Schetyna: Przywoływanie Targowicy jest śmieszne. To absolutna polityczna manipulacja

- Teraz nie będziemy się spierać, a po wyjeździe papieża będzie tak jak teraz? - pytał Grzegorz Schetyna w Poranku Radia TOK FM. - To jest absurd. Szukajmy tego, co wspólne, a nie umawiajmy się na zawieszenie broni - dodawał przewodniczący PO.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

-Europa nie akceptuje tego, co dzieje się w Polsce - powiedział Grzegorz Schetyna. - Można zaklinać rzeczywistość, przywoływać Targowicę i skarżenie się na obcych dworach. To jest po prostu śmieszne - ocenił polityk. Jego zdaniem, takie działania są "absolutną polityczną manipulacją".

- To ma na celu spowodować atmosferę niedomówienia, zdrady narodowej - dodał Schetyna. Według przewodniczącego PO, złe jest to, "co robi większość parlamentarna". - Zły jest brak szacunku dla prawa i konstytucji. To jest początek wszystkich problemów - zaznaczył.

"Szukajmy tego, co wspólne"

Polityk odniósł się do apelu Jarosława Kaczyńskiego o zaniechanie politycznych sporów do końca wizyty w Polsce papieża Franciszka. - Najważniejsze jest, jakie propozycje Kaczyński będzie miał dzień po - powiedział Schetyna. - My się możemy na wszystko umówić. Nie będziemy się spierać i PiS nie będzie łamał prawa do czasu, kiedy Franciszek nie wyjedzie, a później będzie tak jak teraz? To jest absurd - stwierdził były wicepremier.

- Spieramy się, ale szukamy wspólnych rzeczy - przedstawił swoją wizję Schetyna. Zaznaczał, że głównymi tematami dyskusji powinny być bezpieczeństwo, szczyt NATO, zachodni inwestorzy czy stabilna pozycja Polski na rynkach finansowych. - Tu wszyscy powinniśmy być razem. Szukajmy tego, co wspólne, a nie umawiajmy się, że zawieszamy broń, a dzień później rzucamy się na siebie - dodał polityk.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (43)
Schetyna: Przywoływanie Targowicy jest śmieszne. To absolutna polityczna manipulacja
Zaloguj się
 • ciemnyluddd

  Oceniono 9 razy 5

  Dla jednych śmieszne a dla innych nie. Zwłaszcza dla tych 2/3 rodaków którzy nie czytają ani jednej ksiązki w ciągu roku... Targowica była przeciw Konstytucji 3 maja, w interesie Rosji...

 • iglicznia

  Oceniono 6 razy 4

  Naczelnymi targowiczanami byli biskupi, czego nie dopowiedział Michalik. Nie dopowiedział, że zrobili to dla kasy od cara Rosji. Sprzedawczyki dzisiaj mają czelność pouczać?

 • kaczyzmowi_stop

  Oceniono 3 razy 3

  Schetyna ma rację. Kler odwraca "kota ogonem". To biskupów wieszano za zdradę Polski. Obecny episkopat to spadkobiercy zdrajców, więc powinni zamknąć swoje gęby i nie wspominać o "Targowicy", bo sytuacja z czasów po Insurekcji Kościuszkowskiej może się powtórzyć.

 • arvelli_net

  Oceniono 3 razy 3

  ... Pan Grzegorz odwołuje się do słów czlowieka który usprawiedliwil pedofilię w KK, smutne że w ogóle dyskutujemy o czymś co zżera od dawin dawna tych co tak mówią, bo wystarczy jeszcze sięgnąć okiem, wejrzeć w historyczne przesłania aby odpowiedzieć sobie samemu na pytanie o Targowicę! Chyba nie bylo w ostanim 1000 leciu bardziej umoczonej kasty społecznej niż KK który współpracował lub ciągnął korzyści z kapowania, donoszenia, sprzedawania i iścia na tzw. wyrękę okupantowi lub władzy! KK był ZAWSZE potrzebny w Polsce do uspokajania zbuntowanego narodu w zamian za dobra kościelne, w zamian za dostanie, spokojne i syte życie! Żaden z tych oligarchów kościelnych NIGDY nie podjął się ŻADNEJ fizycznej pracy (stosunki seksualne nie są PRACĄ!!!!).

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 2 razy 2

  "z terrorystami się nie negocjuje", po tym co wyprawia PiS jedyną dobrą metodą jest doprowadzenie do sytuacji w której ta banda nieudaczników zniknie z życia politycznego w Polsce raz na zawsze

 • polak_nieprawdziwy

  0

  Ja bym Grzesiowi nawet przyklasnął, gdyby nie to, że sam niedawno manipulował ordynarnie, prostacko, mówiąc kto faktycznie jego zdaniem wyzwalał Oświęcim.
  Schetyna po tej wypowiedzi, to dla mnie zwykły błazen, tak jak cały krytykowany przez niego PiS.
  Gdybym miał moc sprawczą, nadałbym mu dożywotnio tytuł arcybłazna.
  Ale Antka nie tak łatwo pozbawić tronu.

  P.S. Schetyna mniema, że ma jakąś moc sprawczą. Co powie staje się prawdą, jak z tym Oświęcimiem.
  Gdybyś ty Grzesiu powiedział, że jesteśmy zieloną wyspą, to pewnie nikt nie głosowałby na PiS.
  Ale to powiedział Tusk, więc milczałeś.
  I pewnie dlatego zieloną wyspą nie jesteśmy ;P

 • prokuraturarejonowa

  0

  Te elity polityczne to mamy do bani. PiS warte PO, PO warte PiS, a obie partie takiego samego funta kłaków warte.

  Jak by Kononowicz rządził byłoby tak samo.

 • falowod

  0

  Najzabawniejsze jest to ze manipulant zarzuca manipulacje :) .
  A kto mowil o tym ze Oswiecim wyzwolili Ukraincy ? "zapominajac" ze Front Ukrainski byl tylko z nazwy ukrainski .I mowil to facet z wyksztalceniem historyka !

 • manini

  Oceniono 1 raz -1

  Piszcie sobie piszcie tylko juz nie wielu to czyta narodzie he he

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX