"Walkę z terroryzmem trzeba prowadzić na wszystkich frontach. Ale tak, by nie wyrzucić z Europy rządów prawa"

- Glosy typu: "wyrzucić obcych z Europy", to woda na młyn terrorystów - ostrzega Józef Pinior. Wg legendarnego działacza "S", słabością UE jest m.in. brak wspólnych - ponadnarodowych - sił antyterrorystycznych. W zamachach w Brukseli zginęło ponad 30 osób, około 250 zostało rannych.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- W tej chwili siły demagogiczne, ksenofobiczna prawica wykorzystują, te straszliwe ataki, na rzecz zamknięcia. A to tak naprawdę woda na młyn terrorystów. Bo mają wtedy dowód, że w Europie mogą być tylko przegranymi, pariasami - mówił Józef Pinior w "Poranku Radia TOK FM".

Były europoseł PO nie ma żadnych wątpliwości, że walka z terroryzmem powinna być dla UE priorytetem. Ale nie można stracić z pola widzenia wartości, które leżały u podstaw cywilizacji europejskiej.

- Musimy zrobić wszystko, żeby skutecznie walcząc z terroryzmem, nie wyrzucić z Europy rządów prawa, gwarancji praw obywatelskich, praw człowieka. Tego wszystkiego, co nas różni od terrorystów i fundamentalistów. To nie jest tak, że musimy sobie radzić łamiąc zasady, które zbudowały naszą cywilizację - uważa Pionior.

RELACJA REPORTERA TOK FM Z BRUKSELI: To jest wyjątkowo cichy i spokojny poranek>>>Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (85)
"Walkę z terroryzmem trzeba prowadzić na wszystkich frontach. Ale tak, by nie wyrzucić z Europy rządów prawa"
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 7 razy 5

  A tak nawiasem mówiąc... Amerykanie poddali torturze "submarine" niejakiego Khalida, organizatora zamachu na WTC (podobno nawet u nas w Szymanach)... Dzięki czemu "poniewierając" nasze demokratyczne...w a r t o ś c i...Ale w zamian uzyskali znacznie mniej.. p o g r z e b ó w...Niż my w Europie...Dla wyrównania tej wołającej o pomstę Nieba niesprawiedliwości... Przynajmniej europejscy "obrońcy praw człowieka" wyegzekwowali od Polski sądowe zadośćuczynienie dla Khalida, w wysokości dobre ponad sto tysięcy Euro...Co z pewnością pozwoliło terrorystom kupić trochę porządnego C3 do wypełniania bomb, zamiast amatorskich materiałów wybuchowych z azotu, ropy, cukru i czego tam jeszcze...

 • gaja8822

  Oceniono 5 razy 5

  Pan Pinior - poczciwy człowiek, ale niezbyt twardo stąpający po ziemi.
  Przybysza powinno się powitać i od razu na wstępie przekazać mu , że jeśli chce żyć w danym kraju, to ma przestrzegać jego praw - jeśli nie - to wypad. Nie dawać zbyt pochopnie obywatelstwa, jeśli już to warunkowe, które umożliwiałoby deportację do kraju pochodzenia w przypadku "złego zachowania".
  I niestety, brak pomocy socjalnej dla nowo przybyłych równej tej, którą otrzymują obywatele kraju przyjmującego. Coś dać na początek, ale potem - sam zapracuj, zarób - to może odwidzi ci się europejskie eldorado.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 9 razy 5

  Jak na razie "akcja" naszych liberalnych elit intelektualnych w USA i w Europie, oburzonych "podsłuchami" NSA doprowadziła nie tylko do zgłoszenia Snowdena do "nobla", ale wymusiła zawieszenie rzeczonych "podsłuchów" ... W imię obrony praw człowieka (ale niekoniecznie prawa do źycia ofiar zamachów)...To NSA dawniej była źródłem wielu informacji o terrorystach w Europie. Ale zasady to zasady... Snowden słusznie ma nadal nadzieję na Nobla..

 • alchemik9999

  Oceniono 12 razy 4

  Pierdzie... pan jak potrzaskany. Nic tak nie zachęca muzułmanów jak zakichana polityczna poprawność....
  Was nawet głos muezina rozlegający się rano w europejskich miastach nic nie nauczy.
  Rozwaliliście wszystkie wszystkie wartości, które przyświecały założycielom EU a teraz lejecie krokodyle łzy. No ale przecież według światłych europejczyków, nie można postawić szopki bożonarodzeniowej bo to może urazić uczucia muzułmanów. Róbcie tak dalej to się to skończy albo tym, że zamiast wolnej niedzieli będziecie mieli wolny piątek albo pojawi się nowy Hiller który skąpie ten kontynent we krwi.

 • 66kropek

  Oceniono 3 razy 3

  To walcz chłopie wartościami! Powodzenia!

 • cynnik2

  Oceniono 7 razy 3

  Proszę pana, ja uważam, że tylko ksenofobiczna, jak pan mówi, prawica daje nam w tej chwili szansę na usuniecie agresywnego islamu z naszych miast.
  Wole być ksenofobem niż kolejnym trupem. I w doopie mam poprawność polityczną.

  A rządy prawa, gwarancja praw obywatelskich, prawa człowieka? To wszystko zgaśnie w obliczu kolejnego ZAMACHU. I ludzie będą błagać o skutecznego dyktatora, który ich OBRONI i zrobi porządek.
  Bo ONI, TERRORYŚCI, rozumieją tylko mowę SIŁY.

 • biedronia-czerska

  Oceniono 10 razy 2

  Piniorku - ta zaraza islamska ma w dooopie wszelkie prawa europejskie - oni rozumieją tylko strach i siłę - należy gonić te szczury jak najdalej od Europy. Chcesz Piniorku nad nimi się użalać to zapiergalaj razem z nimi do Afryki Środkowej ... Allahu Akbar ...
  "Dlaczego muzułmanie nie imigrują do innych islamskich państw nawet tych bogatych? To proste. Zgodnie z tradycją i prawem spisanym w tzw. "Karcie 'Umara" to innowiercy mają obowiązek utrzymywać muzułmanów na ziemiach podbitych przez nich, to innowiercy mają płacić specjalne upokarzające podatki jak Dżizja (W tym podatek katastralny od ziemi - włącznie z niewiernymi niewolnikami i seks niewolnicami. Bo cała ziemia i wszyscy ludzie są własnością Allaha oraz jego wyznawców Islamistów). To innowiercy mają zapewnić i finansować gościnę podróżującego muzułmanina, to innowiercy mają obowiązek dostosować się do islamskiego prawa Szariatu i to innowiercy mają być na każdym kroku upokarzani i z pokorą muszą te upokorzenie znosić - tak jak ma to miejsce w UE. Dlatego muzułmanie emigrują do Europy a nie do bogatych państw muzułmańskich - bo życie na koszt muzułmanina jest niemoralne natomiast korzystanie z pracy i majątku innowiercy jest ich prawem. Druga kwestia to podstępna kłamliwa islamizacja poprzez stopniowe zwiększanie ilości muzułmanów, aby w nadarzającej się chwili krwawo przejąć władze i ustanowić Islam i Szariat. Zasada jest taka, tam gdzie już stanęła stopa muzułmanów to już jest kraj islamski. Polska jest krajem islamskim według islamistów, bo w Polsce już jest pełno islamistów. I nawet jak wyrzucimy muzułmanów z PL to muzułmanie muszą tę ziemie odzyskać przy następnej nadarzającej się okazji! Dlatego wybudowali Meczet z Minaretem w Stolicy Kraju w Warszawie, aby wyć z niego (Allahu Akbar – Allah jest największy, większy od naszego Boga Jezusa Chrystusa) i obwieszczać muzułmanom świata i niewiernym Polakom, że Polska i Polacy już należą do Allaha i Islamu, tzn. Islam zwycięża a niewierni się wycofują przed islamem ze strachu lub ich głupiej naiwnej tolerancji wpisanej w nasze idiotyczne ateistyczne prawa jak: Konstytucja, Demokracja itd. itp. Islam nie jest TOLERANCYJNY! Według muzułmanów jesteśmy ich niewolnikami, podludźmi. Przypomina nam się niemiecki faszyzm a to jest islamo-faszyzm kilka razy gorszy od nazistowskich Niemiec."

 • glit64

  Oceniono 1 raz 1

  Pan Pinior juz starszy gosciu jest. I poczciwy. A czas zapieprza i zmienia wszystko. Nawet reguły gry.
  Swiat niejednokrotnie udowodnił że łamanie zasad popłaca. Swiat blizszy i dalszy. To sie moze nie podobać, ale tak jest i koniec.
  Reszta to tylko naiwne życzenia.

 • westgreg

  Oceniono 3 razy 1

  "W tej chwili siły demagogiczne, ksenofobiczna prawica wykorzystują, te straszliwe ataki, na rzecz zamknięcia. A to tak naprawdę woda na młyn terrorystów. Bo mają wtedy dowód, że w Europie mogą być tylko przegranymi, pariasami "

  A które to państwo, w którym dokonano zamachów, prowadziło dotychczas politykę opartą na ksenofobii? Nie mieszkałem nigdy w Belgii, czy Francji, ale wydaje mi się, że polityka tych krajów była całkiem odmienna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX