Łukasiewicz: Terroryści dzisiaj częściej trzymają w rękach Play Station niż Koran [POSŁUCHAJ]

- Europa nie upadnie od terroryzmu, od kilku zwariowanych, sfrustrowanych młodzieńców, którzy są zasłuchani w pop-dżihad - mówił w TOK FM płk rezerwy Piotr Łukasiewicz, b. ambasador w Kabulu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Bracia Khalid i Brahim El Bakraoui to domniemani zamachowcy samobójcy, którzy we wtorek zdetonowali ładunki wybuchowe w hali odlotów lotniska w Brukseli. Według mediów bracia El Bakraoui mieszkali w Brukseli i byli znani policji jako przestępcy, ale nie z powodu zaangażowania w działalność terrorystyczną. W ostatnich latach obaj odsiadywali wyroki.

Co jeszcze można powiedzieć zamachowcach? - Nic ciekawego, to dość nieprzyjemne indywidua - mówił w TOK FM Piotr Łukasiewicz, były ambasador RP w Kabulu. - Ignoranci religijni, prostacy i kryminaliści. Co dobrego można powiedzieć o sytuacji? Służby są coraz skuteczniejsze, bo łapią ich żywych (chodzi o zatrzymania z ub. tygodnia - red.), to pokazuje, że świadomość operacyjna służb w zagrożonych krajów wzrasta - komentował w Światopodglądzie.

- To pokolenie współczesnych dżihadystów jest inne niż to, które obserwowaliśmy w jaskiniach Afganistanu. Bin Laden miał jakiś plan. Teraz dżihadysta siedzi raczej z Play Station w ręku niż z Koranem. To są wyrzutki, zagubieni ludzie, ale nie można się nad nimi użalać. Ale oni nie walczą z czymś, to raczej moda, szukanie sensu swojej egzystencji - komentował w rozmowie z Agnieszką Lichnerowicz.

- Europa nie upadnie od terroryzmu, od kilku zwariowanych, sfrustrowanych młodzieńców, którzy są zasłuchani w pop-dżihad. Europa upadnie od napięć, które powoduje ich marginalne działanie - stwierdził Łukasiewicz

- Ważne, żeby politycy nie straszyli nas wyimaginowanymi zagrożeniami, ale prowadzili pracę prewencyjną, pozwalającą na to, żeby ludzie mieli poczucie bezpieczeństwa. Poprawność polityczna - która stała się w ostatnich dniach "chłopcem do bicia - to nic innego jak kultura i szacunek do innych ludzi, nie multi-kulti, którymi szafują nasi politycy. Wobec terrorysty nie ma grzeczności - stwierdził.

Ekspert zwracał uwagę, że osiedla imigranckie z których pochodzą terroryści są zamieszkane przez ludzi którzy nie emigrowali w ostatnich latach, a w latach 50. czy 70. To są synowie tych, którzy z rynku pracy zostali wypchnięci. I tak jest do teraz, bo ich szanse na zdobycie pracy są o wiele niższe.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (26)
Łukasiewicz: Terroryści dzisiaj częściej trzymają w rękach Play Station niż Koran [POSŁUCHAJ]
Zaloguj się
 • 2-julita

  Oceniono 3 razy 1

  dlaczego Europa nie zamknie granic przed napływem tych najeźdźców /?????????
  na co czekają ci durni politycy , aż Europa spłynie krwią ??????????????
  wstrzymać dla tych imigrantów co napływają i już są socjał

 • furious_knight

  Oceniono 5 razy 1

  Uważam że to jest bardzo trafna analiza sytuacji. Ten cały terroryzm to kilka zniesmaczonych swoim nędznym życiem dziadów którzy na siłę próbują wmówić sobie i światu że skoro im się w życiu nie udało to znaczy że ze światem jest coś nie tak a koran okazał się idealnym narzędziem do tego żeby świat próbować zmienić. Do tego sami jak te cioty siedzą zabunkrowani w swoich lepiankach a młodym i zagubionym dzieciakom wmawiają że ich beznadziejne życie (czytaj wyżej - recydywa, chuligaństwo, nędzny codzienny żywot przed PlayStation) można zmienić na życie "bohatera" u boku "40 dziewic". Najlepszym przykładem jest to że w ciągu ostatnich kilku lat było kilka przypadków że jakieś europejskie dzieciaki z krwi i kości europejczycy wplątywały się ten cały dżichad, bo sprawa nie jest religijna tylko psychologiczna tu nie chodzi o to CZYM tylko KOGO namawia się do takich debilnych akcji z których wychodzi się tylko w strzępach. Koran jest narzędziem w ręku frustratów którzy chcą świat układać po swojemu ale sami nie mają odwagi nawet nosa z lepianki wytknąć.

 • tow.klamczynski

  Oceniono 2 razy 0

  Nie rozumiem dlaczego wiezymy w tego zadnego krwi Boga, importu z Bliskiego Wschodu. Tylko zle rzeczy z tamtad przychodza, ogniem i mieczem szerzona religia: chrzescijanstwo i islam. Potop, Sodoma, Gomora toz to holokaust. Czy ktos normalny modli sie do Hitlera?Nasi przodkowie czcili zjawiska natury. Europa miala swoich Bogow: Zeusa, Saturna, Apollo itd itp. Moze czas zaczac wierzyc w swoich Bogow, a nie tandete z importu.

 • szpung

  Oceniono 2 razy 0

  obecnie wiele zapalnikow ladunkow wybchowych mozna uru...miac za pomoca gsm

 • ao.a

  Oceniono 1 raz -1

  Nie interesuje mnie czy terrorysta nie ma szans na pracę. Interesuje mnie to, żebyśmy my i nasze dzieci mogli bez strachu wsiąść do metra czy autobusu, usiąść w kawiarni czy pójść na koncert. Nie chcę myśleć, że moje dziecko za ileś lat może zginąć z zamachu bo teraz świat poruszają zdjęcia muzułmańskich dzieci, które rodzice ciągną do Europy. Sorry ale wybieram swoje dziecko. Jeżeli ich przybycie łączy się z ryzykiem, że może dojść do terroru to nie chcę ich tu.

 • kolektywnie

  Oceniono 1 raz -1

  Imperialna polityka USA i jej sojuszników spowodwała eksplozję islamskiego teroryzmu.Opetanie tych ludzii jest świetnie wykorzystywane w polityce strachu.

  Europejskie elity lewicowo-liberalne są w stanie poświecić miliony istnień ludzkich aby stworzyć utopijne otwarte społeczeeństwo.Będą zaklinać rzeczywistość,opowiadać najróżniejsze teorie ale nie zakrzyczą rzeczywistości.

  Społeczności muzułmańskie w Europie nie integrują się,są roszczeniowe i na tej bazie łatwo o ekstremizm.Ideologia islamu daje wiele możliwości aby dać upust swojej frustracji a pożytecznych idiotów nie brakuje.

  Odnośnie wypchnięcia ich na margines.W tym samym czasie do Francji przybyli muzułmanie i azjaci z rejonu Indochin.Pierwsi są problemem a o drugich nic nikt nie słyszał.Z bardzo prostej przyczyny.Oni wtopili się w społeczeństwo jak u nas Wietnamczycy

  Islam daje ci szansę i usprawiedliwia wszelkie czyny na niewiernych ponieważ Mohamed niósł w jednym ręku gałązkę oliwną a drugiej miecz..

 • madznun

  Oceniono 3 razy -1

  A widział ktoś NOP-owca z Biblią?

 • ciemnyluddd

  Oceniono 7 razy -1

  Nareszcie jakiś głos rozsądku...To nie jest dawny Islam, który górował niegdyś nad chrześcijaństwem w schyłkowej epoce bizancjum nauką, kulturą, technologią cywilną i wojskową, a w ogóle wszyskim... Teraz gdyby nie trotyl, komórki, laptoly i kałachy niewiernych to by ich w ogóle nie było...Bo nawet zatracili umiejętnośc handlowania, czym Arabowie zawsze słynęli... Trudno uwierzyć źe w dalszej perspektywie ci cywlizacyjni analfabeci mieli by nas zawojować, O czym nas medis uporczywie przekonują..Po prostu czas się tylko obudzić i pozbyć idealizowanych złudzeń...I tyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX