"Waszczykowski stawia Jaglanda w roli uczniaka przyłapanego na ściąganiu. Miej proporcje, mocium panie"

Bogusław Chrabota w Poranku Radia TOK FM odniósł się do listu szefa polskiego MSZ do sekretarza Rady Europy. - Jak się wstało z kolan z dumnie podniesioną głową, to się traci - zauważyła Janina Paradowska.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski skierował wczoraj list do sekretarza Rady Europy Thorbjoerna Jaglanda. Jest on reakcją na upublicznienie w mediach projektu opinii Komisji Weneckiej na temat zmian ustawowych dotyczących Trybunału Konstytucyjnego.

Bogusław Chrabota w Poranku Radia TOK FM przytaczał fragmenty listu. "To uchybienie przyjętej procedurze i oczekiwanym standardom", pisał w nim Waszczykowski. Pojawiają się też sformułowania, takie jak "istotnie wpływa na zaufanie" czy "niepokoi, że dziennikarze otrzymali projekt zapewne jeszcze przed przedstawicielami rządu".

- Mam wrażenie, że Waszczykowski stawia Jaglanda w roli uczniaka przyłapanego na ściąganiu podczas klasówki - powiedział Chrabota. - Miej proporcje, mocium panie, do kogo i jak się zwracasz - napominał szefa MSZ.

- Jak się wstało z kolan z dumnie podniesioną głową, to się traci - dodała Janina Paradowska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (13)
"Waszczykowski stawia Jaglanda w roli uczniaka przyłapanego na ściąganiu. Miej proporcje, mocium panie"
Zaloguj się
 • lolantypopulista

  Oceniono 10 razy 6

  Ja bym chcial aby unia odciela calkowicie wszystkie dotacje dla polski na czas demolki pisu, niech odbiorcy zwlaszcza rolnicy odczuja na wlasnej skorzy do czego prowadzi doprowadzenie bydla, glupoli i zwyczajnych chamow do wladzy. Takie 100% ciach, nie ma

 • endrju1521

  Oceniono 10 razy 4

  To śmieszne.

  Skazaniec, przed wykonaniem wyroku,

  stawia warunki katowi.

 • pimpao

  Oceniono 7 razy 3

  Jaś Fasola dyplomacji nie ma elementarnej zdolności myślenia i analizy rzeczywistości, nawet szczątkowej umiejętności autorefleksji. To przykład najgorszego, zadufanego chama z gminu, który z buciorami umazanymi obornikiem wtargnął na salony i próbuje rządzić.

 • kumbare

  Oceniono 11 razy 3

  Osobiście myślałem że to Fotyga była najgorszym ministrem spraw zagranicznych. Niestety pan Witold wygrał ten ranking :)

 • flat-ower1

  Oceniono 6 razy 2

  Można nie lubić Sikorskiego ale trzeba było analizować jego decyzje w stosunku do Waszczy. Przecież od dawna wiadomo było, ze to człowiek zadziorny i kłótliwy, na domiar źle ubrany i ze staromodnym wąsem. Wszędzie gdzie postąpił ten pan to wybuchały konflikty. Było go nie brać do MSZ a wystawić jako zmiennika Jojo w zakonie PC do zadań specjalnych. No niestety, Waszczy idzie na wojnę ze wszystkimi i to źle dla Polski. Nie zapomnę bólu i udręki na twarzy Kerrego z Waszczym, jak ten wyciąga rekę do szeken-henda a tamten się ociąga !

 • zelalem

  0

  "...mocium Panie..."
  To było szlacheckie powiedzenie, a Waszczykowski ze szlachectwem niewiele ma wspólnego, przynajmniej w zachowaniu słoma z butów wychodzi!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 2 razy 0

  Robi to w swoim przekonaniu słusznie... Bo jak trzeba być ograniczonym, aby nie uwierzyć, że równowagę konstytucyjną w Polsce w miejsce...s k a s o w a n e g o... Trybunału Konstytucyjnego ...Jeszcze lepiej zagwarantuje sam Naczelnik Jarosław Kaczyński..

 • zdzisek1949

  Oceniono 6 razy -6

  Ryszard Petru na ministra .

 • zdzisek1949

  Oceniono 15 razy -9

  Znowu "GW" odwołała i powołała nowego ministra.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX