"Szyszko to szkodnik. Prowadzi wycinkę jak minister przemysłu drzewnego"

- Kiedy pierwszy raz min. Szyszko przyszedł do resortu próbował przez Dolinę Rospudy przeprowadzić drogę. Teraz chce prowadzić wycinkę Puszczy Białowieskiej. Przed tego typu osobami musimy bronić Polski - mówił w TOK FM poseł Andrzej Halicki.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dla posła PO, minister środowiska to "szkodnik". Jan Szyszko stoi na czele resortu, który powinien chronić środowisko, tymczasem "prowadzi wycinkę niczym minister przemysłu drzewnego".

Min. Szyszko ma dla krytyków wycinki Puszczy Białowieskiej jedną odpowiedź: "Puszcza umiera, a my chcemy ją ratować". Jak podkreślał w rozmowie z "Rzeczpospolitą", "chcemy jedynie chronić to, co jest chronione prawem, w tym prawem UE, czyli siedliska priorytetowe i gatunki występujące w tych siedliskach".

Plany ministerstwa zakładają pozyskanie ponad 180 tys. metrów sześciennych drewna w ciągu 10 lat. Wcześniejsze plany zakładały wycięcie ponad 40 tys. metrów sześciennych.

Więcej o:

DOSTĘP PREMIUM

Serwis informacyjny

Komentarze (25)
"Szyszko to szkodnik. Prowadzi wycinkę jak minister przemysłu drzewnego"
Zaloguj się
 • zelalem

  Oceniono 8 razy 6

  Jeszcze niebawem zakaże lotów nad Polską...
  W końcu to on, świetlany przedstawiciel Pisu, chroni nas przed "chemitrails"!

 • andrzejt1950

  Oceniono 2 razy 2

  Aneks został tak napisany,że nikt nic nie wie . A wtedy wiadomo, chodzi o wielką kasę, po pisowcy szukają jej na potęgę.

 • gaja8822

  Oceniono 4 razy 2

  Pewna wiedźma przepowiedziała Makbetowi

  "Możesz się czuć jak lew, niezwyciężony:
  Nic z twojej głowy nie strąci korony.
  Żadne zamachy, ni bunty, ni zdrada.
  Bo Makbetowi nikt klęski nie zada,
  Zanim na zamek Dunsinane uderzy
  Las Birnam."

 • peter-321

  Oceniono 10 razy 2

  Wybitna zapijaczona morda pisdzielskiego trolla.

 • szpung

  Oceniono 14 razy 2

  Kilka faktow przyroda to pole nieustannej walki gatunkow, ekosystem ma szanse istniec tak dlugo jak jeden z gatunkow nie zdominuje innych. Czlowiek czyli krol stworzenia dopiero niedawno zdal sobie sprawe iz niszczac konkurujace z nim gatunki moze zlikwidowac caly swiatowy ekosystem. Jesli do tej wojny ekosystemu nie wlaczy sie umyslu to wynik jest wiadomy ktorys z gatunkow zwyciezy i wezmie wszystko, po czym sam wymrze. Liberalowie milosnicy nicnierobienia wlasnie wpedzili swiat w 8 letni kryzys ktorego konca nie widac. Wlasnie w UK toczy sie dyskusja po tym jak dyrektor operatywny koncernu Tata iz cierpliwosc mu sie konczy i zamyka 18 zakladow hutniczych na terenie GB. 40000 nowych bezrobotnych z otoczeniem jakies 200000. Powiedzial rowniez iz jesli rzadowi GB nie zalezy na realnych miejscach pracy uporczywie odmawiajac kontroli naplywu taniej chinskiej stali to tym bardziej on to zlewa i niech sobie rzad HM bierze te 40 tys wybuduje im biurowce i przeszkoli w wypelnianiu formularzy dla swoich biur.

 • ciemnyluddd

  Oceniono 20 razy 2

  Robienie wycinki w puszczy, do coś podobnego jak na przykład szukanie...z ł o m u... muzeach techniki...

 • w12121

  Oceniono 13 razy 1

  Facet, ktory z mownicy sejmowej glosil ze "te biale linie na niebie" to trucizny, ktore PO rozsiewa na obywateli, ma poziom umyslu ponizej parafialnej szkoly specjalnej. I ktos taki zostaje ministrem srodowiska ?!

 • snakeinweb

  Oceniono 7 razy 1

  Szyszko to odmiana kornika. Trzeba wyciąć wszystkie "partie polityczne" by wytępić tę zarazę korników.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX