jej działalności wpisany w statut i rolę ustrojową - dodała.

Sprawdź satyryczny przewodnik po naszej nowej rzeczywistości "Nowa Polska" >>

Czy Komisja Wenecka powinna zajmować się Polską?
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (346)
Komisja Wenecka spotkała się z KRS. Pawłowicz grzmi: To zdrada interesów państwa. Helsińska Fundacja kontruje
Zaloguj się
 • avatar70

  Oceniono 174 razy 156

  Zawsze chce mi sie smiac gdy ktos uzywa tytulu profesor..w stosunku do Krychy..

 • owca888

  Oceniono 219 razy 119

  Babo przebrzydła, szacunek dla wyniku demokratycznych wyborów nie oznacza akceptacji niedemokratycznych działań. Nie na to otrzymaliście mandat od wyborców. Udajesz głupią czy nie rozumiesz?

 • julian_aprostata

  Oceniono 124 razy 114

  Rety, ale ta kobieta jest glupia. Sorry, po tym co przeczytalem, nie stac mnie na bardziej finezyjny post.

 • pysio62

  Oceniono 180 razy 100

  Pawlowicz to wlasnie taka typowa PIS-owka, powinni naprawde sie wstydzic ci wszyscy ktorzy glosowali na Kaczynskiego, Dude i PIS, i doprowadzili do tego, ze tacy ludzie rzadza Polska.

 • earthboundmisfit

  Oceniono 127 razy 93

  (P)osanka Pawłowicz po raz kolejny myli interes Państwa z interesem jednej partii.

  To wciąż jeszcze nie jest PRL bis, towarzyszko Pawłowicz.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 128 razy 86

  Kaczyński powinien zrobić z Pawłowicz ministra spraw zagranicznych RP... Repertuar Polish jokes wzbogacił by się niewspółmiernie

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 88 razy 82

  Tej ciemnej katoliczce cokolwiek wytłumaczyć, to tak jakby tłumaczyć katolickiemu klesze w czasach Kopernika że ziemia jest okrągła. Argumenty tej ciemniaczki kończą się na : nie bo nie.

 • popijajac_piwo

  Oceniono 142 razy 76

  Żadnych, Krycha, nauk z domu nie wyniosłać jak matka uczyła "stul pysk!"...

 • drukarz10

  Oceniono 73 razy 73

  ona się denerwuje bo nie dostanie 500zł na dzieci.....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX