"Czuję dyskomfort psychiczny, że moi bracia w wierze popełniają tak straszne mordy"

- Islam w orientalnym arabskim wydaniu, jest religią bardzo zaskorupiałą. Wg mnie, ten konserwatyzm jest jednym z głównych powodów fali terroryzmu - ocenia pisarz Piotr Ibrahim Kalwas. Jak mówi, w Egipcie gdzie mieszka, zamachy w Brukseli spotkały się z powszechnym potępieniem.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Czuję dyskomfort psychiczny, że moi bracia w wierze popełniają tak straszne mordy, jak ataki w Brukseli. Muszę się tego tłumaczyć i jakoś brać na siebie odpowiedzialność za to, co wyprawiają muzułmanie ze wschodu - przyznał Piotr Ibrahim Kalwas w programie "Światopodgląd".

Jak mówił, islam w wydaniu arabskim, jest religią niezwykle konserwatywną. A przy tym, ma ogromny wpływa na życie ludzi.

- Ta religia ma w swych dogmatach, świętych tekstach zapisy o zabarwieniu brutalnym, kontrowersyjnym, bardzo archaicznym. One nie są reinterpretowane od półtora tysiąca lat. Oczywiście przytłaczająca część muzułmanów nie praktykuje kamienowania ani mordowania niewiernych. Ale dogmaty istnieją, czyli obowiązują. Uważam, że dopóki nie zostaną usunięte lub na nowo odczytane, będą wyznacznikiem dla wielu dżihadystów.

W Egipcie, gdzie Kalwas mieszka od kilku lat, nie ma "cienia sympatii" dla terrorystów. - Po zamachach w Paryżu widziałem w Aleksandrii taksówki z naklejonymi flagami Francji. Nikt do takiego gestu taksówkarzy nie zmuszał.

We wtorkowych zamachach na lotnisku i w metrze w Brukseli zginęło ponad 30 osób. Rannych zostało ponad 300 osób. Do ataków przyznało się tzw. Państwo Islamskie.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (51)
"Czuję dyskomfort psychiczny, że moi bracia w wierze popełniają tak straszne mordy"
Zaloguj się
 • mokry.wuj

  Oceniono 9 razy 3

  Ale farmazony ten człek opowiada. Przeszedł na islam w 2000 i chce zmieniać religię Arabów, mówiąc, że ta w wydaniu arabskim jest zbyt skostniała :). On jest jak "homoseksualni rabini", którzy wycięli z Tory fragmenty o homoseksualizmie. Jak powie "swoim braciom w wierze" o swoich pomysłach, to mu łep utną tępym scyzorykiem. Taki z niego muzułmanin, jak z koziego zadka puzonik. A tak poza tym, zacny Ibrahim nie zauważył jeszcze, że Egipt to też kraj arabski. Może za krótko tam mieszka :)

 • nedlog123

  Oceniono 15 razy 3

  Panie Piotrze Ibrahimie, pierdzielisz pan farmazony jak potłuczony. Mieszkam w teoretycznie mniej arabksim kraju niż Egipt - w Holandii. Zaskakuje mnie fakt,że tutaj zamachy z tego co widzę wśród ludności arabskiej spotkały się nie z potępieniem ale z aprobatą. Czy ten pański Egipt w którym pan żyje to jest na marsie?

 • dokkk66

  Oceniono 11 razy 3

  My też czujemy dyskomfort z tego powodu. Ja osobiście czuje też dyskomfort z powodu tego, że islamiści zrobili sobie w europie alternatywne państwo, w który kultywują plemienną dzicz.

 • cynnik2

  Oceniono 4 razy 2

  znowu ta propaganda wybielania "braci w wierze"? Dobrze, że nie moich.
  Każdy normalny człowiek w Europie, który choć raz zetknął się z "ubogacaczami" zachodniej kultury, wie, co o nich sądzić. Tylko media wciąż bredzą, jacy to oni nieszczęśliwi i wspaniali.

 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 4 razy 2

  Proponuję, żeby pan Ibrahim poruszył jeszcze temat pewnego ludowego zwyczaju powszechnie praktykowanego w Egipcie - mowa o klitoridektomii, czyli wycinania łechtaczki dziewczynkom. Może o tym też jeszcze nie wie? W ogóle pan Ibrahim sprawia wrażenie szurniętego, który pojechał na wczasy last minute i się zafascynował. A Wyborcza bierze go na eksperta.

 • alchemik9999

  Oceniono 6 razy 2

  Głodne kawałki pan sadzisz. Nie widziałem żadnego oświadczenia wydanego przez znaczącego immama który ogłosił fatwe - że każdy kto przeprowadza terrorystyczne zamachy nie wjedzie do muzełmańskikgo raju.
  Więc daruj sobie pan wciskanie kitu o pana dyskomforcie.
  Dyskomfort psychiczny to można mieć po obejrzeniu kiepskiego filmu ale nie po sytuacji gdzie giną ludzie....

 • robertkiszka

  Oceniono 1 raz 1

  Wierze w absurdy.Czuje dyskomfort psychiczny ze niektorzy ludzie wierzacy w absurdy w ktore ja wierze postepuja troche bardziej absurdalnie odemnie .Amen

 • admcanarisfanclubpoland

  Oceniono 3 razy 1

  Jihadi piotrek dal glos :)

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 3 razy 1

  " bracia w wierze popełniają tak straszne mordy"

  Bracia w wierze, obojętnie jakiej, winni być leczeni psychiatrycznie. Z tym Ibrahimem na czele

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX