Sellin: Sprawa koni arabskich jest nadmuchana przez media

- Z niewielu spraw Polska słynie w świecie, z hodowli koni arabskich słynęła - mówił Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM. - Niech pan poszuka poważniejszych przykładów - stwierdził Jarosław Sellin.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Czy będzie śledztwo w sprawie wpływania przez jednego z senatorów PiS na zmianę władz stadnin koni arabskich? - pytał swojego gościa Jacek Żakowski w Poranku Radia TOK FM. - To spekulacje - odpowiedział Jarosław Sellin, wiceminister kultury. - Nie było żadnych dowodów, że senator był w to zaangażowany - odparł.

- Gdyby tak było, oczekiwałby pan, że prokuratura Ziobry, która ma śledzić uczciwość polityków, wdroży takie śledztwo? - pytał gospodarz Poranka. - Jeśli jest paragraf, że ktoś działał niezgodnie z prawem, to powinno być wszczęte śledztwo - stwierdził Sellin. - Dzwonienie senatora do funkcjonariusza publicznego, żeby przesunąć jego konia na 10. miejsce w aukcji jest w porządku czy nie? - drążył Żakowski. - Ma pan zapis kodeksu karnego, że to przestępstwo? - odparował polityk. - Niech pan poszuka poważniejszych przykładów - mówił.

- To jest bardzo poważna sprawa, jej skutkiem jest dewastowanie hodowli polskich koni arabskich - zaznaczył Żakowski. - W niewielu sprawach Polska słynie w świecie, w niewielu jesteśmy najlepsi. W tym byliśmy - podkreślił. - Sprawa koni arabskich jest dmuchana jak Rospuda 10 lat temu - powiedział Sellin. - Media znalazły temat podobnej jakości i go nadmuchują w nadmiarze - ocenił.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (162)
Sellin: Sprawa koni arabskich jest nadmuchana przez media
Zaloguj się
 • podjadam.lisom.kury

  Oceniono 103 razy 99

  koniarze z całego świata biją na alarm a ten chrzani coś dmuchanych mediach.
  widać, że zna się na koniach, bo sam jest osłem. typowy pisdzielec.

 • ippix

  Oceniono 82 razy 78

  Patrioci z Koziej Wólki. Gęby sobie wycierają dobrem OJCZYZNY i NARODU, a niszczą bezceremonialnie to, co tej ich ukochanej "ojczyźnie" przynosi prestiż i niemałą kasę. Zastanawiam się, skąd taka postawa? Najłagodniejsza diagnoza, to że z głupoty.

 • bnch

  Oceniono 61 razy 57

  Rospuda jest doskonałym przykładem, kim jest aktualny minister środowiska - drogę można było poprowadzić nie dewastując wspaniałej przyrody, atrakcji turystycznej regionu. Można było i zostało to zrobione i to dlatego, że media tę sprawę słusznie nagłośniły. Dzięki temu idioci nie powbijali betonowych pali w miejscu, gdzie się kajakiem płynie.

 • chomik1966

  Oceniono 52 razy 48

  Rospuda to jest coś ważnego. Polskie konie arabskie to także jest coś ważnego.
  Na głupotę takich Sellinów i innych PISmanów nie mam słów, których bym się nie wstydził użyć nawet pod budką z piwem. Gniew ludu narasta.

 • Oceniono 53 razy 47

  Pan poseł Sellin ma oczywiście rację. Sprawa całkiem prawdopodobnego upadku słynnych na cały świat hodowli, aczkolwiek bardzo bolesna ze względów prestiżowych i sentymentalnych, jest niczym w porównaniu do tego co fachowcy z PiS mogą nawyczyniać w innych dziedzinach i branżach (energetyka, zbrojeniówka, inne spółki skarbu państwa).

 • jezierskiadam

  Oceniono 46 razy 42

  Sprawa koni jest prosta !
  Poniatowskiego zdejmujemy z konia i na jego miejsce sadzamy Kaczyńskiego.

  PS. Co z jajami ???

 • bokaj

  Oceniono 40 razy 36

  Sellin - czopek prezesa, wiceminister KULTURY, który "nie miał czasu" obejrzeć nagrodzonego Oskarem filmu polskiego.

  Ludzie, kogo wyście wybrali!?
  A teraz osioł kompletny wypowiada się o koniach.
  Sellin, jestes naszym wstydem!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX