#Dobrazmiana w TVP nie taka dobra: Standardy w dół. To akcja polityczna [POSŁUCHAJ]

- Obserwuję programy informacyjne, jak one zmieniły swoje oblicze. Ta zmiana jest na gorsze, pogorszyły się standardy jeśli chodzi o obiektywizm, widzę, jak zmienił się garnitur ekspertów - mówił prof. Janusz Adamowski w Pierwszym Śniadaniu w TOK-u.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prof. Janusz Adamczewski w Pierwszym Śniadaniu w TOK-u mówił o sytuacji zawodowej dziennikarzy - połowa z nich pracuje na tzw. śmieciówkach, umowach o dzieło. - Środowisko jest rozkawałkowane, rozpolitykowane - uważa prof. Adamowski, medioznawca, dziekan Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych UW.

Łup wojenny

- Media publiczne zawsze padały łupem zwycięzców. Paradoks polegał na tym, że kto miał media publiczne ten przegrywał wybory. Wydaje się, że ustawodawca nienależycie zabezpieczył finansowo media publiczne, co zmusiło je do poszukiwania komercyjnych pieniędzy. To zmusiło media publiczne do walki z mediami prywatnymi, bo ten "tort" jest ograniczony. Ściganie się z mediami komercyjnymi skończyło się szukaniem cięć i dramatycznym obniżeniem jakości programu - tłumaczył w Pierwszym Śniadaniu w TOK-u prof. Adamowski.

Piotr Maślak, sam stracił pracę po tym, jak władzę w TVP objął Jacek Kurski. - Mamy około setki zwolnionych dziennikarzy z powodów nie do końca jasnych. Każdy, kto próbuje zachować resztki rzetelności (chodzi o sprawę wydawczyń z TVP Info), uczciwości i obiektywizmu, może być zwolniony - mówił.

- Władza uczyniła z przejęcia mediów publicznych jeden z priorytetów - komentował Adamowski. Zwrócił uwagę, że zmiany są nie tylko kadrowe, ale i prawne. Zmieniana będzie bowiem ustawa medialna.

- Widać wyraźnie, kim zwalniani są zastępowani - ludźmi z mediów ewidentnie związanych z partią rządzącą. To akcja polityczna. Obserwuję programy informacyjne, jak one zmieniły swoje oblicze - poczynając od czołówki, przez prowadzących. Ta zmiana jest na gorsze, pogorszyły się standardy jeśli chodzi o obiektywizm, widzę, jak zmienił się garnitur ekspertów - dodał.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (114)
#Dobrazmiana w TVP nie taka dobra: Standardy w dół. To akcja polityczna [POSŁUCHAJ]
Zaloguj się
 • tomtg123

  Oceniono 60 razy 54

  Cóż, PZPR miał telewizja Urbana i przegrał, bo każde dziecko widziało że "telewizja kłamie". Telewizja Kur(w)ska PiSu pracuje sobie na taką samą pozycję. I OK.

 • iluminati_semper

  Oceniono 25 razy 25

  tvpis nie ma kierować się jakością i standardami
  ma mówić kto jest wróg i wichrzyciel
  i dlaczego rząd i pan prezydent są najlepszejsi

 • jowialski

  Oceniono 20 razy 18

  @janpe1
  Jak będę chciał popatrzeć na ładne kobiety to pójdę na jakikolwiek
  pokaz mody a nie oglądał w tvp pisowskie kaszaloty.

 • Jan Sowa

  Oceniono 19 razy 17

  TVPiS ma być platformą komunikowania dla rządu. TVPiS ma kierować gniew narodu na wrogów ludu. Do tego nie są potrzebni dziennikarze, wystarczą wierni słudzy.

 • Szymon Szubielski

  Oceniono 14 razy 14

  Wybór ogromny nie trzeba i dla zdrowia nie należy oglądać oglądać TVP

 • tw.jacek_i_placek

  Oceniono 21 razy 13

  Spierdziałem się na TVPiS.

 • dumlat

  Oceniono 14 razy 12

  Marze o tym , żeby zobaczyć trójkę prezenterów w mundurach. Adamczyk , Holecka i Ziemiec.
  Sługus reżimu kaczego od A do Z. Jestem pewien, że jak będzie trzeba naczelnik nie zawaha się przed niczym....

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX