"Kaczyński przy Wałęsie zbudował całą karierę i nie przeszkadzały mu informacje o ew. współpracy z SB?

- Jarosław Kaczyński zyskuje na sprawie Wałęsy w tym sensie, że próbuje wynieść na piedestał postać swojego brata. To działalność, która nie przyniesie skutku i zatruwa naszą opowieść o najnowszej polityce - ocenił Roman Kurkiewicz w TOK FM. Publicysta nie jest zaskoczony milczeniem prezesa PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

 Kaczyński do tej pory nie skomentował sprawy Wałęsy. - On nie musi się odzywać. Bo ma setki albo tysiące osób, które, w jego imieniu, powiedzą wszystko co trzeba, a nawet mocniej - mówił Kurkiewicz w "Poranku Radia TOK FM".

Publicysta TVN24 i wykładowca warszawskiego Collegium Civitas przypomniał, że prezesowi PiS przed laty w ogóle nie przeszkadzała niejasna przeszłość Lecha Wałęsy. - Zawdzięcza Wałęsie wszystko, całą swoją karierę - ocenił, przypominając że obaj bracia Kaczyński na przełomie lat 80./90/ byli jednymi z najbliższych współpracowników Lecha Wałęsy.

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (142)
"Kaczyński przy Wałęsie zbudował całą karierę i nie przeszkadzały mu informacje o ew. współpracy z SB?
Zaloguj się
 • piszeconiemysle

  Oceniono 67 razy 59

  Gdy tylko Jarek wykonał rozkaz Putina o ataku na Wałęsę, w nagrodę Rosja pozwoliła tymczasowo na wjazd TIRów :-)

 • pimpao

  Oceniono 61 razy 55

  Widać agent prowadzący T Balbinę ma taka strategię, najpierw wykorzystać Wałęsę, a później zniszczyć. Solidarność już zniszczyli, teraz czas na Wałęsę.

 • hanishl

  Oceniono 53 razy 49

  Bo Kaczyński to taka mała wredna wesz. On ma Nas w doopie. Liczy się jego misja.
  Niestety dla Niego misja i misjonarz nie różnią się .

 • spalinowabiedrona

  Oceniono 39 razy 35

  Eeee tam, oczywiście, że to nie chodzi, o to czy Wałęsa coś podpisał, czy nie podpisał. Who cares? Jak stary SBek reprezentował KK przed Komisją majątkową, to kto by mu tam w teczki zaglądał? A Dziwiszątko, oczywiście nic nie wiedziało i się tylko dziwiło, że tak szkalują ci podlcy Najjaśniejszą zawsze Dziewiczą... To był kryminał, ale oczywiście, jak KK zwroty uzyskał z naddatkiem szybciutko komisję zamknięto, a co tam raport - radosny brak odpowiedzialności i chocholi taniec. Czy my w ogóle na jakieś wspólne Państwo zasługujemy?

 • vito60

  Oceniono 36 razy 32

  Jarosław zyskuje, Polska traci. Wałęsa będzie symbolem wolności, kaczor symbolem kompleksu Kaina .

 • tani_dran

  Oceniono 33 razy 27

  Ja bym się zdziwił gdyby Lech - znając przecież na wylot całe to bractwo - nie miał czegoś w swojej nocnej szafce. A staropolskie przysłowie powiada " nie wkur.wiajta Barry Łajta".

 • plastikpiokio

  Oceniono 29 razy 25

  mały knypel zyskał na katastrofie smolenskiej --został sam i jako wysoce pokrzywdzony robi już 6-ty rok co mu kapnie na mózg.--a jego kibole klaszczą i mu potakują ---odbija sobie teraz to co stracil w ryawlizacji z wałęsą ---ma swoje 5 minut.

 • honkers

  Oceniono 28 razy 24

  Był przeciwnikiem wejści Polski do NATO, był zdecydowanym przeciwnikiem wejścia Polski do Unii Europejskiej. Nikt inny tylko Jarosław Kaczyński niszczył i niszczy ludzi prawdziwej opozycji przciwko PRL i ZSRR - Wałęsę, Bartoszewskiego, Kuronia, Michnika itp. Cały czas niszczy w Polsce demokratyczne instytucje by wprowadzic sowiecki system oligarchiczny w którym stanowiska w przemysle uzależnione są od Jarosława Kaczyńskiego jednoosobowo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX