Komentarze (262)
Chrabota: ws. TK potrzebny jest kompromis. Zirytowana Paradowska: no już nie mogę tego słuchać!
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • obywalet

  Oceniono 12 razy 10

  Kaczyński do pierdla albo wariatkowa! Żadnych "kompromisów" w sprawie TK, bandyci złamali konstytucję więc albo się z tego wycofają, albo pod sąd!

 • srv14

  Oceniono 11 razy 9

  Tak się zastanawiam czy gdybym 25 lat temu opowiadał takie bzdury na egzaminie z prawa konstytucyjnego jak pisowskie autorytety prawne czy śp. Prof. Z. wywaliłby mnie tylko z egzaminu na zbity pysk i mógłbym zdawac poprawke czy od razu skreślono by mnie z listy studentów.

 • stanislaw.sk

  Oceniono 9 razy 9

  wg PiS rzekomy tzw. kompromis ma dotyczyć ich projektu grudniowego pomysłu I co? Prezydent nie chce odebrać ślubowania od 3 sędziów czerwcowych, Szydło nie publikuje - bo prezes nie chce - wyroku TK und da liegt der Hund begraben.

 • tomtg123

  Oceniono 13 razy 9

  Z przestępcami z PiS rozmowy nie ma. Koniec. Mafioso Kaczyński złamał Konstytucję, mafioso Kaczyński poniesie konsekwencje to raz.
  Dwa : pan Chrabota jest niestety skończonym idiotą i naiwniakiem jeśli on wierzy w kompromisowe ścieżki w głowie Jarosława Kaczyńskiego.

 • big.78

  Oceniono 13 razy 9

  Chyba czas uznać, że prezydentem Polski jest Andrzej D., a premierem - Beata Sz.
  Ministrem Sprawiedliwości: Zbigniew Z.
  Tak trochę przyszłościowo już....

 • kormoran999

  Oceniono 11 razy 9

  Żadnych negocjacji z terrorystami. Kropka.

 • orlecki

  Oceniono 10 razy 8

  Pani Janino! Nie tylko Pani nie może tego słuchać. Na naszych oczach dokonuje się zamach na polską demokrację, a rządzący mówią o kompromisie! Tych ludzi (z rządu) należy osądzić za łamanie prawa, a nie rozmawiać z nimi o kompromisach. Z nimi kompromis!?

 • Yurek Krol

  Oceniono 8 razy 8

  Kompromis z PiSowszczykami? hahahhhahahahahhahaahh
  Pewnie by tak to wygladalo:

  Zrobimy ugodę:
  TT mi wsadzisz nos do doopy,
  JA ci nasram na brodę.

  Z bandziorami, dziećmi i terrorystami się nie dyskutuje, ani nie negocjuje.

 • zlappande

  Oceniono 12 razy 8

  mamy "kompromis" oznaczajacy samowolke PiSu

  takie to sa wzorce kaczyzmu - buhahuahuaha

 • Piotr Przezdziecki

  Oceniono 8 razy 8

  Sądy Rejonowe/ Okręgowe/ Administracyjne po ogłoszeniu wyroku powinny pytać strony, czy się zgadzają z Wyrokiem - i czy mu się poddadzą - jeżeli nie - sprawy nie było - niech sobie zawrą kompromis :)

 • a.k.traper

  Oceniono 10 razy 8

  Konstytucja jest ustawą zasadniczą po to by jej nie zmieniano dla własnych korzyści politycznych i wątpliwych społecznie.
  Należy także uchwalić kartę praw niezbywalnych by byle łachudra nam nie wmawiała że są niedobre lub mu nie pasują.
  Kto nie szanuje Konstytucji ten powinien być pozbawiony praw publicznych, tym bardziej, że przysięgał słowami z obowiązującej Konstytucji a dodatkowo niektórzy przysięgli słowami "Tak mi dopomóż Bóg" o co była wojna jak pamiętam, grzeszą przeciw drugiemu przykazaniu i jest to grzech ciężki i nie da się go wybaczyć ani odpokutować.
  Zero kompromisu dla tych, którzy podważają akt zasadniczy i wiarę w Boga, na pohybel im!

 • leszekes

  Oceniono 10 razy 8

  Nie dla kompromisu. Trybunał ma działać tak jak dotychczas. Jak opublikują wyrok TK można pomyśleć o zmianie konstytucji i odcięciu polityków od TK poprzez wprowadzania tam ludzi proponowanymi przez korporacje prawnicze, rzecznika praw obywatelskich itp

 • dave1919

  Oceniono 8 razy 8

  .

  dr Monika Haczkowska.
  Uniwersytet Jagielloński

  - TK jak najbardziej może wypowiadać się na temat ustawy, która dotyczy sposobu jego funkcjonowania, i orzekać z pominięciem tej ustawy. Z tego prostego względu, że Trybunał, zgodnie z art. 195 konstytucji, podlega tylko samej konstytucji - podkreśliła dr Haczkowska. - Nie jest możliwa sytuacja, w której TK miałby związane ręce i wypowiadał się procedując na mocy tej ustawy, tzw. naprawczej, i jednocześnie orzekał o jej niekonstytucyjności. Oczywistym jest wtedy, że gdyby stwierdził niekonstytucyjność tej ustawy, to w istocie podważałby swoje posiedzenie, na którym wypowiadał się na temat tej niezgodności ustawy z konstytucją - zauważyła.

  .

 • calmy

  Oceniono 9 razy 7

  łamanie porządku konstytucyjnego jest przestępstwem. jeśli dokonuje tego przestępstwa grupa ludzi działających z premedxtacją i świadomością bezprawności tego co robią, to mamy do czynienia z grupą przestępczą działającą w zmowie. Jakakolwiek współpraca lub współdziałanie z grupą przestępczą jest również przestępstwem.
  Przestępczość zorganizowana podpada pod szczególnie surowy paragraf.

 • matylda1963

  Oceniono 9 razy 7

  czy ten kompromis miałby polegać na tym że PIS coś obieca w zamian za zgodę na naruszenie Kostytucji? Np prezesprzez tydzień nie będzie lżył narodu? Albo Duda pojedzie na narty autobusem?
  Różnymi rzeczami już rządy różne kupczyły, ale żeby kupczyć Konstytucją i nawoływać do udziału w takiej transakcji, żeby lżyć obywateli za to że nie chcąwchodzić w taki lewy biznes? To jak PIS właściwiie rozumie słowo KORUPCJA?

 • bronek77

  Oceniono 7 razy 7

  'Kompromis' prawdy i fałszu to zawsze będzie fałsz. Chyba, że kompromis oznacza nieuwzględnienie fałszu. Ale wtedy to nie kompromis.

 • sclavus

  Oceniono 9 razy 7

  W słowniku wolsko-polskim (wyd. PiS), słowo "kompromis", tłumaczone jest na "dyktat"... w nawiasie dodaje: "nasz"... - nasz dyktat!
  ... nobocoimkto zrobi??
  ***
  Więcej KODu!!!

 • white_lake

  Oceniono 9 razy 7

  paranoja udzielona
  G*WNO mnie obchodzi, co jest w głowie jarosława kaczyńskiego, panie Chrabota!
  ale widzę, że ostatnio wszyscy tylko tym się zajmują...
  co pomyśli, jak się skrzywi, kogo opluje albo obrzyga, czy pierdnie, czy beknie, czy się podrapie w nos, a jeśli, to którą ręką
  to przerażające, to chore
  Polska to wariatkowo, jedno wielkie WARIATKOWO

 • acc4

  Oceniono 8 razy 6

  Bandyta na ulicy wyrywa mi torebkę, w której mam 300 złotych. Przekonuję go, żebyśmy poszli na kompromis. Ona odda mi stówkę i pójdzie wolno z dwiema i moją torebką na dokładkę.

 • otoosh

  Oceniono 6 razy 6

  Nie dyskutuje się z oszustami i bolszewikami z pisu, bo nie ma kompromisów z ludźmi nie mającymi zdolności honorowej... czyli z hołotą...

 • langston

  Oceniono 6 razy 6

  proponuję aby pisowscy sędziowie TK spotkali sie na kawci ubrali śmieszne czapki nadęli się i wydali "wyrok" że Rzepliński to d... i natychmiast żądali wydrukowania co stałoby się obowiązujące i nieodwołalne:)

 • jada9

  Oceniono 6 razy 6

  A jaki kompromis, pomiędzy zwolennikami ruchu prawostronnego i lewostronnego? - Środek jezdni???

 • kniazwitold

  Oceniono 10 razy 6

  Złodziej ukradł mi samochód i chce iśc na kompromis - będzie negocjował, czy złoże zawiadomienie na Policji - jak złoże to ukradnie mi kolejny, a jak nie złoże, to ukradnie mi kolejny.

 • felucjan

  Oceniono 8 razy 6

  Od kiedy zawiera się kompromisy legalizujące łamanie prawa.

  Czy w ramach kompromisu pis złamie prawo tylko w 30% czy może wynegocjuje aż 40%?

  Czy idąc za przykładem pisu od dzisiaj złodziej, który systematycznie bił okradanych, a będzie już tylko okradał, będzie bezkarny, bo zdobył się na kompromis?

 • alex444444

  Oceniono 12 razy 6

  PIS jako partia rządząca, mająca większość w parlamencie, prezydenta i premiera może sama rozwiązać problem, który stworzyła. Nikt im do tego nie jest potrzebny więc cała ta gadka o kompromisie to mydlenie oczu. Mogli łamać po nocy Konstytucje, mogą po nocy naprawić i poinformować społeczeństwo o zaprzysiężeniu brakujących sędziów i wydrukowaniu wyroku. Problem rozwiązany.

 • liftertoja

  Oceniono 6 razy 6

  Kompromis wedle PiS - wyg sie zgodzicie, ze bedzie jak my chcemy, a my sie zgodzimy to zatwierdzic. Dzieki temu obie strony zaakceptuja swoje wzajemne stanowiska.

 • white_lake

  Oceniono 10 razy 6

  co jest, nie ma ważniejszych spraw, że taki wysyp trolli przy tak nieważnym w sumie newsie
  ale opluć i wyśmiać starszą kobietę jest bardzo łatwo, więc korzystają z okazji...
  to wstyd i żenująca łatwizna, wstyd, piśdzielce, wasze chamstwo mówi samo za siebie

 • porfiry3

  Oceniono 10 razy 6

  Czy kompromis będzie oznaczał, że opublikują nagłówek? A może co drugie słowo? Pewnie nie. To może podpisy?

 • mjg06

  Oceniono 7 razy 5

  panie chrabota idź się pan wychrabotać

 • sovelo11

  Oceniono 5 razy 5

  Mieliśmy już praktykę w takich kompromisach. Prywatną, ale udaną. Kiedy w minionych, niesłusznych czasach ukradziono komuś samochód, albo tylko koła od samochodu pierwsze co robił, to szedł do sąsiada z podwórka znanego z kontaktów z lokalnym "półświatkiem" i pytał, za ile może wykupić. Po uiszczeniu "wykupnego" odzyskiwał swoją własność i zadowolony z "kompromisu" znów mógł jeździć swoim własnym samochodem. Niech żyje kompromis!

 • radon13

  Oceniono 5 razy 5

  Kompromis to wlasnie jest - niech PIS przestrzega prawa a prezes TK dopuscił do orzekania 2 sędziów wybranych przed czasem ale miejsca się zwolniły . Jaki byłby kompromis gdyby prezes TK był z PIS ?

 • optymus58

  Oceniono 4 razy 4

  Porozumienie na drodze kompromisu z PiS-em w sprawie TK bez wczesniejszego opublikowania orzeczenia z 9 marca 2016r.....to pogwalcenie prawa przez wszystkie strony porozumienia...NIE DLA KOMPROMISU Z PISEM DO POKI PREMIER NIE OPUBLIKUJE ORZECZENIA!!!!!

 • lukasiklukasik

  Oceniono 8 razy 4

  Zasługi redaktora Chraboty dla zwycięstwa pisu są nie do przecenienia. Było nie było, szefuje rządowemu dziennikowi. Choć trzeba oddać sprawiedliwość, Chrabota pod względem wspomnianych zasług Lisickiemu do pięt nie dorasta.
  Gdzież te czasy, gdy naczelnym był Dariusz Fikus. To se ne vrati.

 • andis7

  Oceniono 6 razy 4

  KOmpromis może być tylko taki, że rząd opublikuje wyroki TK a opozycja (dzisiejsza) zapewni po zmianie większości sejmowej, abolicję przed Trybunałem Stanu głównym sprawcom tego przestępstawa przeciwko konstytucji RP: pani Szydło i panu Dudzie.

 • macik300

  Oceniono 12 razy 4

  kompromis to będzie jak jakiś zoofill zgwałci niejaką pawł...wicz
  i w ramach kompromisu z sądem zostanie uniewinniony za igraszki z maciorą
  albo jak ktoś da w ryj niejakiemu zio... bro i zostanie uniewinniony bo za skasowanie zera nie można karać.

 • januszhalinasopot2

  Oceniono 5 razy 3

  W sprawie konstytucji nie może być zawierany kompromis polityków. tylko referendum społeczne jest w stanie dokonać zmian w Ustawie Zasadniczej.

 • sigm_0

  Oceniono 5 razy 3

  następna debilna propozycja - durnie nie rozumieją, ze Konstytucja RP to obowiązujące prawo,

 • miroslawplpl

  Oceniono 3 razy 3

  Pasowałby lepiej cytat; "możecie nas pocałować w kompromis"

 • myszerej_pancerni

  Oceniono 5 razy 3

  Kompromisem może być tylko wycofanie doniesień do prokuratury. Pod warunkiem naprawienia wszystkich szkód.

 • red_fang

  Oceniono 6 razy 2

  Faktycznie zirytowana i faktycznie krzyczała (koniecznie wykrzyknik!). Gazeta chyba chce równać do Faktu z tymi tytułami.

 • rojblik

  Oceniono 1 raz 1

  Możecie tak gardłować do usranej śmierci i jeśli myślicie, że kaczor się ugnie, to jesteście naiwni, jak dzieci. Nie po to ma większość w sejmie, senacie i prezydenta, żeby się teraz wycofać. Zawsze miał w doopie Unię Europejską i straszenie go tą organizacją wywołuje na jego twarzy śmiech politowania.

 • Maciej Kowalczyk

  Oceniono 1 raz 1

  14 października 1767 r. książę namiestnik Rosji - Repnin wystosował do obywateli Rzeczypospolitej taką oto deklarację:
  Oddziały Jej Cesarskiej Mości, mojej władczyni, przyjaciółki i aliantki Rzeczypospolitej, aresztowały biskupa krakowskiego, biskupa kijowskiego, wojewodę krakowskiego i starostę dolińskiego z powodu ich prowadzenia się, uwłaczającego godności Jej Cesarskiej Mości, podważającego czystość jej zbawiennych, bezinteresownych i przyjaznych intencji w stosunku do Rzeczypospolitej. Niżej podpisany powiadomił najjaśniejszy Sejm, pozostający pod protekcją Jej Cesarskiej Mości, o stanowczych i uroczystych zapewnieniach kontynuacji tej opieki oraz pomocy i wsparciu Jej Cesarskiej Mości dla zachowania praw i wolności Rzeczypospolitej, z ukróceniem wszystkich nadużyć, które wśliznęły się do rządu, sprzecznych z prawami kardynalnymi państwa. Jej Cesarska Mość pragnie tylko dobrobytu Rzeczypospolitej i nie zaprzestanie udzielać jej swego wsparcia dla osiągnięcia tego celu, bez żadnej zapłaty, pragnąc tylko bezpieczeństwa, szczęścia i wolności narodu polskiego, co już zostało jasno wyrażone w deklaracjach Jej Cesarskiej Mości, które gwarantują Rzeczypospolitej jej obecne posiadłości, jak również prawa, formę rządu i przywileje każdego. Nikołaj książę Repnin.

 • tygrys102

  Oceniono 1 raz 1

  właściwie to mi już nie żal pisowskich półgłówków

 • cogito-ergo-sum-vere

  0

  w temacie IGNORANCJA czy MANIPULACJA żurnalistów:
  (1) w TVN z jednej strony E. Ewart b. często przedstawia materiały które obnażają sposób manipulacji społecznością m.in. przez lobby związane z wielkim biznesem, pokazujące jak w demokratycznym (ponoć) państwie (np. w USA) KUPUJE się raporty z założoną z góry tezą (przynoszącą zamawiającym niebotyczne dochody), raporty robione przez "zacne autorytety" pracujące na renomowanych uczelniach które de facto są pospolitym KŁAMSTWEM ... a z drugiej żurnaliści TVN i zaproszone "zacne" osoby zachowują się jakby ... NIGY TYCH MATERIAŁÓW NIE OGLĄDAŁY! Zachowują się w ten sposób, że każą telewidzom wierzyć w rzekomo demokratyczne reguły wg których funkcjonuje amerykański i światowy biznes, światowe finanse, czy też całe życie społeczno-polityczne! Nie dajmy się zwariować -- nie ma jakiejś abstrakcyjnej demokracji opartej na prawdzie, sprawiedliwości i prawie! Demokracja to jest tylko narzędzie do ... rządzenia -- do rządzenia państwami, społecznościami lub chociażby rządzenia wybranym fragmentem rzeczywistości!
  (2) w telewizji POLSAT red. Gugała b. często krytykuje dzisiejszy rząd PiS (de facto 3 miesiące rządów) ws. wprowadzanych zmian do systemu wymiaru sprawiedliwości, tj. w sądownictwie i prokuraturze ... Wygląda na to, że ... w ogóle nie ogląda programu stacji "Państwo w państwie"!
  (3) GW, TOK-FM, ... prezentują ochoczo żądania opozycji ustąpienia min. Błaszczaka (nie moja bajka) z powodu niby incydentu z prezydencką limuzyną na A4 ale pamiętamy, jak ta sama GW zachowywała się w odniesieniu do min. B. Klicha po katastrofie pod Mirosławcem czy też katastrofie Smoleńskiej ...
  To tylko wybrane przykłady MANIPULACJI ... Apel do żurnalistów: bliżej świata realnego, OGLĄDAJCIE ze zrozumieniem CHOCIAŻ PROGRAMY SWOICH STACJI! Inaczej telewidzowie za grosz nie dadzą wiary w news-y które podajecie w programach info! Telewidz oczekuje pewnej spójności przekazu i szybko wyczuwa fałsz i manipulację polityczną!

 • andrzej23195

  0

  Złodziej właśnie odchodzi ale jeszcze nie bardzo chce i szkodzi jak może a powinien siedzieć .

 • andrzej23195

  0

  Kompromis to jedyne wyjście nie prawda jeszcze jest drugie które pozbawi opozycję szans na cokolwiek .

 • andrzej23195

  0

  Patrze na te wypociny ludzi kórym nagle w oczka wskoczyła wojna i chęć unicestwienia większości rodaków . Ludzi którzy nagle ślepo uwierzyli propagandzie . Przejżeć sobie kto pierwszy zaczął i jaki był pierwszy wyrok trybunału . To PO wraz z prezesem trybunału i drugim sedzią którzy uczestniczyli w matactwie rozpoczeli ten proces . PIS może nieudolnie popełniając błędy starał się to naprawić i wykorzystać . Dalsze zaognienie sytuacji przyniosły dowolność ilości sędziów w sorzeczeniach i dowolność interpretacji konstytucji , bo tak jest skonstruowana ijak nie pasuje jeden artykół bierzemy drugi .

 • andrzej23195

  0

  Portal tok fm chyba ściek fm .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX