"Żadnego komucha nie przeczołgano w Polsce tak jak Wałęsy. Nikt nie zasłużył na taki hejt "

- Zasługi Lecha Wałęsy dla Polski są absolutnie niepodważalne. Nic nie zmieni faktu, że doprowadził do zasadniczej zmiany w Polsce - mówił Bogusław Charbota w TOK FM. Szef "Rz" nie ma wątpliwości, że nikt w wolnej Polsce nie był obiektem tak zaciekłych ataków, jak Wałęsa. - A gen. Jaruzelski był gloryfikowany, połowa Polaków uważała, że ochronił kraj przed inwazją radziecką.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wczoraj dostałem sms od kolegi, myślę, że to jedna z najbardziej prawdziwych interpretacji tej historii: Nikogo nie przeczołgano w Polsce - żadnego komucha - tak jak Lecha Wałęsę. To prawda. Właściwie nikt z realnych sprawców tragedii, jaką był stan wojenny i wcześniej komunizmu, nie został przeczołgany jak Wałęsę, nie zasłużył na taki hejt - ocenił Bogusław Charbota w "Poranku Radia TOK FM".

Zdaniem redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej", nawet jeśli zawartość teczek, znalezionych w domu gen. Czesława Kiszczaka, okaże się prawdziwa, to nie odbierze to Lechowi Wałęsie miejsca w historii Polski.

- Czekam na opinię grafologów. Pamiętam nagonkę na Wałęsę w latach 80., pamiętam te podrabiane rozmowy z bratem... Na pewno fabrykowano dowody przeciwko Wałęsie. I może się okazać, że przynajmniej część tych dokumentów w IPN sfabrykowano.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (207)
"Żadnego komucha nie przeczołgano w Polsce tak jak Wałęsy. Nikt nie zasłużył na taki hejt "
Zaloguj się
 • tani_dran

  Oceniono 100 razy 80

  PIS na oczach narodu i niestety całego świata onanizuje się zdobytą władzą.
  Puściły im wszelkie hamulce, a że jest to zbieranina ludzkich odpadów to mamy to co mamy.
  I tu nie chodzi o żadne 500 czy o naprawianie czegokolwiek. Tu idzie o zemstę małych zaplutych świń tchórzów i złodziejaszków na tych którym nie dorastają do pięt, ale znajdują chorą satysfakcję w niszczeniu i "czołganiu" ludzi którzy coś osiągnęli.

 • piszeconiemysle

  Oceniono 64 razy 50

  Dla ciemnego katolickiego luda musi to wyglądać jak walka Maryjki Rydzykowej z Maryjką Wałęsową :-)
  Katolicki ciemny lud lubi takie igrzyska :-)

 • jezierskiadam

  Oceniono 54 razy 40

  Rząd Szydła pod patronatem Kaczyńskiego i Rydzyka ma program polityczny, który polega na utworzeniu nowego ośrodka władzy sterującego rządem, prezydentem, sądami, prokuraturą oraz komisjami do zbadania sprawy smoleńskiej.

  Na czele tego ośrodka ma stanąć Kaczyński.

  Dyktatura Kaczyńskiego zyskała już międzynarodowe uznanie. Władzę Kaczyńskiego uznali Orban i Cameron. Szydło została wysłana do Paryża, gdzie przypomniała francuskiemu prezydentowi o obowiązku złożenia hołdu. Cameron przybył już następnego dnia. Hollande się ociąga.

 • kornela02

  Oceniono 33 razy 33

  Lech Wałęsa czy był Bolkiem czy nie był mnie z pokolenia 40latków to niewiele interesuje, ważne jest dla mnie to że mogę żyć w wolnym kraju, gdzie za miedzą nie ma wojska radzieckiego (a to pamiętam z dzieciństwa), ważne dla mnie jest to że mogę (jeszcze póki co) mówić to co myślę. Skoro Wałęsię chcą odebrać wszystkie zasługi za to co zrobił to zastanawiam się co takiego zrobił Lech Kaczyński , że pochowano go na Wawelu.

 • eski57

  Oceniono 30 razy 28

  Wałęsa to prosty robotnik ( mówiono o robolu) , którego NATURA wyposażyła w INTUICYJNY TALENT , dzięki któremu potrafił rozmawiać z ówczesną władzą krajową i radziecką , a co ważniejsze podejmował trafne decyzje , które w końcowym efekcie spowodowały upadek komunizmu w Europie ! NIKT I NIC tego NIE jest w stanie ZAPRZECZYĆ ! Wypada jeszcze dodać , że potrafił wokół siebie zgromadzić rówieśników i intelektualistów , którzy radą mu służyli , a NIE tacy jak niektórzy obecnie - szukający prymitywnych HAKÓW na Wałęsę !! Byli oczywiście i zawistnicy wokół niego , którzy do dziś nie mogą pojąc swojej nicości ! Wałęsa NIE jest pozbawiony wad .. , ale stając do wyborów (drugie przegrał) NIE prosił biskupów o pomoc i NIE musiał się poniżać …; „bez ciebie ojcze nie byłoby tego zwycięstwa”.....! ?

 • tomek.54321

  Oceniono 25 razy 25

  Plan jest prosty - PIS na chwile wprowadzi komunizm po to, żeby J.K. mógł go obalić i tak napisana zostanie nowa historia :)

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 25 razy 23

  pisowcom i Kaczyńskiemu po 9 latach w opozycji zwieracze poszczają na całego...
  przecież to nie ma dla nich żadnego znaczenia że podpis Wałęsy na "aktach Kiszczaka" zupełnie nie przypomina podpisów Wałęsy znanych z i innych, oficjalnych dokumentów, nie ma żadnego znaczenia że pieniądze z nagrody Nobla przeznaczył w całości na szpital (już widzę Maliniaka albo Kaczyńskiego jak oddają taka kasę, że o Rydzyku to już nawet nie wspomnę)
  IPN przekształcił się w pisowski "przemysł pogardy" i obrzucania gównem, który ma wyleczyć kompleks nieważności i nieinternowania konusa żoliborskiego

 • piasek9

  Oceniono 23 razy 17

  IPN- instytut pisowskiej nienawisci ( glowne zalozenia instytutu na biurku prezesa kaczynskiego)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX