Publicyści o MSZ: "Idziemy w stronę Korei Północnej. Jest wiara, że da się wyprowadzić Polskę w rajskie miejsce"

- Nie wierzę w rewizję polskiej polityki zagranicznej - mówił w Radiu TOK FM Adam Szostkiewicz. Publicysta podkreślił, że "jej czytelnym znakiem byłoby odwołanie Witolda Waszczykowskiego". - To jeden z największych szkodników w obecnym rządzie - stwierdził.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Przedziwny taniec na kruchym lodzie odbywa się w wykonaniu polskiej dyplomacji - mówił Bogusław Chrabota w Poranku Radia TOK FM. - Tracimy sojuszników - zaznaczył, na dowód podając "zepsute" stosunki z USA, słabe relacje z Demokratami w przypadku zwycięstwa Hillary Clinton, złe stosunki z Niemcami oraz fiasko starań o naprawę relacji z Rosją. - Próba budowy międzymorza czy relacji wschodnioeuropejskich z centrum w Warszawie to też iluzja - mówił naczelny "Rzeczpospolitej".

- To, co się dzieje, immanentnie wynika z ideologii PiS - stwierdziła Janina Paradowska, dodając, że "jesteśmy na dnie". - Do dna jeszcze daleko. Cytując Leca, ktoś może zapukać od spodu - odparł Chrabota. - Ale w imię racji stanu powinniśmy dokonać rewizji tej polityki, przeanalizować błędy, wyciągnąć wnioski i zmienić ton, sposób funkcjonowania - podkreślał.

"Mentalność oblężonej twierdzy"

- Nie wierzę w tę rewizję - powiedział Adam Szostkiewicz. - Jej czytelnym znakiem byłoby odwołanie ministra Waszczykowskiego, który jest jednym z największych szkodników w obecnym rządzie - ocenił. Jego zdaniem, polityka zagraniczna jest efektem "mentalności oblężonej twierdzy", której hołduje rząd. - Potwierdziło się to znowu w sprawie Komisji Weneckiej, słyszymy o spisku, dochodzeniach w sprawie przecieków, a nie o meritum sprawy - mówił publicysta "Polityki".

- Skutki będą ciężkie - prognozował Szostkiewicz. - Idziemy w stronę Korei Północnej - dodał, mając na myśli "magiczną wiarę w autarkię". - Rząd myśli, że da się wyprowadzić Polskę w mityczne, rajskie miejsce, gdzie zawsze będzie świeciło słońce, a ludziom będzie się żyło lepiej i dostatniej - powiedział.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (14)
Publicyści o MSZ: "Idziemy w stronę Korei Północnej. Jest wiara, że da się wyprowadzić Polskę w rajskie miejsce"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 10 razy 6

  Ilość... k i t u... jaką społeczeństwo jest w stanie wchłonąć przed wyborami... Zależy od...j a k o ś c i...jego wykształcenia... I bynajmniej nie od ilości maturzystów i magistrów, ale od umiejętności ich samodzielnego myślenia...Pomysł aby liczyć na "dobrą zmianę" ze strony PIS-u, (który już przecież rządził), oraz Kukiza, Leroya w zakesie konieczności zmiany konstytucji..., Zasługuje na Nagrodę Stulecia w postaci rządzącego nam miłościwie prezydenta Dudy... Który zaczął urzędowanie od zakneblowania jednego z trzech głównych filarów demokracji w Polsce... Co dowodzi niezbicie że posługiwanie się facebookiem czy internetem nie musi zaraz zwalniać od osobistego myślenia.

 • pimpao

  Oceniono 10 razy 6

  To nie jest taniec na lodzie. To taniec na rurze podstarzałej i spleśniałej raszpli, wymalowanej jak mim i w różowych tiulach. Oni nie są w stanie poważnie zaszkodzić Polsce w dłuższej perspektywie, ich nikt nie traktuje poważnie i wszyscy rozumieją, że to błazeńska twarz Polski, którą od czasu do czasu pokazujemy. Taki nasz urok.

 • miw.d

  Oceniono 12 razy 4

  miw.d wczoraj Oceniono 13 razy 5
  Czy to jeszcze Białoruś? Czy już Korea Północna??? Chyba są objawy.

 • albacor

  Oceniono 1 raz 1

  O, jak PISdzielska hołota rzuciła się do roboty, co, Świrosław wydał z siebie pierd?

 • lubiedobrze

  Oceniono 4 razy 0

  Pytanie co zamierza Napoleon?

 • solussolius

  Oceniono 8 razy -6

  Tracimy sojuszników? A których? Republika Federalna Niemiec to nadzorca Rzeczypospolitej Polskiej, choć RFN nie jest państwem, tylko jednostką prawa handlowego, podmiotem trzeciego sektora.

 • zdzisek1949

  Oceniono 12 razy -8

  Przytoczę słowa prof Andrzeja Zolla z dzisiejszego dnia:
  panie sędzio Wojciechu Łączewski oprócz norm prawnych
  obowiązują jeszcze normy przyzwoitości !!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX