"Chryja z teczkami, którą się teraz urządza, wzmocni legendę Wałęsy"

- Jeśli samemu Lechowi Wałęsie nie udało się obalić własnego pomnika, to tym bardziej nie uda się to Jarosławowi Kaczyńskiemu - uważa Tomasz Lis. 48 proc. pytanych uważa, że symbolem "S" jest Lech Wałęsa. Na drugim miejscu w sondaży publikowanym przez "SE" jest Anna Walentynowicz (15 proc.).

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

11 proc. uczestników badania, przygotowanego dla "SuperExpressu", wskazało na Jacka Kuronia, jako symbol Solidarności, a 5 proc. na Lecha Kaczyńskiego.

- Uważam, że paradoksalnie cała ta chryja, którą się teraz urządza, wzmocni legendę Lecha Wałęsy. Jeśli samemu Lechowi Wałęsie nie udało się obalić własnego pomnika, to tym bardziej nie uda się to Jarosławowi Kaczyńskiemu - komentował Tomasz Lis w "Poranku Radia TOK FM".

IPN ujawnił część dokumentów, które znaleziono w domu gen. Kiszczaka. Tylko te związane z TW Bolkiem. Instytut Pamięci Narodowej zrobił to, mimo tego, że nie wykonano jeszcze analizy grafologicznej. Nie wiadomo, czy podpis "Lech Wałęsa", który widnieje na dokumentach jest prawdziwy.

"To Lech Kaczyński jest symbolem "Solidarności". Nigdy nie zdradził ideałów z wiazku" - przekonuje wiceminister Sellin>>>

Warto przeczytać: "Wódz", polityczny portret Lecha Wałęsy >>

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (416)
"Chryja z teczkami, którą się teraz urządza, wzmocni legendę Wałęsy"
Zaloguj się
 • piszeconiemysle

  Oceniono 123 razy 69

  Ankę Walentynowicz PiS już zlikwidowało :-)
  Teraz kolej na Lecha Wałęsę :-)
  Aż zostanie tylko Jarek "Balbina" Kaczyński, "opozycjonista wyklęty" :-)

 • kemor234

  Oceniono 112 razy 66

  Lech Wałęsa nigdy nie dzielił i nie obrażał Narodu.
  Lech Wałęsa był i jest autentyczny, jest bohaterem, w przeciwieństwie do niejakiego Jarosława.

 • hefajstos1

  Oceniono 92 razy 56

  L. Kaczyński symbolem Solidarności? To żart.

 • horatio_valor

  Oceniono 83 razy 51

  A to ciekawe, bo zdaje się, że mózgiem "Solidarności" (w sensie ruchu politycznego, który zmierzał do demokracji, a nie związku zawodowego) był Geremek. Kuroń był działaczem podziemia, Walentynowicz - działaczką wśród robotników, Wałęsa - symbolem, Kaczyński (Lech) - drobnym doradcą, Jarosław - nikim.

 • lubiedobrze

  Oceniono 75 razy 43

  Gmyz z Semką jedyne co mogli zarzucić Wałęsie i reszcie to, że pili alkochol z komuchami.
  Może patałachy nie wiedzą ale Polacy załatwiają interesy przy wódce, szczególnie trudne gdzie każdy jak w pokerze chce coś innego, tak było i będzie. Osobna sprawa, że ten dokument wyraźnie pokazał, że Wałęsa nie był zależny od bezpieki. Był twardym negocjatorem: "Nie ma wolności bez Solidarności".

 • leszek.30

  Oceniono 61 razy 41

  Na Interia.pl podano sondaż, kogo Polacy uważają za bohatera z okresu sprzed 1989
  L.Wałęsa ma 49% poparcia, Walentynowicz 13%..... O Jarosławie Kaczyńskim, nikt się nie zająknął..!!!... Gdyby sondaż był w środowisku byłego SB, ZOMO, tow. Jarosław byłby na czele, razem z Kiszczakiem...To pewne..!!!

 • leszek.30

  Oceniono 50 razy 38

  Nowa "zdobycz", nabytek PiS-komuny, Maria Kiszczak, to też duże osiągniecie rządu , a w szczególności "naczelnika" Kaczyńskiego.... To jeszcze bardziej zbliżyło PiS {PC} z SB..
  Pośrednikiem w tej akcji był IPN....Alleluja i do przodu..!!!

 • mlodypsz

  Oceniono 66 razy 36

  Już wystawili teczkę "Bolka" na widok publiczny. Prezes triumfuje i zaczyna zmieniać historię. Na końcu wyjdzie na to że to on wydawał polecenia z mieszkania u mamy, a nie skakał przez płot bo po prostu nie miał go kto podsadzić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX