?Trzymajmy kciuki za Janów Podlaski! Wierzę, że moją życiową pasją byłaby kardiochirurgia, ale nie prowadzę operacji"

- Rozumiem: prokuratura, sądu, media, TK... Ale czemu winne są konie? - pytał Piotr Kraśko, komentując zmianę szefa słynnej stadniny w Janowie Podlaskim. Nowy dyrektor nie ma żadnego doświadczenia w pracy z końmi. Ale jak stwierdził, widzi że będzie to jego pasja życiowa.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Marek Skomorowski zajął miejsce Marka Treli, który kierował słynną na cały świat janowską stadniną od 1978 roku.

- Trzymajmy kciuki za Janów Podlaski i te niezwykłe konie - apelował Piotr Kraśko. Gospodarz "Poranka Radia TOK FM" nie kryje, że decyzja o zmianie dyrektora jest dla niego niezrozumiała.

- Jestem instruktorem jeździectwa od 15 lat, a nie podjąłbym się opieki nad czyimś koniem przez jeden dzień! A mówimy o decyzji dotyczącej jednej z najsłynniejszych stadnin na świecie, gdzie wiedzę o tym, co robić, żeby konie były zdrowe i piękne, zdobywa się przez dziesiątki lat codziennej pracy. Szef takiej stadniny musi wiedzieć, która słoma jest dla koni dobra, czy koniowi po biegu podać wodę zimną, ciepłą czy letnią - mówił w Poranku Radia TOK FM Kraśko.

Parafrazując wypowiedź nowego dyrektora o nowej pasji życiowej, Kraśko przyznał, że wierzy iż jego pasją jest kardiochirurgia. - Ale nie namawiam nikogo, by chciał, żebym prowadził operacje na otwartym sercu - stwierdził.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (166)
?Trzymajmy kciuki za Janów Podlaski! Wierzę, że moją życiową pasją byłaby kardiochirurgia, ale nie prowadzę operacji"
Zaloguj się
 • ippix

  Oceniono 64 razy 60

  Główny problem polega na tym, że aby prowadzić hodowlę koni na światowym poziomie, trzeba podejmować racjonalne i odważne decyzje, które wynikają z doświadczenia. Trzeba wiedzieć, które konie ze sobą skrzyżować, aby uzyskać dobre potomstwo, trzeba wiedzieć, które konie sprzedać, a które są tak cenne, że należy je pozostawić. Trzeba wiedzieć, za ile należy danego konia sprzedać i w jakim wieku osiągnie maksymalną cenę. Takie decyzje podejmuje dyrektor stadniny i nie zrobi tego pan "hobbysta". Do tego potrzebne są lata praktyki. Boję się, że najlepsze konie zostaną rozsprzedane (z czegoś trzeba mieć na "pińcet plus"). Polecam wpis na blogu Marka Szewczyka, w którym jednoznacznie pokazuje, kto ma interes w takim obrocie spraw.
  I jeszcze jedno: nie dziwię się, że tan kraj działa, tak jak działa. Zamiast promować i nagradzać fachowców, zastępujemy ich partyjnymi miernotami. Okazuje się, że dotyczy to absolutnie każdej dziedziny naszego życia. Stadniny oparły się dwóm wojnom światowym, komunizmowi, transformacji, SLD, PLS, PO... Poległy przy PiSie. Dobra, zmiana!

 • harimau666

  Oceniono 49 razy 45

  Agnieszka Jaworowska-Rozwadowska

  Dorota Jaworowska-Janiszewska

  Maria Jaworowska - żona Ignacego Jaworowskiego

  czyli rodzina twórców stadniny napisały taki oto list do pisowskiego MŚ :

  wyborcza.pl/1,95892,19666408,list-rodziny-tworcy-stadniny-w-michalowie-do-ministra-rolnictwa.htm

  a oto odpowiedź,której tylko dla zachowania pozorów nie napisze minister a którą napisał internauta i ta odpowiedź doskonale wpisuje sie w poziom mentalny a także w koorestwo jakim pis nazywa swoja politykę:

  @amorvertical
  Szanowni Państwo!
  Niestety, mamy dużo rodzin oraz wiernych zwolenników PIS których musimy wsadzić na jakieś stanowiska, aby im się odwdzięczyć. Teraz k... MY! Generalnie zwisja nam koło kija ta stadnina i koniki. Od wyborów robimy wszystko aby każde stanowisko, każdy kiosk a nawet sracz został obsadzony przez naszych wiernych członków i członkinie. Niewiernym paszoł won! Jak już wygarniemy wszystko co było do wygarnięcia i zostawimy spaloną ziemię, to wtedy tę riunę możecie sobie dalej obrabiać.
  Z poważaniem, mając was w głebokiej d....
  Minister

  gonicie w piętkę państwo dziennikarze...internauci przebijają wasze teksty będąc po stokroć bardziej w prawdzie niż wy z waszą poltyczną asekuracją

 • marudna.maruda

  Oceniono 41 razy 37

  Upolitycznienie koni? TKM, w zaścianku Polska będziemy hodować siwki do pługa i brony, a nie jakieś tfu... araby....

 • rot.leszek

  Oceniono 39 razy 35

  Ja na ten przyklad wiem, ze kon robi - patataj patataj patataj

  nadawalbym sie na to stanowisko?

 • czytakczynie12

  Oceniono 36 razy 34

  Puszcza Białowieska, konie arabskie.., Konstytucja, ... Wyborcy PiS, brak słów, co zrobiliście naszej Ojczyźnie.

 • pimpao

  Oceniono 40 razy 34

  Ja na przykład doskonale sprawdziłbym się w roli ekscentrycznego milionera. Na razie ćwiczę ekscentrycyzm, z milionami już jest gorzej.

 • czytakczynie12

  Oceniono 29 razy 29

  Wszędzie tam, gdzie są fachowcy, eksperci, albo jest coś, co było budowane latami z miłością, z poświęceniem weźmie PiS i jak słoń w składzie porcelany podepczą, zniszczą. Wyborcy PiS wasza decyzja przy urnach do tego doprowadziła.

 • pysio62

  Oceniono 24 razy 24

  Poniewaz Kaczynski, Duda, Szydlo i PIS zgnoja i zniszcza w praktyce kazda dziedzine zycia w Polsce, wiec i stadnina w Janowie Podlaskim nie moze byc jakims dziwnym wyjatkiem.

 • kepwald

  Oceniono 22 razy 20

  Jakby te konie nazywały sie np. normańskie to może by nie było zmiany .Ale arabskie?. Zniszczyć i zaorać. To taki klimat jak po rewolucji w Rosji . Żartuję ale zaczynam sie bać że to nie żarty ale serio.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX