Komentarze (144)
"To, co dziś jest poprawnością polityczną przed wojną nazywało się przyzwoitością"
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • biedronia-czerska

  Oceniono 13 razy 1

  Profesorek Mikołajenko ma kłopoty z logiką - z obiektywnych przesłanek wyciąga całkowicie błędne wnioski - kto mu dał tytuł profesora, która uczelnia ? ...

 • sto-szesc

  Oceniono 7 razy 1

  Poprawność polityczna to tak jak u Lema (Dzienniki Gwiazdowe, Podróż Trzynasta): "Przez przeoczenie napisał w artykule wstępnym, że w wodzie jest mokro. W związku z tym spodziewał się najgorszego."

 • tomasz.szczecin

  Oceniono 11 razy 1

  "nie wonie wolno powiedzieć, że gwałciciel to np. muzułmanin"
  a wolno powiedzieć, że dzieci w beczce zapeklowała rodzina katolicka?

 • ot48

  0

  - Poprawność polityczna jest pewnym porządkiem ideologicznym, przyzwoitość bierze się w wychowania - mówi z wywiadzie dla "Polityki" prof. Zbigniew Mikołejko.
  --------------------------------------------------------------
  „Poprawność polityczna jest pewnym porządkiem ideologicznym,”
  Wszystko zależy jaki kto wyznaje porządek ideologiczny. Dla przykładu. Dla jednych homoseksualizm to jedna z wielu norm zachowań seksualnych, dla innych jest to zboczenie seksualne.
  Uważam, że poprawność polityczna narzucana jest przez ideologów pewnych światopoglądów zwalczających wszystkich tych, co inaczej myślą, mają inne zdanie na dany pogląd.

 • white_lake

  0

  jak zwykle przekroczono granicę, poza którą dobra i słuszna z gruntu idea, zamieniła się we własną karykaturę
  zamiast tłumaczyć ludziom, że to jest przecież absolutnie elementarny składnik szacunku dla drugiej osoby "nie czyń drugiemu, co tobie niemiło", poprawność polityczna zmieniła się w przymus i terror, głaskanie po głowach złoczyńców (nie nazwiemy bandyty bandytą, bo mu będzie przykro) i zmienianie treści starych książek i wierszyków
  para poszła w gwizdek
  teraz każdy się ciągle czuje o coś obrażony i dyskryminowany, a poprawność polityczna to wzmacnia
  na przykład niedawna afera z Oscarami, że nie było czarnych nominacji, była tego klasycznym przykładem, Azjatów też nie nominowali, ale o tym się nie trąbiło na całym świecie
  pewnie dlatego, że Azjaci nie mają potrzeby molestowania wszystkich swoimi krzywdami, jak Czarni czy muzułmanie, a poprawność polityczna jest tu dla nich znakomitym narzędziem

 • rbik53

  Oceniono 2 razy 0

  .... poprawność polityczna to obłuda, kłamstwo i tchórzostwo, co wq**rwia mnie do żywego....

 • wlomat1

  0

  "To, co dziś jest poprawnością polityczną przed wojną nazywało się przyzwoitością"
  Tylko że to jest specyficznie pojęta "przyzwoitość". Tak "przyzwoitość" wobec wpływowych mniejszości, będąca równocześnie nieprzyzwoitością wobec innych - którym się zamyka usta w imię tej "przyzwoitości" i ogranicza ich prawa - np. do noszenia symboli religijnych.
  Taką "przyzwoitość" obserwujemy właśnie w UE - gdzie np. nawet służby odpowiedzialne za walkę z terroryzmem też muszą być aż tak "przyzwoite", żeby tego zjawiska nie zauważać i nie zwalczać
  Ludzie już mają dosyć tej "przyzwoitości - bo na własnej skórze odczuwają jej skutki >!>!>!>

 • szpung

  Oceniono 4 razy 0

  tepya profesorska palo powiem ci czym jest w istocie poprawnosc polityczna ty tepa palo jest brakiem odwagi cywilnej jest zwykym tchorzostwem i brakiem zdolnosci przeciwstawiania sie zlu, tacy jak ty mieszaja milionom mlodziezy w glowach na bezuzytecznych wykladach kto sa w istocie mieszanka indoktrynacji z autoaprecjacja wlasnego ego.

 • zasadniczook

  Oceniono 6 razy 0

  jak czytam taki lewacki bełkot, to zawsze zadaję sobie pytanie skąd się biorą osobnicy którzy wierzą, a co gorsze upowszechniają takie chore ideologie. Ci którzy koniecznie chcą implantować islam do Europy pod hasłem pomocy arabom-ludziom, to ten sam sort który chce notorycznych morderców resocjalizować, na siłę "przywracać" społeczeństwu zamiast czem predzej mordercę zaprowadzić na stryczek. Szczęśliwie, w całej Europie rośnie opór wobec takiego chorego widzenia świata. A tym wszystkim którzy tak umiłowali sobie arabów w Europie oświadczam, że za kilka - kilkanaście lat, Merkel będzie tak znienawiadzona jak Hitler kiedyś.

 • elasp

  Oceniono 6 razy 0

  Z całą pewnością NIE.

 • wlodzimierz.ilycz

  Oceniono 10 razy 0

  "To, co dziś jest poprawnością polityczną przed wojną nazywało się przyzwoitością"

  Doprawdy?
  To co teraz poprawni nazywają "przyzwoitością" przed wojną nazywało się nieprzyzwoitością.
  Np. afirmacja pornografii, narkotyków i zboczeń.

 • do100jnik

  Oceniono 1 raz -1

  panie profesorze, nie chcę mi się rozwijać tematu, ale political correctness czyli głupio na polski przetłumaczone, to wcale nie oznacza poprawności "poltycznej" - przed wygłaszaniem takich osądów proponuję wpierw zajrzeć do słownika

 • ciemnyluddd

  Oceniono 3 razy -1

  "Poprawność polityczna" jest pewną umową polegającą na dobrowolnym samoograniczeniu wolności słowa przez ludzi cywilizowanych. Po tym jak pewne pejoratywne słowa określające rasę, religię, płeć czy przynależność państwową albo narodową okazało się zdolne zabijać "jak nożem" (Niemen)... I tylko tyle. Nic dziwnego że właśnie Kościół posługujący się pomówieniem i "etykietowaniem" ludzi od zarania swego istnienia dla wskazywania "wrogów" ...Tak tego ...n i e n a w i d z i...

 • rave8

  Oceniono 7 razy -1

  Tymczasem całe rzesze ateistów dzisiaj podreptali do kościółka poświęcić wielkanocny koszyczek. Po kościółku na forum Agory psioczą jaki do kościółek jest zły. Oni nie wierzą, ale koszyczek na wszelki wypadek poświęcą.

  Ja rozumiem panie profesorze że w niektórych kręgach elitarnych jest w dobrym guście i tonie na gó... mówić czekolada, ale są jednostki jeszcze na tym świecie, które nie są zakłamane i fałszywe i na morderców mówią mordercy.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 3 razy -1

  Fałszywe analogie celem dalszej manipulacji czytelników. A kto rządził przed wojną. Podpowiem: socjalistyczny (PPS-owski) zamordyzm. A kto miał poparcie społeczne? Podpowiem: "faszystowska" Endecja - PiS to przy tamtych obozach mainstreamowe cipeczki.

  Co do diagnozy współczesnej polityki w Polsce - jest ona dokładnie proporcjonalna do propagandy, jaką sialiście za rządów PO. Jest to oczywista i oczekiwana reakcja na polityczną erę Tuska. A skalę wściekłości elektoratu obserwujecie właśnie wtedy, kiedy nikt palcem nie kiwnie (poza kilkoma opłacanymi dziadkami z KOD-u) w obliczu kryzysu konstytucyjnego (też wywołanego przez PO) czy uzurpacji mediów publicznych. Teraz wyobraźcie sobie, że "Wasze" jest jeszcze gorsze od tego, co jest teraz - w ocenie Polaków. Nikt Wam już nie uwierzy i nikt już nie dba.

 • pastozukk

  Oceniono 7 razy -1

  politycznie poprawny profesor. dba o karierę ofc... no cóż, mnie to wcale nie dziwi. Wyścig szczurów, kto najlepiej liże...

 • krzysio333

  Oceniono 7 razy -1

  To co przed wojną nazywano łapówkarstwem, za rządów PO było przekroczeniem standardów.

 • pastozukk

  Oceniono 5 razy -1

  ten człowiek bredzi

 • justas32

  Oceniono 11 razy -1

  Nie będzie nam żaden lewak mówił co mamy myśleć. Od tego mamy Kościół ...

 • mtp01

  Oceniono 3 razy -3

  Kultura edukacyjna PRL? A niby hasło "nie matura, lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera", to kiedy święciło triumfy? Być może Pan profesor nie słyszał, że to tamten "świetny" system nazywano "dyktaturą ciemniaków". Nie bez przyczyny polskie uczelnie wyższe w rankingach zajmują tak fantastyczne lokaty.

 • mariuszdd

  Oceniono 7 razy -5

  Facet tfuu profesor proponuje klepanie sie nawzajem po jajach a w tym przypadku z muzułmanami .
  To Dureń ha ha ha .
  PS
  Twierdzenie ,że kiedyś za komuny epej kształcono jest wyssane z brudnego palca Michnikoida

 • zdziwiony6

  Oceniono 7 razy -5

  "I zaraz po niech wychodzili"

  Kto to pisał? Chyba jakiś inteligent z PRL.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX