Szydło: nie przyjmiemy uchodźców. "Jestem zdumiony. Jest mi wstyd za nią i za Polskę"

Premier Beata Szydło dziś, dzień po zamachach w Brukseli oświadczyła, że "nie widzi możliwości, by Polska przyjęła uchodźców". - Jest mi wstyd za nią i za Polskę - pisze na swoim blogu prof. Jan Hartman.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Niewiele ponad dobę po zamachach terrorystycznych w Brukseli premier Beata Szydło ogłosiła w Superstacji, że "nie widzi możliwości, by Polska przyjęła uchodźców". Nasz kraj zobowiązał się do przyjęcia 7 tys. Rząd Szydło obiecał, że przyjmie pierwszą grupę (ok. 1000 osób)

- W dniu kolejnej tragedii zamiast okazać współczucie i solidarność z ofiarami ISIS, którymi są w przygniatającej większości Arabowie z Syrii i Iraku, lecz bywają nimi również Francuzi, Belgowie i inni Europejczycy, premier Polski ściśle realizuje plan zamachowców - pisze na swoim blogu etyk prof. Jan Hartman.

- Czyż nie tego bowiem chcą terroryści, aby europejska solidarność legła w gruzach, a każde z państw Unii zamknęło się zalęknione w swoich granicach? Lękliwe i ksenofobiczne reakcje polityków nie powstrzymają dalszych aktów terroru, lecz przeciwnie - staną się zachętą do kolejnych. Celem fundamentalistów jest osłabienie Zachodu - płochliwość, izolacjonizm, załamanie współpracy w łonie Unii Europejskiej są właśnie tą słabością. Czym bardziej zaś będziemy skłóceni i słabi, czym bardziej poddamy się uczuciom nienawiści i ksenofobii, tym śmielej poczynać sobie będą mordercy, widząc skuteczność swoich działań - uważa Hartman.

Etyk zwraca uwagę, że terroryści w Europie już są. Zwraca uwagę, że przyjęcie kilku tysięcy uchodźców to "symboliczne zaznaczenie politycznej solidarności".

- Odmowa symbolicznego udziału w relokacji uchodźców, którzy zresztą bynajmniej o pobycie w Polsce nie marzą, oznacza wyzwanie rzucone europejskiej solidarności. Ta egoistyczna postawa, połączona z krzewieniem przez polski rząd narowów ksenofobii, budzi rozczarowanie i gniew - i to zarówno polityków, jak i zwykłych Niemców, Francuzów, Szwedów, Brytyjczyków czy Holendrów. Kraje Europy zachodniej przyjęły w ciągu minionych 35 lat kilka milionów emigrantów z Polski, w kilku falach. Wśród tych emigrantów nie brakowało i nie brakuje elementów niepożądanych, łącznie z pospolitymi kryminalistami - zwraca uwagę prof. Hartman.

Przypomina również, że gwarancją naszego bezpieczeństwa jest bycie solidarnych i konstruktywnym członkiem wspólnoty europejskiej.

Cały wpis na blogu Hartmana

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (101)
Szydło: nie przyjmiemy uchodźców. "Jestem zdumiony. Jest mi wstyd za nią i za Polskę"
Zaloguj się
 • androsak

  Oceniono 28 razy 12

  pani Szydło ma reszcie pretekst by nie przyjąć uchodźców, oby sama nie znalazła się podobnej potrzebie !

 • ciemnyluddd

  Oceniono 10 razy 6

  Każde słowo które pani Szydło "wydala"... Jest do własnych moherów i kiboli...

 • donna deary

  Oceniono 7 razy 5

  Nie głosowałam na PIS i nigdy nie zagłosuję. Mieszkałam w Paryżu i w Brukseli, widziałam jak zachowują się muzułmanie. Naprawdę nie chcę ich w Polsce, nasi Tatarzy , w zupełności wystarczą. Muzułmanie uważają , że Allah dał im cały świat , a my ( niewierni) zajmujemy go tylko do czasu ,kiedy prawowici właściciele go odzyskają.Dlatego będą nas zabijać, aż do osiągnięcia swojego celu. I tyle w temacie. Wszystko jest w Koranie, wystarczy tylko przeczytać!

 • lubiedobrze

  Oceniono 21 razy 5

  I tak oto muzułmanie są w Polsce pożytecznymi idiotami PiS. Nikt ich tu nie widział ale dzięki nim Polacy zrozumieli, że nie chcą demokracji.

 • haja12

  Oceniono 8 razy 4

  w Polsce nie moga odbyc się swiatowe dni rozpusty katolickiej i papka tez niech tu nie przyjezdza Nie stac na s na to,poza tym jest niebezpiecznie jeszcze siagna jaą cholerę na nas za to

 • haja12

  Oceniono 8 razy 4

  co sołtysowa Broszka moze miec do powiedzenia o bezpieczenstwie Polski,kiedy ona własnej tyłka,,,bezpieczenstwa nie umie zapewnic? Ona ma" nic" do powiedzenie bo w przyszłym roku,o tej porze będzie siedziałą za kratkami jak nic ,razem z dudusiem i kaczką

 • bzbz666

  Oceniono 18 razy 4

  Oto jest prawdziwa gęba "narodu Jana Pawła II". Ci sami Polacy-katolicy, którzy przechwalają się, że w gościnności nikt im nie dorówna - ale jako "gościnność" rozumieją wyłącznie wizytę szwagra ze szwagierką.

  Rodacy JP2 przyjmą uchodźców pod warunkiem, że ci uchodźcy:
  - będą białymi katolikami
  - będą mieli dużo forsy
  - i że uchodźcować se będą za granicą, a opłatę za uchodźcowanie przeleją Polakom na konto.

  W zachodniej Europie już się zaczęli zastanawiać, dlaczego mają dopłacać do takich wschodnich buraków, które domagają się wyjątkowego traktowania, nie dając nic w zamian. Kiedy Polska wpadnie w kłopoty, zobaczy figę.

 • rbik53

  Oceniono 18 razy 4

  Oszustwem jest mówienie tylko tego co jest poprawne politycznie a nie tego co się faktycznie myśli. Tu jestem za PiSem. Ale tylko tu.

 • kotmiki

  Oceniono 13 razy 3

  Pani Broszko informuje, że wczorajszy zamach nie ma nic wspólnego z uchodźcami ,sprawcami są obywatele belgijscy ;jest Pani niedoinformowana ponadto naraża Pani Polskę na utratę dopłat dla rolników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX