?Prezes Kaczyński pozytywnie nastawiony" - negocjacje ws. ust. o medycznej marihuanie

- Jeśli zrobiono to, by ulepszyć życie pacjentów, to biję brawo. Ale byłoby straszne, gdyby zrobiono to, żeby ?uwalić? projekt ustawy - tak Piotr Liroy-Marzec komentował decyzję o refundacji leków z marihuaną. Wg posła, jedynym sposobem rozwiązania problemów chorych, korzystających z pochodnych marihuany, jest przyjęcie ustawy. O poparciu rozmawiał z prezesem PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Byłem mile zaskoczony. Prezes Kaczyński był pozytywnie nastawiony. Spotkanie świetnie się udało, tak jak późniejsze rozmowy z posłami PiS - mówił Piotr Liroy-Marzec w TOK FM.

Wg relacji posła Kukiz'15, prezes PiS jest gotów poprzeć projekt ustawy, jeśli nie będzie tam "żadnych furtek dla rekreacyjnego" palenia marihuany.

- Takich furtek w projekcie nie ma. - Ustawa to praca dla ludzi chorych. Nie chodziło nam o to, żeby wszyscy nagle mogli sobie jarać - zapewniał.

"Jeśli będą chcieli "uwalić" projekt, to..."

Jak poinformowała "Rzeczpospolita", od piątku leki, w których składzie jest lecznicza marihuana, są refundowane. Decyzję podjęło Ministerstwo Zdrowia.

- To super. Ten news jest świetny. Kiedy ta informacja gruchnęła, odebrałem masę telefonów od ludzi chorych, ich bliskich, od lekarzy. To świetne uzupełnienie naszego projektu. Ale sama decyzja nie rozwiązuje sprawy.

Dlaczego? Bo decyzję o refundacji zawsze można cofnąć.

Poseł Liroy-Marzec nie chce brać pod uwagę czarnego scenariusza. I tego, że za decyzją MZ stoi polityka.

-Jeśli to jest zrobione po to, by ulepszyć życie pacjentom, bije brawo i podam rękę każdemu z PiS. Ale byłoby straszne, gdyby zrobiono to, by "uwalić" projekt ustawy. Nie wiem, czy PiS by na tym zyskał... Te wszystkie matki chorych, byłyby dla nich trudnym tematem. Igranie z cierpieniem i życiem ludzi, to balansowanie na bardzo śliskiej krawędzi, na ostrzu brzytwy - ocenił w rozmowie z Aleksandrą Pezdą w TOK FM.Według badań, przeprowadzonych na zlecenie Radia TOK FM, portalu Wyborcza.pl i Fundacji Krok Po Kroku, 68 proc. Polaków opowiada się za medycznym stosowaniem marihuany.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (39)
?Prezes Kaczyński pozytywnie nastawiony" - negocjacje ws. ust. o medycznej marihuanie
Zaloguj się
 • nameja

  Oceniono 12 razy 10

  No jasne, że tylko Prezesa zdanie się liczy. Nie ma to, jak zgoda na rządy z tylnego fotela. Prawdziwa demokracja. (Marihuana już dawno powinna być lekiem w Polsce)

 • azteci

  Oceniono 8 razy 6

  Naiwny pan Liroy. Jeszcze nie wie, że koszty łaskawego spojrzenia będą ogromne.

 • pn-ski

  Oceniono 8 razy 6

  Panowie kukizowcy, jak dobrze, ze popieracie nasz kochany rząd, naszego prezydenta i światłego prezesapana, bo to zacni ludzie:
  „Rząd zamierza utrwalać i chronić fundamenty, na których wspiera się siła naszego państwa. Pod swoją szczególną ochronę rząd bierze wartości chrześcijańskie, które stanową podstawę naszego systemu moralnego, oraz rodzinę, najważniejsze ogniwo naszego narodu. Stając ponad klasami i warstwami społecznymi, zamierza on przywrócić narodowi poczucie jedności oraz poczucie wynikających z nich obowiązków.
  Wychowanie młodzieży rząd zamierza oprzeć na poszanowaniu naszej wielkiej przeszłości i dumy z naszej tradycji. Dlatego zamierzamy wydać bezlitosną walkę duchowemu, politycznemu i kulturalnemu nihilizmowi."

  O, pardon, pomyliłem się.
  To cytat z „orędzia do narodu niemieckiego" kanclerza Adolfa Hitlera, nadanego przez radio l lutego 1933 roku.
  Dekret nadzwyczajny „o ochronie narodu niemieckiego", podpisany przez prezydenta 4 lutego, zezwalał rządowi na zawieszanie tytułów prasowych i zebrań publicznych.
  28 lutego, nazajutrz po podpaleniu Reichstagu, zawieszono konstytucję.

  Panie Liroy, warto za garsc ziela sprzedać Polskę?

 • 10robo10

  Oceniono 8 razy 6

  Kaczyński to faszysta który najchętniej wymordował by wszystkich inaczej myślących. Marzec to niebezpieczny naiwniak do tego zwyczajnie głupi.

 • harimau666

  Oceniono 6 razy 4

  durny Liroy jeszcze nie wie,że kurdupel go przeżuje i wypluje w odpowiednim czasie...:))
  p- ośle Liroy, dedication:

  www.youtube.com/watch?v=IBz5LYosv9o

  ha ha ha ha ha ...

 • lucjank510722

  Oceniono 5 razy 3

  Co narkotyki robią z człowieka? Nie uważasz pan panie Marzec że opinia Kim Dzong Una była by równie merytoryczna? Porąbało już was wszystkich, uznajecie Kaczyńskiego za źródło wiedzy wszelakiej, za krynicę wszelkiej mądrości, zna się na narkotykach, zna się na armii, a na noworodkach też się zna? Może nagle stał się seksuologiem, a może przez ostatnią noc stał się wysokim blondynem o niebieskich oczach i wielkim przyrodzeniu? Ludzie komu się kłaniacie, kogo wielbicie? Złośliwego karła, gnoma, kurdupla wielbicie panowie kukizowcy.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 7 razy 3

  To jedyny temat bliżej znany Liroy'owi... No i oczywiście jest przy tym wytrawnym konstytucjonalistą... Tuż za Kukizem w rankingu...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX