''Rząd puszcza fajerwerki, do nas przychodzą ludzie i pytają: gdzie jest moje pięć stów?''

Od kwietnia ma ruszyć przyjmowanie wniosków ws. zasiłku ?Rodzina 500 +?. - A my nawet nie mamy nakładki na program, która pozwoli te pieniądze wypłacać - mówił w Radiu TOK FM Robert Biedroń, prezydent Słupska. Wg zapewnień rządu ma być ona dostępna ok. 23 marca, tydzień przed startem programu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Już dzisiaj mieszkańcy pukają do naszych drzwi i mówią "gdzie jest nasze pięć stów?" - stwierdził w Poranku Radia TOK FM Robert Biedroń, prezydent Słupska. - Ale nadal nie ma nakładki do programu Empatia - dodał.

- To program komputerowy? - pytał Piotr Kraśko. - Specjalny program do obsługi wydawania zasiłków, zaświadczeń itd. - wyjaśnił Biedroń, zaznaczając, że wymaga on specjalnej nakładki do uruchomienia programu Rodzina 500+. - Ministerstwo twierdzi, że dostaniemy ją ok. 23 marca, czyli na tydzień przed przyjmowaniem wniosków - powiedział polityk.

- My, samorządowcy, jesteśmy cholernie praktyczni. Musimy to wszystko organizować - podkreślił Biedroń. - Rząd wystrzeliwuje fajerwerki, ale jak trzeba coś realizować, to mówi "wy to zróbcie, wójtowie, burmistrzowie, prezydenci" - mówił polityk.

Czy program zadziała?

- Nigdy w historii polskiej samorządności, a więc przez 26 lat, nie zdarzyło się, aby jakikolwiek przygotowany przez rząd i zlecony do samorządów program, nie tylko był w pełni przygotowany do wdrożenia, ale w 100 proc. sfinansowany - zaznaczył Biedroń, dodając, że musi "każdą złotówkę z każdej strony oglądać".

- Słupsk jest jednym z najbardziej zadłużonych miast w Polsce - powiedział. - My ciągle musimy dokładać do tych fajerwerków, które wymyśla się w Warszawie - dodał samorządowiec.

Cała rozmowa:Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (143)
''Rząd puszcza fajerwerki, do nas przychodzą ludzie i pytają: gdzie jest moje pięć stów?''
Zaloguj się
 • grenlandzki-opos

  Oceniono 50 razy 44

  W retoryce PiS to samorządowcy zawalą rozdawnictwo kiełbachy. A PiSi lud, mający wszystkie główne środki przekazu, wmówi chciwemu ludowi, że to wszytko przez złych banksterów z PO i Nowoczesnej. A potem przejmie władzę lokalną w najbliższych wyborach samorządowych.

 • stupid_writer

  Oceniono 36 razy 28

  Jak prezes "przewroci" sie na pomniku, to Biedron bedzie naszym przyszlym prezydentem! Mnicha wywieziemy na wschod a z bepe damy sobie rade!

 • ciemnyluddd

  Oceniono 34 razy 26

  Kadra przedwyborczych, sprawnych propagadystów partyjnych...Teraz na najwyźszych stanoeiskach w państwie... Gdzie...fachowośc jest potrzebna... Prezes juź się o to potyka, a kaźdy dzień przynosi nowe...n i e s p o d z i a n k i... I w kraju i w świecie...

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 24 razy 18

  rzad PiS to jedna wielka amatorszczyzna nie mówiąc już o tym że szwankuje u nich nawet znajomość matematyki z zakresu szkoły podstawowej

 • zabobonny.bokononista

  Oceniono 23 razy 17

  Oprogramowanie jest, podobnie jak antykoncepcja, niezgodne z prawem naturalnym. Proponuję oba problemy rozwiązać metodą "na zeszyt".

 • ar.co

  Oceniono 24 razy 16

  Rozwiązanie jest proste - karteczka z adresem siedziby rządu i pouczenie, gdzie należy się upominać o "moje pińcet".

 • Edwin Drood

  Oceniono 22 razy 16

  z początkiem kwietnia dobry rząd zarzuci złym samorządom, że torpedują jakże chwalebne plany uczynienia Polaków suwerennymi i bogatymi, więc jak najszybciej trzeba rozpisać nowe wybory samorządowe, aby pieniądze ludziom były wypłacane na czas. I tak właśnie kolejna fala hejtu zostanie skierowana na samorządy.

 • jhbsk

  Oceniono 16 razy 10

  Trzeba do broszki i maliniaka odsyłać.

 • zdzichu_bhp

  Oceniono 11 razy 9

  DUDA Pomoc zawsze pomoże jak Anioł w Alternatywach.
  "Nad wszystkim czuwa gospodarz domu, nie da on krzywdy zrobić nikomu. Wszystkim pomoże, o każdej porze, mój Boże!"
  Proponuje zorganizować tymczasowy punkt wydawania 500 PLN na dziecko w biurze DUDA Pomocy lub w Pałacu Prezydenckim. I lud będzie zadowolony bo kasę dostanie a i prezydent będzie mógł sie spotkać ze swoimi wyborcami tak choćby dla "Pi Aru". Dobry materiał dla Wiadomości - Dobry Prezydent Duda sam wydaje zagłodzonym przez PO rodzinom 500 PLN :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX