Kraśko odpowiada Karnowskiemu na zarzuty o stronniczość "Wiadomości" pod jego przewodnictwem

- Życzyłbym wszystkim politykom i wielu redakcjom tak "katastrofalnej" opinii, jaką miały tamte "Wiadomości" - mówił w TOK FM Piotr Kraśko odpowiadając na zarzuty Michała Karnowskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Marzena Paczuska przejęła sztandarowy program informacyjny telewizji publicznej w stanie katastrofalnym. W opinii wielu obserwatorów, także w mojej, od wielu miesięcy nie przestrzegano tam elementarnych standardów dziennikarskich, a to, co prezentowano widzom w końcówce rządów poprzedniej ekipy, zbliżało się do standardu stanu wojennego -powiedział w rozmowie z branżowym serwisem Wirtualne Media Michał Karnowski

Tłumaczył, jak wygląda "dobra zmiana" w "Wiadomościach", którymi zarządza nowa szefowa.

Te słowa zabolały Piotra Kraśkę. Dziennikarz stracił pracę po tym, jak rządy w telewizji publicznej przejął Jacek Kurski. Wcześniej szefował "Wiadomościom".

- Życzyłbym wszystkim politykom i wielu redakcjom tak "katastrofalnej" opinii, jaką miały tamte "Wiadomości", którym ufało 70-80 proc. widzów. I według wszystkich badań były głównym źródłem informacji dla Polaków. Przez ponad trzy lata wygrywały miesiąc w miesiąc z konkurencją (pod względem oglądalności - red.) - mówił Kraśko w TOK FM.Karnowski mówił "Wirtualnym Mediom", że zamiast informacji widzowie dostawali zbiór zjadliwych felietonów, zamiast uczciwego obrazu dnia agendę ustawioną zgodnie z interesem odchodzącej władzy. - Brakowało pluralizmu, poglądy środowisk zbliżonych do PiS były prezentowane w sposób karykaturalny. W mojej ocenie było to tak skompromitowane, że wymagało rozwiązania całego zespołu i zbudowania go od nowa - tłumaczył czystki w redakcji.

TVP Jacka Kurskiego: Rząd pracuje, opozycja przeszkadza. A "Wiadomości"? Tracą widownię

Kurski w wywiadzie dla tygodnika "W Sieci" powiedział: Z przerażeniem patrzyłem, jak dziennikarze, których ceniłem, rzucali spod kamery niemal diabelskie spojrzenia. Sprzeniewierzyli się wszelkim standardom. To, jak dobierali wypowiedzi, w jakim kontekście je umieszczali, jak udawali, że nie rozumieją sensu niektórych zdań... Gdyby nie okres powyborczy, nie byłbym tak zdecydowanym zwolennikiem głębokich zmian. Więcej>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (140)
Kraśko odpowiada Karnowskiemu na zarzuty o stronniczość "Wiadomości" pod jego przewodnictwem
Zaloguj się
 • harimau666

  Oceniono 102 razy 94

  Zasłyszane : Pisiory wymieniły ministrów dyrektorów asesorów asystentów ... nawet koniuszych ... tylko opon nie wymienili.

  wyguglałem sobie też: Wiater w oczy - >Guma narodowa< ale tok uznał to za treść niedozwoloną... :)))

 • skandy5

  Oceniono 89 razy 77

  Michał Karnowski i Jacek Kurski oświadczyli, że białe jest czarne a czarne jest białe.

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 79 razy 61

  "Wiadomości" którym ufało 70-80 proc. widzów to już przeszłość... w ostatnim badaniu znów straciły 400 tysięcy widzów - Karnowski może zaklinać rzeczywistość jak chce, ale PiSowskiej, partyjnej telewizji Kurskiego to i tak nie pomoże, jakoś nie przewidzieli biedaki że jak na razie jest w Polsce pluralizm medialny i każdy głosuje pilotem :-)

 • konsulhonorowypernambuco

  Oceniono 56 razy 50

  Z racji wykonywanego zawodu opatrzył mi się cynizm, hucpa, bezczelność - do jesieni ubiegłego roku sądziłem że nic mnie nie zaskoczy. Jednak od czasów "odzyskania" TVP przez "dziennikarzy niezależnych" (od rozumu) nie mogę często wyjść z podziwu gdy czytam np. wypowiedzi Karnowskich. Ta wypowiedź o nieprzestrzeganiu "elementarnych standardów dziennikarskich" przez poprzednią ekipę dziennikarzy jest żenująca w kontekście prostytucji dziennikarskiej uprawianej przez obecnych fachowców". Czy by mówić coś takiego trzeba być idiotą czy szują? Fizjonomie Karnowskich wskazują na idiotyzm, ale nie wierzę w wyłączne działanie tego czynnika.

 • boooolek

  Oceniono 49 razy 43

  Karnowski wie akurat kto to jest Orwell - jak on tylko czyta prawdziwe polskie patriotyczne niezależne -pislamskie czasopisma!!!

 • bb523

  Oceniono 41 razy 41

  Chciałbym zwrócić uwagę, że nadal "poglądy środowisk zbliżonych do PiS _są_ prezentowane w sposób karykaturalny".

 • kelo

  Oceniono 38 razy 36

  Może nie o Wiadomościach. Dziś, po trzech minutach przerwano w TVPInfo Teleexpres Extra, żeby zapodać na bieżąco konferencję Ziobry. Trwała do 17:40. Po konferencji pani z okienka zaprosiła na jutrzejszy teleexpres. Ja nie skorzystam. Ciekaw jestem, jak TVP rozliczy się z reklamodawcami. Żenujące. Nie mniej ciekaw jestem, czy audycja ukaże się jutro na stronie stacji.

 • Irek Schnitzer

  Oceniono 31 razy 29

  po co sie umawiac z Karnowskimi na jakies wywiady. szkoda czasu sluchac ich bredni. Mja swoje media, tam moga sie popisywac. Tak kakrykatruralnie patrzymy na PIS. Bo przeciez to są karykatury polskosci.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX