"PiS po poprzednich rządach ma zszarganą opinię. Neo-PiS ostrzy narzędzia, szykuje prawne kastety i pałki"

- Po ekscesach rządów 2005-2007, aktach agresji wobec różnych środowisk, przypadkach nadużycia władzy PiS miał zszarganą reputację. Neo-PiS przybrał postawę pamiętnego szatniarza z Misia: nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi? - pisze w "Polityce" Jerzy Baczyński.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Odkąd nowa ekipa objęła władzę, powtarzamy, że arogancki sposób uchwalania prawa i prowokacyjne nominacje personalne, wpisywanie do ustaw przepisów wyłączających służby specjalne czy prokuraturę spod zewnętrznej kontroli oraz próba sparaliżowania Trybunału, muszą rodzić niepokój co do intencji władzy. Widać, że ostrzą narzędzia, szykują prawne kastety i pałki -pisze Jerzy Baczyński w najnowszej "Polityce" .

- Po ekscesach rządów 2005-2007, aktach agresji wobec różnych środowisk, licznych przypadkach nadużycia władzy PiS miał zszarganą reputację - uważa Baczyński. - Kampania wyborcza tamten wizerunek partii złagodziła. Po tym jednak, co się wydarzyło od wyborów wróciły wszystkie stare obawy i podejrzenia. Neo-PiS przybrał postawę pamiętnego szatniarza z Misia: nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi? Na pozór nic, ale jeśli się atakuje instytucje państwa, łamie konstytucję, pomiata wielomilionowymi grupami obywateli, to sytuacja może się mścić - uważa redaktor naczelny "Polityki".Cały komentarz w najnowszym wydaniu tygodnika>>

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (72)
"PiS po poprzednich rządach ma zszarganą opinię. Neo-PiS ostrzy narzędzia, szykuje prawne kastety i pałki"
Zaloguj się
 • crueltruth

  Oceniono 58 razy 52

  Oj tam, oj tam, najwazniejsze, ze odeszlismy od murzynskosci. du.a nie bedzie juz wiecej żebrał na kolanach o audiencje u Obamy. To byl juz naprawde ostatni raz, NAPRAWDE!!!

 • jezierskiadam

  Oceniono 52 razy 46

  Główna cecha, która odróżnia nas od innych narodów nazwana została już w XVIII wieku, przez zachodnich historyków i filozofów, Polską Anarchią. Jest to specyficzny rodzaj kłótliwości, zapamiętania w sporach, wypracowany na Szlacheckich Zjazdach i Sejmikach, na których wszyscy byli „równi” i każdy, kto chciał, mógł wykrzyczeć swoją „rację”. A potem ta „racja” miała takie samo znaczenie jak każda inna „racja”. Jeśli konieczna była jednomyślność dla podjęcia jakiejś decyzji. Równość była najważniejsza.

  Kiedyś uważano, że Polacy dają zły przykład innym narodom. Dlatego upadek Polskiej Anarchii wywołał radość wśród elit intelektualnych XVIII-wiecznej Europy

  A gdzie jest nasz pozytywny wkład do dorobku Ludzkości?
  Dokładnie w tym samym.

  Jesteśmy niezwykle odporni na wszelkie próby wprowadzania w Polsce jakichkolwiek form dyktatury !!!

  - „Musi, to na Rusi, a w Polsce to jak kto chce”.- Mówi stare polskie porzekadło.

  A historia XX wieku jest na to doskonałym dowodem.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 45 razy 39

  "Ekscesy" PIS, to jak się okazało... Tylko problem... m o ż l i w o ś c i... Ale nie zasad, czy poczucia legalizmu... Kto zasiał wiatr, już zbiera...b u r z ę... "Łagodna Twarz Prezesa" dziś potrzebna jak nigdy...Ciekawe, kto jeszcze da się na to... n a b r a ć.. ?

 • aqqwa

  Oceniono 41 razy 35

  Umiarkowani propisowcy i bierni obywatele nagle poczuli, że dobrazmiana ich też dotyka. Polityką pogardząją - a tu nagle ich ukochana radiowa Trójka - łup!
  Puszcza Białowieska - łup!
  Mam ubaw kiedy widzę ich zdumienie, że dobrazmiana ich też zaczyna walić po łbie.

 • dwie_brzozy

  Oceniono 35 razy 33

  Porównanie z szatniarzem z misia bardzo trafne :) Klasa pis to dno, niestety ich retoryka skierowana jest do najprostszych często nie do końca rozumiejących coś szerzej ludzi. PiS nazywa tą grupę "ciemnym ludem" i na niej gra. Niestety w tym wszystkim okazuję się, że chodzi im tylko i wyłącznie o tzw. "koryto". Dla Polski nie maja nic do zaoferowania tylko kłamstwa plucie i obrażanie innych niż oni.

 • esmeras

  Oceniono 31 razy 25

  No cóż, ta sytuacja ma wyraźny plus, bo oni kiedyś stracą władzę i nastepni powinni użyć tych samych "kastetów" prawnych żeby .. posadzic ich na wiele lat, już jest za co a PIS dopiero się rozkręca.

  Zagłosuję na każdego kto ostro obejdzie się z PIS-em.

 • justas32

  Oceniono 29 razy 25

  Najpierw Polskę zniszczymy, z Unii wyprowadzimy, z Nato wyprowadzimy, do Rosji przyłączymy. Niech żyją wizjonerzy z PIS ...

 • miastowiec-ze-wsi

  Oceniono 29 razy 25

  Neo PiS nie zrozumiał, ze narod wybiera partie aby rządziła usprawniała nasze zycie, dbała o rozwój gospodarczy a nie wprowadzała niepokój siła lęk, mówiła ludziom jak maja zyc i łamała prawo. To czego dopuścił sie PiS jest niewybaczalne. Zdemolował nasze panstwo, wprowadził atmosferę niepewności, zbrzydziła wielu ludziom Polske. Mając większość i prezydenta mogli zrobić naprawdę wiele dobrego, pozytywnie odcisnąć sie na naszym państwie, uczynić je bardziej przyjaznym, nowoczesnym. Tymczasem wybrali droge awantury, grożenia i narzucania swoich fanatycznych poglądów innym. Jak trzeba byc głupim aby tak zmarnować swoja szanse stania sie szanowaną partią i młotem rozwoju krajem. Jak trzeba byc głupim i destrukcyjnym aby doprowadzić panstwo i siebie do obecnej sytuacji. Wstyd Panowie z PiS wstyd.

 • apf

  Oceniono 27 razy 23

  Politycy zbyt często zapominają, że zostali wybrani by zarządzać dobrem wspólnym, a nie nim rządzić i władać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX