"Na pewno stanę w obronie Zelnika" - Wielowieyska o lustracji wg IV RP

- Jerzy Zelnik popiera PiS, więc ma fory. Ale nie ma tej litości wobec Lecha Wałęsy. Bo jeśli chodzi o IV RP zasad jest prosta: jak na naszych są teczki, to ich bronimy, a jeżeli na obcych, to ich atakujemy - mówiła w TOK FM Dominika Wielowieyska. Wg dziennikarki, aktor zdecydował się na podpisanie deklaracji współpracy z SB "z głupoty".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Wygląda na to, że "Gazeta Wyborcza" będzie stawać w obronie Jerzego Zelnika. Ja na pewno będę stawać w jego obronie - deklarowała dziennikarka w "Poranku Radia TOK FM".

Wg informacji dziennikarzy "GW", Jerzy Zelnik podpisał zobowiązanie do współpracy z komunistyczną SB "w 1963 albo 1965 r.". "Miał zostać pozyskany "na zasadzie dobrowolności", bo wierzył w socjalizm. Był wtedy w trakcie studiów aktorskich. Współpracę zerwał po wydarzeniach Marca '68" - ustalili Agnieszka Kublik i Wojciech Czuchnowski.

- Okazuje się, że aktor wszystkie dokumenty złożył w ręce Cezarego Gmyza i teraz czeka na wyrok. Zelnik popiera PiS, ma więc fory. Na szczęście. Jeśli chodzi o IV RP zasada jest prosta: jak na naszych są teczki, to ich bronimy, a jeżeli na obcych. to ich atakujemy. Nie ma co ściemniać, walka polityczna trwa - komentowała Dominika Wielowieyska.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (165)
"Na pewno stanę w obronie Zelnika" - Wielowieyska o lustracji wg IV RP
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 66 razy 56

  Nie wiem co gorsze...Współpraca z SB ze strachu...Czy współpraca z PIS..z...p r z e k o n a n i a...

 • maura4

  Oceniono 58 razy 52

  A ja nie ma zamiaru Zelnika bronić, ale też atakować. Człowiek, który dopiero co chciał zwalniać kolegów po fachu z pracy, z powodu ich nieprawomyślności, nie zasługuje na to, aby stawać w jego obronie w tej sprawie.

 • rabingoldblatt

  Oceniono 48 razy 40

  Dlaczego byłbym w stanie wybaczyć Wałęsie mariaż z SB a Zelnikowi planuję to przypominać na każdym kroku?

  Bo pozostawiając na boku format postaci o których mowa to Wałęsa nigdy nie zgrywał "świętego" "moralnego autorytetu" czy tez nie rozliczał ludzi i nie nadawał kategorii: "dobry, zły" "ich, nasz"

  A pan Zelnik pojawił się z gębą pełną frazesów i pozą autorytetu jakby zapomniał, że w swoim zyciu kilka razu usiadł do obiadu z brudnymi łapami.

  Wolę szanować "nawróconego" grzesznika niż kanalię pozującą na świętego. Amen.

 • gedwuihrfw

  Oceniono 31 razy 27

  A po co go bronić? Póki jest w sojuszu z PiSem, nikt go za agenturalność nekać nie będzie. Czy ktoś po tamtej str. rozlicza Wielgusa czy Meringa?

 • piszeconiemysle

  Oceniono 32 razy 26

  Jakby był w tej sekcie i nie był esbekiem to by się można było dziwić :-)

 • stefan-50

  Oceniono 27 razy 23

  Wałęsa ma piękną kartę zapisaną w latach 1976 - 1990. Zelnik ? Nic mi nie wiadomo o jakichś bohaterskich czynach tego pana. Za to prawo wystawiania świadectw moralności Pan Zelnik sobie przyznał. Wałęsa świadectw moralności nie wystawia. Taka malutka różnica.

 • jkdino49

  Oceniono 24 razy 20

  Nie będzie takiej potrzeby, Pani Redaktor! Tym, którzy popierają nadprezydentapremiera w walce z Polakami gorszego sortu i wierzą w zamach smoleński PiS odpuścił już dawno wszystkie grzechy popełnione z nieboszczką PZPR i jej organami.

 • tw.jacek_i_placek

  Oceniono 23 razy 19

  Nie po to jarkacz skakał przez płot, żeby 13 grudnia spać do południa, a potem iść kapować na brata.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX