"Nasze przepisy nie odbiegają od standardów europejskich" - prof. Zybertowicz broni przepisów antyterrorystycznych

- To nie jest żadna erupcja pomysłów, tylko efekt wielomiesięcznego przygotowania legislacyjnego - tak o propozycji prawa antyterrorystycznego mówi prof. Andrzej Zybertowicz. Wg doradcy prezydenta Dudy, w nowych przepisach nie ma nic, co powinno budzić niepokój.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ustawa antyterrorystyczna zakłada m.in.: prowadzenie przeszukań i zatrzymań przez całą dobę, zawieszenia imprez masowych i wystąpień publicznych oraz czasowe zamknięcie granic.

- Co tym politykom strzeliło do głowy, że nagle uznali, iż muszą mieć prawo do aresztowań także między 22 a 6 rano? = pytał Jacek Żakowski, krytykując propozycje przedstawione przez min. Mariusza Błaszczaka. Zupełnie inaczej projekt ustawy ocenia prof. Andrzej Zybertowicz. Wg doradcy prezydenta Andrzeja Dudy, propozycje sa zgodne z rozwiązaniami stosowanymi w innych państwach UE. Np. przepisy pozwalające na aresztowania w nocy mają wejść w tym roku w Wielkiej Brytanii.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (36)
"Nasze przepisy nie odbiegają od standardów europejskich" - prof. Zybertowicz broni przepisów antyterrorystycznych
Zaloguj się
 • pimpao

  Oceniono 10 razy 8

  Nie rozumiem po co zapraszać tą mendę i półgłówka do publicznych wystąpień. Uwiarygadniacie tego bałwana, tak jak uwiarygadnialiście i zrobiliście gwiazdy medialne z Terlikowskiego, Oko i tego typu żulii.

 • he219uhu

  Oceniono 7 razy 5

  My, słuchacze TOK FM (ja od ponad 10 lat) domagamy się NIEZAPRASZANIA DO NASZEGO RADIA PISOBOLSZWICKICH CZYNOWNIKÓW w rodzaju Zybertowicza, Kempy, Waszczykowskiego, Sellina i innych, których nie chce mi się wymieniać, a których wszystkich znacie! Oni mają swoje media, teraz będą jeszcze mieli Trójkę, o pardon, Trójcę, i tam będą szczuli Polaków na Polaków.
  Tylko nie wiem czym Wam zagrozić. Bojkotem słuchania? W grę nie wchodzi.;)

 • taroudant

  Oceniono 5 razy 3

  Nie odbiegają od standardów europejskich z lat 30' w Niemczech i ZSRR. Zybetrowicz, jesteś bolszewicką mendą, jat twój malutki szefunio.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 3 razy 1

  To ten żałosny "teoretyk" który twierdzi że bez "krwi założycielskiej niema państwa... W tutce było za mało...

 • tadek-1

  Oceniono 3 razy 1

  Panie Zybertowicz. Panu to juz zupelnie na glowe padlo.

 • jezierskiadam

  Oceniono 3 razy 1

  Skandal i kompromitacja.
  Kto nadał tytuł prof. takiemu prymitywowi jak Zybertowicz?

 • janpe1

  Oceniono 3 razy 1

  Lepiej by zrobila niz słać pomsty do nieba na Zybertowicza, gdyby UDOWODNIŁA tu jakas menda i półgłówek typu >pimpaa< sypiąc jak z rękawa przykladami oczywiscie, ze jednak...nasze przepisy odbiegają od standardów europejskich i ze Zybertowicz sie myli mowiac .."Nasze przepisy NIE ODBIEGAJĄ od standardów europejskich" Mam racje mowiac, ze lepiej by zrobila? OCZYWISCIE ZE MAM !!

 • stef0909

  Oceniono 5 razy 1

  Pokazuj się jak najwięcej karakalu pomagasz ludziom przejrzeć na oczy i olać PiS-sekte....

 • he219uhu

  Oceniono 3 razy 1

  Czemu zapraszacie na antenę pisowców, a w szczególności tego hejtera Zybertowicza, który linczuje demonstrantów KOD jako pachołków Kremla w wojnie hybrydowej?! Oni mają swoje szczujnie typu radiomaryja lub trwam i niech tam promują swoją chorą katofaszystowską ideologię. Jeszcze brakuje, żebyście Kempę zaprosili! Czemu zachwaszczacie takie dobre radio takimi kreaturami jak Zybertowicz?!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX