"Petru niby miał maturę polityczną, a wrócił do przedszkola wymachując workiem z kapciami"

Ryszard Petru, lider .Nowoczesnej, był zadowolony z rozmowy ws. sporu o TK. - Oczy przecierałem ze zdumienia - komentował prof. Wiesław Władyka w TOK FM.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Inicjatorem spotkania był prezes PiS. Z zaproszonymi liderami opozycji rozmawiali o kryzysie ws. Trybunału Konstytucyjnego. Choć nie doszło do żadnych ustaleń, a Kaczyński miał zapowiedzieć, że rząd orzeczenia TK nie opublikuje, Ryszard Petru ogłosił, że widzi "światełko w tunelu". - Pan prezes ogromną większość nas ma w pewnej części ciała i nie jest to serce. Dostrzec tam światełko jest trudno, ale Ryszardowi Petru się udało - mówił w Poranku Radia TOK FM Tomasz Lis komentując wczorajsze spotkanie liderów opozycji z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Choć nie ustalono jak rozwiązać problem z TK i niepublikowaniem przez rząd orzeczenia Trybunału Kaczyński ogłosił rozpoczęcie dialogu.

- Mam wrażenie, że to światełko w tunelu długo będzie się mu odbijać czkawką - komentował naczelny "Newsweeka" o entuzjazmie Petru, który ogłosił, że widzi światełko w tunelu.

- Ja przeżyłem wstrząs - dodał prof. Wiesław Władyka. - Oczy przecierałem ze zdumienia. To, co wygadywał w stanie euforii... Ten lider opozycji - jak się kiedyś mienił - nagle infantylne i chaotyczne podawał informacje, o czym rozmawiano. Próbowałem złapać sens tego zdarzenia i mi się nie udało. Człowiek, który wydawało się, że osiągnął maturę polityczną nagle wrócił do przedszkola w podskokach wymachując workiem z kapciami - komentował Władyka.

Jego zdaniem to jest "straszny cios" dla opozycji.Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Komentarze (205)
"Petru niby miał maturę polityczną, a wrócił do przedszkola wymachując workiem z kapciami"
Zaloguj się
 • dagny44

  Oceniono 69 razy 47

  Pan prof.Władyka bardzo mnie ubawił trafnym porownaniem p.Petru do przedszkolaka.Nic dodac nic ując.

 • falowod

  Oceniono 70 razy 42

  Petru okazal sie pierwszym naiwnym .Pozostaje tylko jedna opcja .
  Nie smiem podejrzewac ze kurdupel cos mu obiecal ....

 • ciemnyluddd

  Oceniono 58 razy 30

  Tak panu Petru dobrze szło... I...n a d z i a ł...się jak wszyscy na Kaczyńskiego... "Już nadziei żadnej"... KOD tylko pozostał (póki co)... Ale od czego mamy ustawy... Chroniące Kod przed terroryzmem !!!

 • 123waz

  Oceniono 35 razy 25

  w EP szydło mogła kłamać do woli, bo PO bezradnie, tchórzliwie milczała, a wczoraj prezes ograł opozycję, bo spotkanie było mu potrzebne tylko by pomóc Dudzie w spotkaniu z Obamą. I nioe wiem po co szła opozycja na to spotkanie jak w planie spotkania nie było punktu o TK . No, ale Petru zobaczył światełko, a Kosiniak nadzieję na kompromis. Do dpy z taka opozycja.

 • arabraska67

  Oceniono 45 razy 25

  Panie PETRU co się z panem stało????????? Kaczyński rzucił urok na PETRU.UBOLEWANIA

 • korcia2000

  Oceniono 30 razy 22

  Taktyka Kaczyńskiego jet prosta. Chce wyhamować protesty i demonstracje do momentu uchwalenia t.zw. ustawy antyterrorystycznej. Później wszystkie protesty podciągnie się pod zagrożenia i zostaną zakazane. Tylko ktoś bardzo naiwny może tego nie rozumieć!

 • tomtg123

  Oceniono 32 razy 22

  Kaczyński jaki jest, każdy widzi.
  Żeby uwierzyć w jego metamorfozę, to ttrzeba być idiotą. Petru idiotą nie jest -
  on raczej idiotę udaje myśląc, że to się opłaca - ale w tej sytuacji to się nie opłaca.
  Postawienie sprawy jasno : "publikujecie, albo szkoda czasu na spotkania" jest nie tylko słuszne etycznie, ale zwyczajnie opłacalne dla opozycji.
  ps.
  A już "szczytem szczytów" jest uzasadnienie, które podaje PiS - że Kaczyński chce się dogadać bo papież Franciszek mu list wysłał, a Kaczyński się papieżem przejął. Ten sam papież mówi od miesięcy, że trzeba generalnie przyjmować uchodźców (można się zastanawiać na ile to słuszne, ale to jest stanowisko papieża) , a Kaczyński ma to w dupie.
  A teraz nagle trafił do serca Kaczyńskiego w innej sprawie i Kaczyński nie może się oprzeć apelowi...
  No sorry, to jest ze strony PiSu argumentacja skierowana chyba tylko do idiotów.

 • Oceniono 23 razy 19

  Plan kaczynskiego jest prosty-w następnym tygodniu przyjadą z Unii i pani Broszka i prezydent Czopek powiedzą niech się odczepią bo już załatwiają sprawe,a następne spotkanie za kilka tygodni i tak do grudnia,ha ha ha.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX