"Odejście Torbickiej z TVP to jakby Wenus przestała być drugą planetą Układu Słonecznego"

- Jeżeli ktoś jest Polakiem i nie kochał się kiedyś w Grażynie Torbickiej, to chyba tylko dlatego, że postanowił zostać księdzem - powiedział Piotr Kraśko w Poranku Radia TOK FM. - Albo spędził życie na emigracji - dodał.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Piotr Kraśko chciał zacząć środowy Poranek Radia TOK FM od przeglądu wydarzeń politycznych. - Ale powiedzmy sobie szczerze - wiele z tych wydarzeń opisywanych na pierwszych stronach najważniejszych gazet nie będzie ważna za tydzień, miesiąc czy rok - zaznaczył publicysta.

- Jest ktoś, o kim powiedzieć, że był klejnotem w koronie, to nic nie powiedzieć - ciągnął Kraśko. - Odejście Grażyny Torbickiej z TVP to jakby Wenus przestała być drugą planetą Układu Słonecznego - podkreślił. - Jeśli ktoś jest Polakiem i nie kochał się kiedyś w Torbickiej, to chyba tylko dlatego, że potem postanowił zostać księdzem albo spędził życie na emigracji - ocenił Kraśko.

Jego zdaniem, była już prezenterka TVP to "ikona, legenda, najwspanialsza kobieta w historii Telewizji Polskiej". - Jak to wspaniale, że spędziliśmy z nią w TVP te 31 lat - powiedział prowadzący Poranek. - Mówię to jako ktoś, kto kiedyś pracował z Torbicką, były to jedne z najwspanialszych chwil w TVP, i po prostu jako widz, który ją podziwiał, uwielbiał i kochał, nie bójmy się tego słowa, przez te wszystkie lata - dodał.

Grażyna Torbicka ogłosiła wczoraj swoje odejście z TVP2. Dziennikarka, jedna z twarzy TVP, dyżurna prowadząca gale i autorka programu "Kocham kino" promującego ambitne filmy, nie podała przyczyn tej decyzji, nie wykluczyła jednak możliwości współpracy ze spółką w przyszłości.

Szanowni Państwo,Po 31 latach pracy w Programie 2 TVP poczułam, że to dobry moment by spojrzeć na świat z innej...

Opublikowany przez Kocham Kino na 29 marca 2016
Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (139)
"Odejście Torbickiej z TVP to jakby Wenus przestała być drugą planetą Układu Słonecznego"
Zaloguj się
 • dziobak_w_kolczatce

  Oceniono 29 razy 27

  A teraz Ryszard Terlecki poprowadzi nowy cykl "Opowieści z krypty".

 • zabobonny.bokononista

  Oceniono 28 razy 20

  Ależ wielu księży zapewne kochało się w Torbickiej. Do czasu aż skończyła 12 lat.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 21 razy 11

  Co dowodzi że niektórych dziennikarzy stać na...r a t o w a n i e... twarzy opuszczając TVP... Ale nie rzucajcie kamieniem w tych których na to nie stać... Kształcenie dzieci, kredyty itp...Postawcie się w ich położeniu.. No to doczekaliśmy się nowego PRL-u...

 • elrobertos

  Oceniono 14 razy 10

  Mam to na kasecie jeszcze nagrane, Kocham Kino z Kusturicą, najpierw Czas Cyganów , następnie wywiad z Kusturicą i dalej Undergrund. Dziękuję pani serdecznie, za pani klasę, profesjonalizm i za to, że też dzięki pani kocham dobre kino.

 • abstrakcyjny2013

  Oceniono 10 razy 8

  królować będą programy typu: klasztory i kościoły w Polsce......
  pod red : pospieszalskiego albo terlika

 • 11lech

  Oceniono 8 razy 6

  przestałem oglądać TVPis

 • hannes_k

  Oceniono 8 razy 6

  " Jeżeli ktoś jest Polakiem i nie kochał się kiedyś w Grażynie Torbickiej, to chyba tylko dlatego, że postanowił zostać księdzem "
  Księża lubią młodych chłopców, a nie piękne kobiety.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX